Wspieraj Nas razem z faniMani

Wspieraj nas przy okazji zakupów w sklepach internetowych razem z FaniMani. Zebrane środki przeznaczymy na zakup pomocy dydaktycznych dla SP Zalasewo, zakup sprzętu sportowego oraz rozwijanie Pasji Dzieci.

2 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.
Wszystkim uczniom życzymy energii i zapału w zdobywaniu wiedzy oraz rozwijaniu swoich pasji.
Niech ten rok będzie okresem samych pozytywnych wrażeń.

rozp.roku

W końcu nadszedł. Bo nadejść musiał. Dla jednych oczekiwany, upragniony, a dla innych – trudny do zaakceptowania, pełen obaw. Dzień Pożegnania Absolwentów Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie. Tym bardziej wyjątkowy, że mury szkoły pierwszy raz na zawsze opuszczali jej uczniowie, ósmoklasiści.

Wypowiedzianych zostało wiele ciepłych słów, życzeń, podziękowań. Pojawiły się łzy – wzruszenia, radości, dumy, ale też smutku. Przez cztery lata uczniowie zapisywali swoją kartę historii szkoły, tworzyli wspomnienia, by 19 czerwca 2019 roku postawić na niej ostatnią kropkę.

Nie powiedzieliśmy sobie „żegnaj”, lecz „do widzenia”, bo to przecież nie jest koniec. To początek czegoś nowego. Będą nowe miejsca, nowe spotkania, nowi ludzie… Ale my pozostaniemy, w naszych sercach, w naszej pamięci… Bo przecież „nic się nie stało, kolejny idzie dzień”.

 

W dniach 14-21 marca 2019 w naszej szkole odbył się Festiwal Matematyki.

Rozpoczęliśmy od Światowego Dnia Liczby  π, który obchodzi się właśnie 14 marca. Podczas audycji radiowej, cała społeczność szkolna została wprowadzona w tajniki tej niezwykłej liczby, pojawiły się plakaty, gazetki. W klasach świętowano specjalnymi wypiekami, dekorowanymi greckim symbolem tej stałej matematycznej.

 

Uczniowie klas 7 i 8 wysłuchali wykładu popularnonaukowego „Spotkanie z Ludolfiną”, podczas którego sprawdzili się w teście interaktywnym Kahoot. Klasy piąte zmagały się z mandalami, gdzie musiały wykazać się sprawnością rachunkową oraz znajomością języka angielskiego. Klasy szóste zgłębiały tajniki 3D. Projektowały swoje własne bryły, których modele zdobią obecnie sale matematyczną. Podczas lekcji „Bryłkomania” zapoznali się z bryłami Platona i Archimedesa, których modele szkieletowe budowali podczas warsztatów.

 

Dla czwartoklasistów przygotowana została niezwykła lekcja z chińskim tangramem. Uczniowie poznali historię tej układanki oraz przekonali się, że z kilku figur geometrycznych można stworzyć różne obrazki, co wcale nie było łatwym zadaniem.

 

Podczas całego Festiwalu można było oglądać wystawę prac konkursowych „Uchwyć matematykę na zdjęciu”, która pokazała, że nasi uczniowie potrafią kreatywnie wyrazić zależności matematyczne w otaczających ich świecie.

 

Na zakończenie, czyli 21 marca, 99. uczniów naszej szkoły wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur, gdzie przez 75 minut rozwiązywali niestandardowe zadania. Czekamy z niecierpliwością na wyniki tego konkursu.

 

Mamy nadzieję, że czas Festiwalu  Matematyki  był dla uczniów ciekawym doświadczeniem i wspaniałą zabawą.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji (zobacz)

 

Anna Korzycka

21 marca 2019 –   pierwszy dzień wiosny i Dzień Kolorowej Skarpetki:

 • prezentacje multimedialne: Zwiastuny wiosny i 21 marca - Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa;
 • spotkanie i zajęcia biblioterapeutyczne dla dzieci oddziałów przedszkolnych: czytanie fragmentów książki pt. „ Niesamowite przygody 10 skarpetek…” i projektowanie według własnego pomysłu tzw. „niedoparków”;
 • przyłączenie się do akcji i założenie kolorowych skarpet nie od pary.

2

25 marca 2019 – „Spotkanie z Orientem”:

 • prezentacja multimedialna: Latającym dywanem do Kraju Kwitnącej Wiśni;
 • zajęcia z kaligrafii – zapis własnego imienia i wyjaśnienie jego znaczenia według tradycji dalekowschodniej;
 • wizerunek wiśniowej gałązki;
 • teatrzyk kamishibai, bajeczka pt. „Trzeba będzie…”
 • origami.

