Wspieraj Nas razem z faniMani

Wspieraj nas przy okazji zakupów w sklepach internetowych razem z FaniMani. Zebrane środki przeznaczymy na zakup pomocy dydaktycznych dla SP Zalasewo, zakup sprzętu sportowego oraz rozwijanie Pasji Dzieci.
Rozmiar liter:

„Podróże po Polsce” to projekt edukacyjny realizowany w świetlicy w roku szkolnym 2019/2020. Inicjatywa zakłada cykl zajęć dotyczących rozwijania poczucia patriotyzmu oraz przybliżenie dzieciom wiedzy na temat regionu, z którego pochodzą, a także rozbudzanie zainteresowania innymi miejscami w Polsce. Projekt jest związany z akcją pocztówkową w naszej świetlicy, która w zeszłym roku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Wychowankowie świetlicy poprzez wysyłanie pocztówek do innych placówek nie tylko integrują się z uczniami innych szkół, ale także poznają ciekawe zakątki Polski. Każda otrzymana widokówka stanowi podstawę do wtajemniczenia się w poszczególne regiony naszego kraju. Poniżej przedstawiamy fotorelację z realizacji projektu.

Wychowawca świetlicy
Paulina Jaśkowiak

Rozmiar liter:

W miesiącu grudniu w świetlicy odbywała się druga edycja warsztatów „Boże Narodzenie w zakręconym świecie quillingu”. Każdy z uczestników miał okazję nauczyć się wykonania zdobień metodą „quilling”, czyli tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru zawiniętych w kształt sprężyny. W miłej atmosferze kilkanaście osób tworzyło kartki z motywami bożonarodzeniowymi, które teraz sprawiają radość ich najbliższym podczas zbliżających się świąt. Na zdjęciach prezentujemy kilka naszych prac.

Paulina Jaśkowiak

Rozmiar liter:

16 września wychowankowie świetlicy uroczyście obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta, a pracując w grupach,stworzyliśmy kolorowe kropki. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła uczniom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie. Tak jak nasza bohaterka szukaliśmy naszych mocnych stron by podnieść poczucie wartości wszystkich uczniów.


Paulina Jaśkowiak
wychowawca świetlicy

Rozmiar liter:

„Bo od niewielkiej kropki wszystko się zaczyna,
Vasthi pokazała, że prób nam potrzeba,
bo odkryć zdolności inaczej się nie da.
Niech kolorowe kropki wędrują po świecie.
Talenty wskazują, o których nie wiecie.”

kropka

Wychowawcy świetlicy zachęcają do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Kropki.
Zainspiruj się historią małej Vashti, która dzięki kropce i mądrej nauczycielce uwierzyła w siebie i swoje możliwości!

- Ubierz się w kropki 16 września
- Poznaj Vashti
- Rysuj, maluj, wycinaj, stempluj
- Odkrywaj swój talent
- Uwierz w siebie

Wychowawcy Świetlicy

Rozmiar liter:

W miesiącu marcu w świetlicy odbywały się zajęcia z cyklu „Wiosna i Wielkanoc w zakręconym świecie quillingu”. Dzieci zapoznały się z nowym sposobem tworzenia ciekawych kompozycji na kartkach wielkanocnych. Quilling to technika tworzenia różnych ozdób z wąskich pasków kolorowego papieru, które zawija się i formuje nadając im zamierzone kształty. Uczestnicy zajęć mieli prawdziwie „zakręcone pomysły” na oryginalne kartki świąteczne i zgodnie stwierdzili, że quilling nie jest taki trudny, jak na początku wszystkim się wydaje. Cały sekret tej techniki tkwi w umiejętnym nawijaniu cienkich pasków papieru, formowaniu z nich pożądanych wzorów i przyklejaniu ich dobrym klejem. Warto zapoznać się z podstawowymi formami quillingu, dzięki którym można tworzyć efektowne kompozycje, formować kwiaty, zwierzęta, a nawet całe obrazki.  Na zdjęciach prezentujemy kilka naszych prac.

Paulina Jaśkowiak
wychowawca świetlicy

Rozmiar liter:

Dni 27.12.2018 (czwartek) oraz 28.12.2018 (piątek) są dniami wolnym od zajęć dydaktycznych. Świetlica zapewnia opiekę podczas dyżuru. Ze względów organizacyjnych prosimy o podejście osobiście do świetlicy głównej w dniach 19.12.2018 (środa) i 20.12.2018 (czwartek) i wypełnienie deklaracji o potrzebie zapewnienia opieki ww. dniu.

Wychowawcy świetlicy

Rozmiar liter:

Skończył Ci się klej?

Nie wyrzucaj!

Puste opakowanie po kleju gluestick firmy Amos przynieś do świetlicy.

Liczymy  na Wasze wsparcie!

20181123 113724

Wychowawcy świetlicy 

Rozmiar liter:

W październiku uczniowie klas 2-3 przebywających w świetlicy szkolnej włączyli się w ogólnopolską akcję wysyłania pocztówek.

