Wspieraj Nas razem z faniMani

Wspieraj nas przy okazji zakupów w sklepach internetowych razem z FaniMani. Zebrane środki przeznaczymy na zakup pomocy dydaktycznych dla SP Zalasewo, zakup sprzętu sportowego oraz rozwijanie Pasji Dzieci.

„Podróże po Polsce” to projekt edukacyjny realizowany w świetlicy w roku szkolnym 2019/2020. Inicjatywa zakłada cykl zajęć dotyczących rozwijania poczucia patriotyzmu oraz przybliżenie dzieciom wiedzy na temat regionu, z którego pochodzą, a także rozbudzanie zainteresowania innymi miejscami w Polsce. Projekt jest związany z akcją pocztówkową w naszej świetlicy, która w zeszłym roku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Wychowankowie świetlicy poprzez wysyłanie pocztówek do innych placówek nie tylko integrują się z uczniami innych szkół, ale także poznają ciekawe zakątki Polski. Każda otrzymana widokówka stanowi podstawę do wtajemniczenia się w poszczególne regiony naszego kraju. Poniżej przedstawiamy fotorelację z realizacji projektu.

Wychowawca świetlicy
Paulina Jaśkowiak

W miesiącu grudniu w świetlicy odbywała się druga edycja warsztatów „Boże Narodzenie w zakręconym świecie quillingu”. Każdy z uczestników miał okazję nauczyć się wykonania zdobień metodą „quilling”, czyli tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru zawiniętych w kształt sprężyny. W miłej atmosferze kilkanaście osób tworzyło kartki z motywami bożonarodzeniowymi, które teraz sprawiają radość ich najbliższym podczas zbliżających się świąt. Na zdjęciach prezentujemy kilka naszych prac.

Paulina Jaśkowiak

16 września wychowankowie świetlicy uroczyście obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta, a pracując w grupach,stworzyliśmy kolorowe kropki. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła uczniom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie. Tak jak nasza bohaterka szukaliśmy naszych mocnych stron by podnieść poczucie wartości wszystkich uczniów.


Paulina Jaśkowiak
wychowawca świetlicy

„Bo od niewielkiej kropki wszystko się zaczyna,
Vasthi pokazała, że prób nam potrzeba,
bo odkryć zdolności inaczej się nie da.
Niech kolorowe kropki wędrują po świecie.
Talenty wskazują, o których nie wiecie.”

kropka

Wychowawcy świetlicy zachęcają do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Kropki.
Zainspiruj się historią małej Vashti, która dzięki kropce i mądrej nauczycielce uwierzyła w siebie i swoje możliwości!

- Ubierz się w kropki 16 września
- Poznaj Vashti
- Rysuj, maluj, wycinaj, stempluj
- Odkrywaj swój talent
- Uwierz w siebie

Wychowawcy Świetlicy

W miesiącu marcu w świetlicy odbywały się zajęcia z cyklu „Wiosna i Wielkanoc w zakręconym świecie quillingu”. Dzieci zapoznały się z nowym sposobem tworzenia ciekawych kompozycji na kartkach wielkanocnych. Quilling to technika tworzenia różnych ozdób z wąskich pasków kolorowego papieru, które zawija się i formuje nadając im zamierzone kształty. Uczestnicy zajęć mieli prawdziwie „zakręcone pomysły” na oryginalne kartki świąteczne i zgodnie stwierdzili, że quilling nie jest taki trudny, jak na początku wszystkim się wydaje. Cały sekret tej techniki tkwi w umiejętnym nawijaniu cienkich pasków papieru, formowaniu z nich pożądanych wzorów i przyklejaniu ich dobrym klejem. Warto zapoznać się z podstawowymi formami quillingu, dzięki którym można tworzyć efektowne kompozycje, formować kwiaty, zwierzęta, a nawet całe obrazki.  Na zdjęciach prezentujemy kilka naszych prac.

Paulina Jaśkowiak
wychowawca świetlicy

Dni 27.12.2018 (czwartek) oraz 28.12.2018 (piątek) są dniami wolnym od zajęć dydaktycznych. Świetlica zapewnia opiekę podczas dyżuru. Ze względów organizacyjnych prosimy o podejście osobiście do świetlicy głównej w dniach 19.12.2018 (środa) i 20.12.2018 (czwartek) i wypełnienie deklaracji o potrzebie zapewnienia opieki ww. dniu.

Wychowawcy świetlicy

Skończył Ci się klej?

Nie wyrzucaj!

Puste opakowanie po kleju gluestick firmy Amos przynieś do świetlicy.

Liczymy  na Wasze wsparcie!

20181123 113724

Wychowawcy świetlicy 

W październiku uczniowie klas 2-3 przebywających w świetlicy szkolnej włączyli się w ogólnopolską akcję wysyłania pocztówek.