 

26 marca 2019 – „ Projektujemy pierwszą książkę”: 

 • prezentacja multimedialna: Lapbook, czyli czym jest „książka na kolanie”;
 • podział na grupy i wykonanie własnego lapbooka pt. „Wiosna”;
 • prezentacja owoców pracy zespołowej.

 

27 marca 2019 – „ Zagadkowi szyfranci”:

 • czytanie wybranych rozdziałów książki „ Detektyw Pozytywka”;
 • omówienie wystawki książek o tematyce „kryminalnej”;
 • projektowanie logo i nazwy własnej agencji detektywistycznej, losowanie pseudonimów operacyjnych;
 • zabawy ruchowe: przeciąganie liny „ policjanci kontra przestępcy”; gra Strażnik więzienny i strzelanie papierowymi kulami;
 • rozkodowanie wiadomości za pomocą alfabetu Morse’a;
 • zagadki z serii „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” (krzyżówki, rebusy, „różnice”, labirynty);
 • film,

 

Po fecie 8. maja (Dzień Bibliotekarza) przyszedł czas na pracę, ale jakże przyjemną. Tegoroczny festiwal podzielony został na dwie części. W dniach 9 - 13 maja gościliśmy w naszej szkole pisarza p. Łukasza Wierzbickiego. Dzieci klas 1 - 5 mogły zapoznać się w nietuzinkowy sposób z dorobkiem twórczym literata.

Było cudownie, magicznie. Słuchaliśmy z zapartym tchem i otwartymi ustami. Na skrzydłach wyobraźni udało nam się, m.in.: przemierzyć Afrykę, spotkać niedźwiedzia Wojtka, przepłynąć ocean, czy stanąć oko w oko ze słowiańskimi bogami. Różne historie, wniosek jeden – marzenia się spełniają, trzeba tylko chcieć...Przeżycie inspirujące, zabawne, niezapomniane. Kto nie był, niech żałuje…

Uzupełnieniem projektu jest akcja „Starsi młodszym”. Do końca tygodnia (15 – 17 maja) – chętni uczniowie klas ósmych (reprezentanci Samorządu Uczniowskiego) pojawią się w oddziałach młodszych kolegów i będą im prezentować fragmenty książek dla dzieci.

Maj to najpiękniejszy miesiąc w roku. Nie tylko w naturze, także w bibliotece. To kolejna próba zachęcenia i zaproszenia Was do czarodziejskiego świata prawdziwych Czytelników.


Nauczyciele Bibliotekarze vel Łowcy Autografów :D

Dnia 29 kwietnia 2019r. odbyły się w naszej szkole warsztaty organizowane przez Międzynarodową Federację Samochodową, korporację Bridgestone, we współpracy z Komendą Miejską i Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu. W warsztatach uczestniczyły dzieci z klas I-III oraz przedszkolaki. Największym zainteresowaniem cieszył się Jan – animator przebrany w specjalny, żółty strój manekina testowego, używanego w symulacji wypadków samochodowych. Dzięki niemu dzieci ugruntowały swoją wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się po drodze zarówno jako pieszy, rowerzysta, jak również pasażer samochodu. Z pomocą Jana dzieci nauczyły się prawidłowo zapinać pasy w foteliku oraz regulować jego zagłówek. Dowiedziały się także o niezmiernie ważnej funkcji elementów odblaskowych.

Powitanie wiosny w Ogrodzie Marzeń - lekcja przyrody prowadzona przez Pana Witolda Czuksanowa -znanego i lubianego polskiego ogrodnika, a także dziennikarza telewizyjnego oraz autora wielu poradników na temat ogrodnictwa.

beznazwy

8 maja - piękny, słoneczny i wspaniały, ponieważ od samego rana czekała na nas miła niespodzianka. Dzieci ze świetlicy pamiętały o dzisiejszym Dniu Bibliotekarza i w drzwiach obdarowały nas laurkami. Serdecznie dziękujemy Kochani :*

20190508 101425


Wasi - nauczyciele bibliotekarze.

W piątek 22 marca Marianna, Milena i dwóch Mikołajów z klasy 7c wzięli udział w rozgrywkach drużynowych w ramach XVII Międzypowiatowego Konkursu Gwary Poznańskiej „Jezdym Poznańsko Pyra”.