Udział w akcji rozpoczął się od wycieczki na pocztę w celu zakupienia pocztówek i znaczków. Dzieci z pomocą wychowawcy świetlicy  na bieżąco nawiązują współpracę z szkołami,  wysyłając widokówki z naszej miejscowości do różnych regionów Polski. W odpowiedzi nasi uczniowie otrzymali kilkanaście kartek z pozdrowieniami od rówieśników z innych placówek. Po uzyskaniu pocztówki dzieci wraz z wychowawcą świetlicy odszukują położenie poszczególnych miejscowości na mapie Polski, którą samodzielnie wykonały, a następnie zamieszczają na niej otrzymaną widokówkę.

Dzięki udziałowi w akcji dzieci poznają geografię naszego kraju,  uczą się adresowania i wysyłania listów oraz pogłębiają otwartą postawę na świat. Otrzymaliśmy już pocztówki od dzieci z: Mińska Mazowieckiego, Przemyśla, Sławna, Chełmna,Ciechanowa, Pyskowic, Czeladzi, Nowego Sącza, Lublina, Kielc, Stalowej Woli, Gdańska, Borowia. Dziękujemy za wszystkie otrzymane pocztówki z innych szkół. Z niecierpliwością czekamy na następne.

44746050 1884894684930197 7525489675683758080 n

44793762 306394096615898 492333789062627328 n


Wychowawca świetlicy
Paulina Jaśkowiak

Rozmiar liter:

Wtorek 30 stycznia był kolejnym dniem , w którym omawialiśmy postać z cyklu „Galeria sław”- Marię Skłodowską- Curie. Uczniowie zostali zapoznani z krótkim życiorysem naszej uczonej. W dalszej części zajęć wspólnie przeprowadziliśmy trzy eksperymenty chemiczne pt. „Wulkan”, „Balon” oraz „Tęcza”. Po zajęciach wyciągaliśmy wnioski dotyczące zdrowego odżywiania się. Zajęcia z cyklu „Mały chemik” wywołały duże zainteresowanie i zaangażowanie naszych wychowanków, którzy przez zabawę poznali nowe wiadomości. Przyniosły one też wiele radości i pozytywnych emocji.

Bogumiła Cybichowska
Magdalena Dedio

Rozmiar liter:

Wspólnie przygotowywaliśmy ozdoby, które można było kupić podczas trwającego w naszej szkole kiermaszu świątecznego. Pięknie przyozdobione tablice oraz okna wykonanymi przez naszych uczniów pracami plastycznymi przypominają codziennie o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia. Odbył się również konkurs na najdłuższy łańcuch. Dzieci podzielone na grupy 4 osobowe wykonywały w jak najszybszym czasie jak najdłuższy łańcuch. Po zmierzeniu długości łańcuchów zostały one połączone tworząc jeden łańcuch 80 metrowy. Został on zawieszony wewnątrz głównej świetlicy.

 

Nauczyciele świetlicy

 

Rozmiar liter:

Świetlica rozpoczęła świąteczne odliczanie. 1 grudnia dzieci w świetlicy otworzyły pierwsze „okienko" w kalendarzu adwentowym. Każdego dnia będziemy poznawać jedną złotą myśl wypowiedzianą przez znane osoby. Mamy nadzieję, że owe sentencje staną się inspiracją i pretekstem do przemyśleń nad światem i samym sobą. 

 

WP 20171201 16 15 57 Pro

Nauczyciele świetlicy 
 
Rozmiar liter:

W holu głównym szkoły można podziwiać plakaty pokazujące najważniejsze zabytki, symbole 4 polskich miast. Są nimi Poznań, Warszawa, Kraków i Gdańsk. Uczniowie mogli wysłuchać legend związanych z tymi miastami. Spośród wielu będących w książce pt. „Klechdy domowe” wybraliśmy:  „Hejnał krakowski”, „Trębacz ratuszowy i król kruków”, „Lwy z gdańskiego ratusza”, „Mała syrenka”.
W świetlicy szkolnej również obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie malowali farbami swoje misie (na gazetce w holu szkoły można  je zobaczyć). Wielu uczniów przyniosło do szkoły swoich pluszowych przyjaciół.

Nauczyciele świetlicy

Rozmiar liter:

Narodowe Święto Niepodległości – święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów. Świetlica szkolna miniony tydzień przenaczyła na krzewienie postawy patriotycznej. Uczniowie wykonywali związane z tematem prace plastyczne, które ozdobiły tablice w holu szkoły.

Rozmiar liter:

W minionym tygodniu rozpoczęliśmy tydzień pod hasłem "Jestem EKO". Obejrzeliśmy film na temat segregacji odpadów z portalu edukacyjnego odpakowani.pl. Następnie wykonaliśmy eko-komiks.

Wtorek upłynął pod hasłem "Mądra główka - łamigłowka". Na każdego czekały zgadywanki, rebusy i inne łamigłówki.

W środę spędziliśmy czas pod hasłem "We mnie jest artysta".

Czwartki to: "W zdrowym ciele, zdrowy duch". Zajęcia ruchowe na boisku szkolnym oraz piramida żywienia są nam dobrze znane.

Piątek to dzień "małego inżyniera". Kosmos, roboty i ciekawostki techniczne poszerzają naszą wiedzę.

WP 20171027 10 05 32 Pro