Wspieraj nas przy okazji zakupów w sklepach internetowych razem z FaniMani. Zebrane środki przeznaczymy na zakup pomocy dydaktycznych dla SP Zalasewo,
zakup sprzętu sportowego oraz rozwijanie Pasji Dzieci.
Nasza placówka bierze udział w bezpłatnym programie „Świadomość Procentuje”. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Fundację World Healthy Living Foundation. Program ma na celu edukację i wsparcie nowego pokolenia w zakresie zdrowia mentalnego i fizycznego stwarzając jednocześnie przestrzeń do rozwoju dla nauczycieli i rodziców.
Podczas realizacji projektu uczniowie będą mieli możliwość wzięcia udział w cyklu spotkań prowadzonych przez Ekspertów, takich jak Michał Zawadka - ekspert rozwoju mentalnego młodych ludzi i rodzin czy Anna Wróbel - dyplomowany psychodietetyk. Uczniowie dowiedzą się, jak uwolnić swój potencjał, jak zbudować poczucie własnej wartości oraz jak troszczyć się o siebie i swój organizm. Zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów do refleksji oraz sprzyjający odkrywaniu ich mocnych stron i rozwijaniu zainteresowań. Co więcej, program „Świadomość Procentuje” obejmuje nie tylko rozwój dzieci i młodzieży, odbędą się również zajęcia dedykowane dla nauczycieli, rodziców i opiekunów.
Realizacja programu rozpocznie się w marcu 2022 i potrwa 3 miesiące, a uczniowie wezmą udział w kilku dedykowanych spotkaniach. Projekt odbędzie się w formie online.
Szczegółowe informacje o programie „Świadomość Procentuje” oraz informacje o zapisach indywidualnych dla rodziców i nauczycieli (zobacz)
Międzynarodowy Projekt Emocja, skierowany jest do uczniów przedszkoli, szkół podstawowych, świetlic, szkół ponadpodstawowych, szkół polonijnych oraz ośrodków szkolno-wychowawczych z terenu całego kraju oraz zagranicznych szkół polonijnych.
Wszystkim rodzicom i wychowawcom zależy na tym, aby wychować dzieci na mądrych i szczęśliwych ludzi, samodzielnych i twórczych. Wprowadzenie dzieci w świat wartości moralnych, jest niezwykle ważne, gdyż są one fundamentem dalszego życia. Proponowany projekt zakłada pięć spotkań w ciągu roku szkolnego, obejmujące rozmowę o uniwersalnych wartościach.
Projekt trwa od 10 września 2021 roku do 20 czerwca 2022 roku
5 razy do roku nauczyciele klas I-III, którzy biorą udział w projekcie skupiają się na nauczaniu jednej wartości zgodnie z harmonogramem projektu.
wrzesień – październik Kraina Kreatywności
listopad-grudzień Kraina Wyobraźni
styczeń-luty Kraina Mocy Słów
marzec-kwiecień Kraina Empatii
maj – czerwiec Kraina Odwagi
CELE OGÓLNE PROJEKTU:
Kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.
Rozbudzanie w dzieciach wiary w siebie oraz własne możliwości.
Aktywizacja dzieci i młodzieży na zrozumienie emocji i uczuć innych osób.
Integracja zespołu klasowego.
Współpraca nauczyciela i uczniów z placówkami oświatowymi z terenu całego kraju i zagranicznymi szkołami polonijnymi poprzez wspólną wymianę doświadczeń na stronie projektu.
Wychowanie do wartości takich jak empatia, wyrozumiałość, szacunek i wrażliwość.
Tworzenie sytuacji budujących wrażliwość dziecka, empatię i szacunek wobec innych kreowanie wartości i norm społecznych poprzez współdziałanie z instytucjami i organizacjami będącymi źródłem istotnych wartości.
CELE SZCZEGÓŁOWE:
Kształtowanie postawy empatii wśród dzieci i młodzieży.
Dostrzeganie podobieństw i różnic między ludźmi.
Integrowanie szkół polonijnych i polskich poprzez realizację projektu “Emocja”.
Deklaracja dostępności Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie
Szkoła Podstawowa nr 2 w Zalasewie, ul. Jana Heweliusza 26, 62-020 Zalasewo zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej spzalasewo.pl.
Data publikacji strony internetowej:
Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Treści niedostępne
Nie wszystkie grafiki zamieszczone na stronie internetowej posiadają opis alternatywny w znaczniku alt
Wyłączenia
dokumenty opublikowane przed 23 września 2018 roku
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności
Deklarację sporządzono dnia:
Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia:
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Beata Hałas.
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Telefon: 61 226 32 32
Każdy ma prawo:
zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.
Żądanie musi zawierać:
dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
Skargi i odwołania
Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:
Organ nadzorujący: Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie
Adres: ul. Jana Heweliusza 26, 62-020 Zalasewo
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wejście do budynku jest przystosowane do osób niepełnosprawnych.
Wejścia są z poziomu gruntu.
Miejsce Obsługi Interesanta znajduje się na parterze.
Dla osób na wózkach inwalidzkich dostępny jest korytarz i pomieszczenia na parterze.
Budynek jest piętrowy, ale posiada windę.
Osoba niepełnosprawna wraz z psem asystującym ma prawo wstępu do budynku pod warunkiem wyposażenia psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę z niepełnosprawnością certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Osoba niepełnosprawna jest odpowiedzialna za szkody wyrządzone przez psa asystującego.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
W budynku nie ma pętli indukcyjnych.
Przed budynkiem znajduje się miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych
W budynku nie znajdują się oznaczenia w alfabecie Braille'a.
Inne informacje i oświadczenia
Nowe dokumenty przygotowywane będą zgodnie z dostępnością cyfrową. Dokumenty, które nie spełniają wymagań będą poprawiane w miarę możliwości.
Drodzy Uczniowie, Od następnego tygodnia (7 grudnia) istnieje możliwość skorzystania z konsultacji z wyznaczonych przedmiotów egzaminacyjnych. Należy skontaktować się z nauczycielem przez platformę Teams i potwierdzić udział w konsultacjach w wyznaczonym terminie. Rodzice przez e- dziennik wyrażają zgodę na udział dziecka w konsultacjach.