Choć drużyna nie zajęła miejsca na podium, przyznała, że zabawa była pierwszorzędna. Do zadań uczestników turnieju należało na przykład zespołowe obieranie pyrów na czas, rzut pyrą do różnej wielkości garów czy obranie pyry w taki sposób, by uzyskać jak najdłuższą obierkę.

Należało również wykazać się znajomością gwary poznańskiej i przetłumaczyć z „naszego na polski” zwrotkę piosenki ludowej. Jury wysłuchało także wygłoszonych przez uczestników fragmentów tekstów napisanych gwarą. Nasza reprezentantka Milena zaprezentowała wiersz Marka Szymańskiego pt. „Lech Kolejorz”.

Tuleckiej lani dziękujemy za wyśmienitą zabawę i cieszymy się na przyszłoroczne spotkanie.

<gallery}pyra{/gallery}

Paulina Grzesiak

Dla niektórych uczniów wybór zawodu w wieku 15-16 lat  to bardzo trudna decyzja. Młodzież oczekuje wsparcia nie tylko od osób najbliższych, ale również od swoich nauczycieli. W naszej szkole uczniowie klas 8 mogą skorzystać z wielu możliwości pokierowania swoją ścieżką edukacyjną: doradca zawodowy, drzwi otwarte we wszystkich placówkach, targi edukacyjne, udział w projekcie „Mój zawód, moja przyszłość”.

12 marca po raz pierwszy w naszej szkole odbyła się Giełda Szkół. Uczestniczyło w niej dziewięć szkół z Poznania, dwie szkoły ze Swarzędza oraz jeden znaczący zakład pracy.  Młodzież miała okazję poznać bliżej możliwości dalszego kształcenia, zapytać o warunki i wymagania przyjęć do wybranej szkoły ponadpodstawowej. Przy wyborze szkoły ważne jest, co oferuje  placówka oprócz standardowego programu nauczania. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczniów zaproszone szkoły prezentowały swoje oferty edukacyjne, profile kształcenia oraz pracownie wyposażone w specjalistyczny sprzęt wysokiej jakości. Nauczyciele oraz uczniowie tych placówek zachęcali również do uczestnictwa w szerokiej ofercie zajęć pozalekcyjnych, w tym specjalistycznych i dodatkowych kursach oraz w  praktykach zagranicznych.

Giełda Szkół może pomóc naszym uczniom w dokonaniu właściwego wyboru kształcenia i zaplanowania swojej przyszłej kariery.

Katarzyna Mendel
Doradca zawodowy

14 marca 2019 roku odbył szkolny konkurs recytatorski poezji miłosnej. Wzięło w nim udział 14 uczestników. Uczniowie recytowali wiersze polskich poetów m.in.: Wisławy Szymborskiej, Tadeusza Borowskiego, Edwarda Stachury, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. 

(Komisja oceniała wg następujących kryteriów: dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretacja tekstu oraz kultura słowa).

Zwyciężczynią konkursu została uczennica klasy Ve, Julia Piechocka. Jej sposób recytacji i interpretacji „Rozmowy lirycznej" Gałczyńskiego wzbudził zachwyt jury i publiczności. Drugie miejsce zajęła Agata Troińska, recytująca wiersz Tadeusza Borowskiego. Trzecie miejsce zdobył uczeń klasy VId, Kamil Szmidt. 

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy dyplomy, róże i słodki upominek. Laureatom gratulujemy i już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku. 

20190314 155338

Dominika Furman i Paulina Grzesiak

 

Muzyczna wędrówka z animatorami Mozaiki prowadziła nas przez Poznań, a przewodnikiem był pan Przemysław Mazurek – autor piosenek dla dzieci. Te, które usłyszeliśmy i wspólnie zaśpiewaliśmy, powstały z myślą o tym spotkaniu. Poznaliśmy wiele tajemnic stolicy Wielkopolski, m.in.: dlaczego do poznańskiej katedry wiodą drzwi z klamkami w kształcie ryb? Kim jest bamberka? Skąd na Ratuszu wzięły się koziołki?

Wiele radości wzbudziła też gwara regionalna. Zdążyliśmy nawet upiec rogale marcińskie!