Udział w akcji rozpoczął się od wycieczki na pocztę w celu zakupienia pocztówek i znaczków. Dzieci z pomocą wychowawcy świetlicy  na bieżąco nawiązują współpracę z szkołami,  wysyłając widokówki z naszej miejscowości do różnych regionów Polski. W odpowiedzi nasi uczniowie otrzymali kilkanaście kartek z pozdrowieniami od rówieśników z innych placówek. Po uzyskaniu pocztówki dzieci wraz z wychowawcą świetlicy odszukują położenie poszczególnych miejscowości na mapie Polski, którą samodzielnie wykonały, a następnie zamieszczają na niej otrzymaną widokówkę.

Dzięki udziałowi w akcji dzieci poznają geografię naszego kraju,  uczą się adresowania i wysyłania listów oraz pogłębiają otwartą postawę na świat. Otrzymaliśmy już pocztówki od dzieci z: Mińska Mazowieckiego, Przemyśla, Sławna, Chełmna,Ciechanowa, Pyskowic, Czeladzi, Nowego Sącza, Lublina, Kielc, Stalowej Woli, Gdańska, Borowia. Dziękujemy za wszystkie otrzymane pocztówki z innych szkół. Z niecierpliwością czekamy na następne.

44746050 1884894684930197 7525489675683758080 n

44793762 306394096615898 492333789062627328 n


Wychowawca świetlicy
Paulina Jaśkowiak

Wtorek 30 stycznia był kolejnym dniem , w którym omawialiśmy postać z cyklu „Galeria sław”- Marię Skłodowską- Curie. Uczniowie zostali zapoznani z krótkim życiorysem naszej uczonej. W dalszej części zajęć wspólnie przeprowadziliśmy trzy eksperymenty chemiczne pt. „Wulkan”, „Balon” oraz „Tęcza”. Po zajęciach wyciągaliśmy wnioski dotyczące zdrowego odżywiania się. Zajęcia z cyklu „Mały chemik” wywołały duże zainteresowanie i zaangażowanie naszych wychowanków, którzy przez zabawę poznali nowe wiadomości. Przyniosły one też wiele radości i pozytywnych emocji.

Bogumiła Cybichowska
Magdalena Dedio

Wspólnie przygotowywaliśmy ozdoby, które można było kupić podczas trwającego w naszej szkole kiermaszu świątecznego. Pięknie przyozdobione tablice oraz okna wykonanymi przez naszych uczniów pracami plastycznymi przypominają codziennie o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia. Odbył się również konkurs na najdłuższy łańcuch. Dzieci podzielone na grupy 4 osobowe wykonywały w jak najszybszym czasie jak najdłuższy łańcuch. Po zmierzeniu długości łańcuchów zostały one połączone tworząc jeden łańcuch 80 metrowy. Został on zawieszony wewnątrz głównej świetlicy.

 

Nauczyciele świetlicy

 

Świetlica rozpoczęła świąteczne odliczanie. 1 grudnia dzieci w świetlicy otworzyły pierwsze „okienko" w kalendarzu adwentowym. Każdego dnia będziemy poznawać jedną złotą myśl wypowiedzianą przez znane osoby. Mamy nadzieję, że owe sentencje staną się inspiracją i pretekstem do przemyśleń nad światem i samym sobą. 

 

WP 20171201 16 15 57 Pro

Nauczyciele świetlicy 
 

W holu głównym szkoły można podziwiać plakaty pokazujące najważniejsze zabytki, symbole 4 polskich miast. Są nimi Poznań, Warszawa, Kraków i Gdańsk. Uczniowie mogli wysłuchać legend związanych z tymi miastami. Spośród wielu będących w książce pt. „Klechdy domowe” wybraliśmy:  „Hejnał krakowski”, „Trębacz ratuszowy i król kruków”, „Lwy z gdańskiego ratusza”, „Mała syrenka”.
W świetlicy szkolnej również obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie malowali farbami swoje misie (na gazetce w holu szkoły można  je zobaczyć). Wielu uczniów przyniosło do szkoły swoich pluszowych przyjaciół.

Nauczyciele świetlicy

Narodowe Święto Niepodległości – święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów. Świetlica szkolna miniony tydzień przenaczyła na krzewienie postawy patriotycznej. Uczniowie wykonywali związane z tematem prace plastyczne, które ozdobiły tablice w holu szkoły.

W minionym tygodniu rozpoczęliśmy tydzień pod hasłem "Jestem EKO". Obejrzeliśmy film na temat segregacji odpadów z portalu edukacyjnego odpakowani.pl. Następnie wykonaliśmy eko-komiks.

Wtorek upłynął pod hasłem "Mądra główka - łamigłowka". Na każdego czekały zgadywanki, rebusy i inne łamigłówki.

W środę spędziliśmy czas pod hasłem "We mnie jest artysta".

Czwartki to: "W zdrowym ciele, zdrowy duch". Zajęcia ruchowe na boisku szkolnym oraz piramida żywienia są nam dobrze znane.

Piątek to dzień "małego inżyniera". Kosmos, roboty i ciekawostki techniczne poszerzają naszą wiedzę.

WP 20171027 10 05 32 Pro