WP 20190314 11 10 22 Pro

Magdalena Bielewicz

Dzień 21 lutego będzie długo wspominany przez najmłodszych uczniów naszej szkoły Animatorzy Mozaiki zabrali swoich widzów w świat bajek i baśni pochodzących z krajów Bliskiego Wschodu. Dzieci poznały tajemniczych bohaterów, którzy poprowadzili ich przez kulturę tych odległych zakątków. Opowieściom towarzyszyli muzycy, dzięki którym uczniowie poznali niespotykane w Polsce instrumenty, takie jak santur czy daf. Ich niepowtarzalne brzmienie na długo pozostanie w pamięci młodych słuchaczy. Była to cudowna wędrówka dziecięcej wyobraźni.

WP 20190221 11 08 42 Pro 1

Magdalena Bielewicz

„...i łaciate, i kudłate, pręgowane i skrzydlate...”

Specjalnie dla najmłodszej grupy naszych uczniów, czyli oddziałów zerowych, zorganizowane zostały spotkania z puszystymi pupilami człowieka. Napracowałyśmy się my i dzieci, a było co robić…

Maluchy słuchały bajek i wierszyków o kotach, opowiadały o swoich zwierzakach i przygotowały piękne ilustracje do przedstawionych utworów. Potem wspólnie obejrzały mini wystawkę książek i prezentację multimedialną poświęconą tym wspaniałym czworonogom.

Spotkania upłynęły w miłej atmosferze, zaś dziecięce wytwory plastyczne, za zgodą autorów, znalazły się na bibliotecznej gazetce, gdzie można je podziwiać. Zapraszamy :)

Kot to dziwna jest istota.
Jaka, nie wie nikt prócz kota.
Bo z tym trzeba się pogodzić.
Że po własnych ścieżkach chodzi...

 IMG 20190220 115211

Biblioteczne kotki mamrotki

1 lutego uczniowie uczęszczający na „Warsztaty teatralne w języku angielskim” zaprezentowali przedstawienie pt. „The Story of Santa Claus”. Bardzo dziękujemy wszystkim aktorom i pomocnikom za zaangażowanie i ciężką pracę włożoną w przygotowanie przedstawienia. Miło było choć na chwilę znów poczuć świąteczną atmosferę :)

IMG 20190201 133343

Klaudia Salomon

Chociaż za oknem temperatura prawdziwie wiosenna w piątkowy wieczór hol szkolny skuł lód. Ale od czego mamy naszych trzecioklasistów? Tak rozgrzali atmosferę, że topniały nie tylko sople, ale i serca organizatorów. Program przygotowany przez bibliotekarzy i studentów z Wolontariatu „Projektor” obejmował: zabawy animacyjne z chustą, team working, eksperymenty chemiczne i fizyczne oraz tańce przy muzyce irlandzkiej. W chwilach odpoczynku oglądaliśmy zabawne filmiki i częstowaliśmy się słodkościami przygotowanymi przez niezawodne mamy.

Zabawa była przednia – zresztą zobaczcie sami…

20190215 175435

Biblioteczne Śnieżynki ;)

Dzięki przedsiębiorczości p. A. Radel na nasze półki trafiły pierwsze, zakupione do szkolnej biblioteki, audiobooki (fundusze ze sprzedaży kartek świątecznych).W prezencie otrzymaliśmy 23 płyty z lekturami i bajkami na łączną kwotę 396, 16 zł.

IMG 20190218 115531

Dziękujemy za dary i współpracę – nauczyciele bibliotekarze :)

[...]Czyż może być coś milszego, jak siedzieć z książką wieczorem przy kominku, podczas gdy wiatr duje w szyby, a w pokoju pali się lampa?[...] Nie myśli się wówczas o niczym [...]i tak mijają godziny. Nie ruszając się z miejsca człowiek przechadza się po krajach, które widzi oczyma duszy   i fantazja wplatając się w baśń, igra ze szczegółami lub biegnie za głównym wątkiem.

I zdaje się nam, że sami jesteśmy bohaterami tych opowieści,że pod ich szatą biją nasze serca.

(G. Flaubert„Pani Bovary”).

Takie motto przyświecało nam, kiedy 6 lutego br.  zaprosiłyśmy prawie dwustu najmłodszych uczniów naszej szkoły na uroczystość Pasowania na Czytelnika. Dzieci obejrzały przedstawienie zatytułowane „Historia o żarłocznych Molach”, przygotowane pod kierunkiem p. P. Grzesiak przez szkolne kółko teatralne. Potem, z pewnym nieśmiałym chłopcem podróżowały po świecie wyobraźni, by przekonać się, że książka to prawdziwy przyjaciel, który nie zdradza, pomaga, buduje świat wartości i stanowi bramę do krainy, gdzie nic nas nie ogranicza. Całość przypieczętowało Przyrzeczenie, które wszyscy złożyli książkom otrzymując tym samym zaproszenie do otwartych szeroko wrót bibliotecznych. Następnego dnia tak zaczęła się przygoda młodych adeptów czytelnictwa:

Ani tytuł, ani nazwisko autora nigdy nawet nie obiły mi się o uszy, ale nic tam. Decyzja została podjęta. Przez jedną i drugą stronę. Najostrożniej jak mogłem wziąłem książkę do ręki i przekartkowałem ją, wprowadzając w trzepot jej strony. Opuściwszy swą klatkę, wreszcie wolna rozbłysła fajerwerkiem złotego pyłu. W pełni zadowolony z wyboru ruszyłem labiryntem w drogę powrotną, ściskając książkę pod pachą i nie kryjąc radości. Byłem święcie przekonany, że ta książka czekała na mnie już od dawna,bardzo możliwe, że czekała na mnie zanim w ogóle przyszedłem na świat. (C. R. Zafón"Cień Wiatru").

Drodzy Pierwszoklasiści, zapraszamy Was serdecznie, odwiedzajcie nas często i czytajcie jak najwięcej, ponieważ…

Czytanie książki jest, przynajmniej dla mnie, jak podróż po świecie drugiego człowieka. Jeżeli książka jest dobra, czytelnik czuje się w niej jak u siebie, a jednocześnie intryguje go,co mu się tam przydarzy, co znajdzie za następnym zakrętem. (J.Carroll"Kraina Chichów").

 1

Wasze Molowe Panie B. :)

Nie lada atrakcję mieli uczniowie klasy 3a i dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej. Dnia 6 lutego na zaproszenie p. Magdaleny Dedio i p. Anny Talarczyk naszych uczniów odwiedził polski panczenista- Jan Szymański. Jego wizyta była doskonałym podsumowaniem cyklu zajęć prowadzonych w świetlicy dotyczących sportów zimowych oraz występów polskich sportowców na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Pan Jan opowiadał nam o swojej wielkiej pasji - łyżwiarstwie szybkim, o tym jak zaczęła się jego przygoda ze sportem oraz o swoich osiągnięciach. Każdy uczeń miał możliwość zobaczyć profesjonalne panczeny oraz brązowy medal z Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Sochi. Podczas rozmowy uczniowie nie marnowali czasu i zasypywali naszego gościa ciekawymi pytaniami. Sportowiec zachęcał dzieci do tego, aby zdrowo się odżywiały oraz prowadziły aktywny tryb życia. Na zakończenie spotkania przyszedł czas na wspólne zdjęcia oraz autografy.

1

Ooo, co to, to nie !!! Nasi rodzice i dzieciaki z klas 3a i 6b nigdy do tego nie dopuszczą. W tym roku z pewnym opóźnieniem, ale jednak umieściłyśmy na półkach więcej, więcej i więcej… nowych książek, które dotarły do nas tuż przed Bożym Narodzeniem. Od stycznia każdy czytelnik – duży i mały - znajdzie w bibliotece szkolnej coś tylko dla siebie i podczas ferii, w długie zimowe wieczory, będzie mógł pogrążyć się w świecie wyobraźni. Polecamy:

- dla wielbicieli fantastyki pozycje z serii Zwiadowcy, Minecraft czy Terre’go Prachetta,

- dla najmłodszych książeczki do nauki czytania na różnych poziomach ( szczególnie zachęcamy do lektury tych wydanych z okazji 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego),

- dla graczy książkogry Małgorzaty Strzałkowskiej,

- dla kochających zwierzęta nowości z serii Zaopiekuj się mną,

- dla obowiązkowych kilka lektur,

- dla miłośników historii zajmujące opowieści o Wikingach, Rzymianach i Grekach (seria Strrraszna historia!),

- dla sympatyków zagadek: Tajemnica zamku i najnowsza część z serii Feliks, Net i Nika,

- dla entuzjastów przygód: jeszcze cieplutkie Magiczne drzewo. Czas robotów i fotoreportaże Neli.

Podsumowując – w świątecznym worku św. Mikołaja znalazły się 64 pozycje, tj. 107 książek na łączną kwotę 1 400,00 zł.

Spragnionych wrażeń utrwalonych na papierowych stronicach pachnących jeszcze farbą drukarską - serdecznie zapraszamy i dziękujemy z całego serca naszym nieoceniony pomocnikom, dzięki którym cieszymy się podarunkami.

20190110 120841

20190111 120441

Nauczyciele bibliotekarze 

W przedświątecznej atmosferze klasy 7 i 8 odwiedziły stolicę Brandenburgii - Poczdam. Wyjazd zorganizowany był przez Centrum Edukacji i Turystyki „Sokrates”. Pierwszą atrakcją na naszej trasie był pałac Cecilienhof, w którym odbywały się obrady konferencji poczdamskiej w 1945 r. Następnym punktem wycieczki była „Dzielnica Holenderska” w Poczdamie. Obejrzeliśmy tam kilkanaście historycznych budynków. Kolejnym etapem podróży był kościół św. Piotra i Pawła, w stylu eklektycznym. Podziwialiśmy jego wspaniałe wnętrze. Następnie udaliśmy się do autokaru, gdzie podczas jazdy do Kompleksu Parkowo-Pałacowego Fryderyka II przez okna obejrzeliśmy wspaniałą Bramę Brandenburską. W parku mogliśmy podziwiać przepiękną architekturę budynków.

Ostatnim miejscem naszej wycieczki był jarmark bożonarodzeniowy. Od razu poczuliśmy świąteczny klimat, otaczał nas zapach tradycyjnych kiełbasek oraz bardzo dużo świątecznych ozdób. Przy dźwiękach świątecznej muzyki spacerowaliśmy pomiędzy straganami. Jednak wszystko co dobre, szybko się kończy. Musieliśmy wracać do domu. Zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia i wsiedliśmy do autokaru. Rozmowa o przeżyciach dnia spowodowała, że podróż upłynęła nam bardzo szybko. Kiedy dojechaliśmy na miejsce, czekały na nas nasze rodziny, z którymi mogliśmy podzielić się naszymi wrażeniami.

Dominika Karalus, kl. 8b

Czas przedświąteczny - to okazja do poznawania różnych zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Dnia 13 grudnia animatorzy Mozaiki zawitali do nas z postaciami i tradycjami kolędniczymi z różnych zakątków naszego kraju, nawiązując do polskiego zwyczaju kolędowania. Poprzez pełne muzyki, żywe spotkanie z kulturą tradycyjną dzieci poznały przebrania kolędnicze i zwyczaje, takie jak szczodrowanie czy herody.

WP 20181213 11 31 35 Pro

Magdalena Bielewicz

19 grudnia 2018 roku uczniowie klas drugich wraz z rodzicami wzięli udział w warsztatach językowych „Christmas Time”. Motywem przewodnim była zima, święta, Mikołaj i prezenty! W czasie warsztatów śpiewaliśmy piosenki, m.in. „Hello, Reindeer”, „Hokey Pokey Reindeer”. Nie zabrakło słówek świątecznych oraz tych związanych z prezentami. Utrwalaliśmy słownictwo poprzez zabawy, szczególnie te ruchowe – np. z liną, z wykorzystaniem łapek na muchy.

Szczególnie dużo emocji i radości wywołała zabawa „Kółko i krzyżyk-biegany”. Nutka rywalizacji – dzieci kontra rodzice – pojawiła się przy sprawdzaniu znajomości słówek i szybkości. Dokładności i precyzji od uczestników wymagała zabawa „Podaj dalej”. Uczestnicy musieli wykazać się nie lada cierpliwością, by nie stracić słówek. Dużym powodzeniem cieszyło się też „wciąganie słówek” z użyciem słomek i gra „Who took the cookie?”.

Głównym celem warsztatów było pokazanie rodzicom, że można w ciekawy i zabawny sposób wspólnie uczyć się języka angielskiego: utrwalać słówka, zwroty, piosenki z wykorzystaniem prostych przedmiotów z naszego otoczenia. Robić to tak, aby się chciało albo tak, aby zabawy nie miały końca.

Uczestnicy warsztatów udowodnili, że nie tylko potrafią śpiewać i tańczyć, ale także są uzdolnieni językowo.

Bardzo dziękuję Dzieciom i Rodzicom za udział w warsztatach, wspaniałą atmosferę oraz wspólną zabawę. Mam nadzieję, że dzięki takim warsztatom nauka języka będzie kojarzyć się z przyjemnością i świetną zabawą.

49864629 1159792504182227 149004724874510336 n

Izabela Kowalczewska

Dnia 22 listopada gościem w naszej szkole był ratownik medyczny - pani Aleksandra Fiołek. To było bardzo ważne spotkanie, w którym udział wzięły wszystkie dzieci z klas I-III oraz oddziałów przedszkolnych.

Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego ratownika medycznego było przygotowanie uczniów do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku.

Pani Aleksandra zaprezentowała dzieciom jak wygląda strój, w którym pracuje na co dzień. Następnie uczniowie mieli okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku oparzeń, skaleczeń i zasłabnięć oraz obserwować w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny. Dodatkowo pani Aleksandra opowiedziała dzieciom o zasadach korzystania z numerów alarmowych i prawidłowym zachowaniu się w przypadku sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu. Utrwaliła z dziećmi informacje jakie należy podać dyspozytorowi na infolinii w celu szybszego przybycia służb ratunkowych.

Była to pierwsza część spotkań z ratownikiem medycznym z cyklu „Uczymy ratować”. W II semestrze odbędą się warsztaty dla klas I-III oraz oddziałów przedszkolnych, aby dzieci nie tylko poznały teorię, ale także w praktyce poczuły się „małymi ratownikami”.

IMG 20181122 123801

Beata Majocha

Drodzy Rodzice, Grono Pedagogiczne, Dzieci!

Po raz czwarty pojawimy się na początku grudnia, a dokładnie 5 i 6 od godz. 16.30 podczas zebrań rodziców w holu głównym szkoły i będziemy sprzedawać kartki świąteczne, a zysk przeznaczymy na zakup książek do biblioteki. To już Tradycja. Przez trzy ostatnie lata nasza szkolna biblioteka wzbogaciła się o około 500 egz. książek (organizując po raz pierwszy tę akcję nie śniło się nam, że tworzymy historię ;o)). Przygotowania trwały od tygodni, wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. Spotkaliśmy się pewnego listopadowego popołudnia, by przypomnieć sobie, ale i by uczyć nasze dzieciaki, że WARTO!

A co oznacza Więcej:

- każdego kolejnego roku wykonujemy więcej kartek,

- każdego kolejnego roku mamy więcej osób gotowych do pomocy,

- każdego kolejnego roku kupujemy więcej książek,

- każdego roku mamy więcej lat, doświadczenia oraz zapału ;)

Liczymy na Wasze szczodre serca. Najważniejszy jest dla nas fakt, że do tej pory nie zawiedliśmy się. Co roku przechodzimy samych siebie i nieskromnie napiszę „nasze kartki są najpiękniejsze w okolicy”. Sami zobaczcie. Czujecie już nadchodzącą MAGIĘ ŚWIĄT?

Serdecznie ZAPRASZAMY - 5 i 6 grudnia 2018 godz.  16:30 Hol główny SP nr 2 w Zalasewie

Uczniowie klas 3a i 6b z Wychowawcami i Rodzicami

26 listopada o godz. 11.00 komisja konkursowa w składzie: p. M. Błachnio – przedstawiciel Rady Rodziców, p. E. Menzel – plastyk, nauczyciele bibliotekarze obejrzeli i ocenili zadania oraz   gazetki tematyczne, stworzone na podstawie webquestu, przygotowane przez uczniów klas 0 – 3  z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia.

Przy podejmowaniu werdyktu wzięto pod uwagę: wiek uczestników, estetykę wykonania, pomysłowość, samodzielność i zaangażowanie zespołów klasowych. Jury było bardzo zgodne i szybko wyłoniło faworytów. Oto wyniki:

 • I miejsce – klasa 1A (250,00 zł);
 • II miejsce – klasa 3A (200,00 zł);
 • III miejsce – klasa 0B (150,00 zł).

Vouchery zostaną wręczone przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie podczas Kiermaszu świątecznego dnia 15 grudnia br.

dzien misia 1 1

Koordynatorzy pluszowego zamieszania - nauczyciele bibliotekarze :)

Dnia 8 listopada animatorzy Mozaiki zaprosili nas w świat sztuki, jakim jest taniec współczesny. Poprzez zabawę ruchem oraz taneczne opowieści wyruszyliśmy w podróż po barwach i kształtach naszej wyobraźni. Daliśmy się tancerzom zaskoczyć i zachwycić obrazom stworzonym w etiudach tańca współczesnego, a nasza uwaga zwrócona została na zaskakujące zestawienie barw, kształtów i wrażeń wizualnych.

1WP 20181108 11 05 02 Pro

Magdalena Bielewicz

Z okazji 380-lecia Swarzędza Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi zorganizowała konkurs recytatorski „Swarzędz poezją zaczarowany". Z naszej szkoły wzięły w nim udział dwie uczennice klasy VD i... zwyciężyły.
Tamara Adryan zajęła I miejsca, a Kinga Wójcik miejsce II.  Dziewczynki nie tylko zachwyciły komisję i publiczność własną interpretacją utworów swarzędzkich poetek, ale także oryginalnymi strojami.

 Gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów!

Dominika Furman

Hasło wolontariuszy na rok 2018/2019 

,,Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest,
nie przez to co ma lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

 -Św. Jan Paweł II -

 

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

 mikołaj

Święta nadchodzą wielkimi krokami!

Pragniemy zaprosić całą społeczność szkolną do udziału w akcji ,,Podaj dalej”. Zbieramy w bardzo dobrym stanie zabawki, puzzle, książki, którymi się nie bawimy i z chęcią z innymi się podzielimy.

Prezenty (dar serca) przynosimy w dniach 19 - 30 listopada do Pani Beaty Ruminkiewicz (sala 7), Pani Agnieszki Pytel (sala 14), Pani Romany Grys-Mateckiej (sala 19).

 

Zebrane prezenty pomocnicy Świętego Mikołaja przekażą do zerówek i świetlic szkolnych oraz sąsiadujących przedszkoli w ramach działalności szkolnego wolontariatu.

Wielkie pakowanie odbędzie się na początku grudnia!

 

Liczymy na Waszą hojność Mikołajki i Mikołaje! :-)

 

Koordynatorzy akcji:
Beata Ruminkiewicz
Agnieszka Pytel
Romana Grys-Matecka

Tegoroczną IV. Konferencję Bibliotekarzy Miasta i Gminy Swarzędz zorganizowano pod hasłem „Wolność liczy się w każdym wieku”, by czynnie włączyć się w obchody 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego oraz odzyskania przez Polskę niepodległości.

Z tej okazji przygotowana została wystawa, zorganizowana dzięki uprzejmości pracowników Regionalnej Izby Pamiątek Oświatowych w Poznaniu, którą można podziwiać do 25 listopada br. w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie.

Spotkanie było zetknięciem tradycji ze współczesnością. Cel został osiągnięty podczas warsztatów plastycznych – uczestnicy mogli wykazać się twórczą inwencją, tworząc lapbooka o udziale Wielkopolan w walce o wolność, jedynym zwycięskim zrywie narodowym.

Dodatkową atrakcją zajęć był udział uczniów klasy ósmej w redagowaniu „książki na kolanach”. Grupka odważnych asystentów pełniła jednocześnie rolę „maskotek” poszczególnych grup pracujących nad stworzeniem oryginalnego i jedynego w swoim rodzaju dzieła.

Efekty starań i niepowtarzalnych pomysłów można podziwiać na zdjęciach.

Wszystkim bibliotekarzom dziękujemy za przekazanie swoich prac na rzecz naszej placówki, gdzie można je podziwiać wraz z ekspozycją RIPO.

 

Nauczyciele bibliotekarze Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie

Szanowni Państwo!

11 listopada 1918 roku zakończyła się I wojna światowa. Polska po 123 latach niewoli powróciła na mapę Europy. Naszych rodaków ogarnął niebywały entuzjazm. Spełnił się sen o wolności.

Radość Polaków z 1918 roku udzieliła się również nam. W rocznicę odzyskania niepodległości w różny sposób daliśmy świadectwo pamięci bohaterskich czynów naszych przodków.

Wszyscy uczniowie mieli okazję wysłuchać audycji patriotycznej. „Skąd wzięliśmy się znów na mapie? Z wizji i z marzeń. Z ognia i walki. Z krwi i poświęcenia. Nie było jej, a jest. Polska" - opowiadał narrator filmu (IPN TV) wykorzystanego w słuchowisku.

Uczniowie klas 8 uczestniczli w grze miejskiej w Poznaniu. Z zangażowaniem wykonywali zadania związane ze Świętem Niepodległości np. przeprowadzili sondę uliczną, rozwiązywali niepodległościową krzyżówkę, układali puzzle i tworzyli wierszyki o bohaterach naszej historii.

Spacerując po korytarzach szkoły mogliśmy podziwiać galerię plakatów patriotycznych przygotowanych przez poszczególne klasy.

A na lekcjach historii uczniowie pisali Kartki dla Polski. Czego Jej życzyli? M.in. mądrych obywateli – patrzących w przyszłość, ale pamiętających o swojej przeszłości.

DSCF6744

 Agata Kosmowska

„Jest takie miejsce u zbiegu dróg, gdzie się spotyka z zachodem wschód... Nasz pępek świata, nasz biedny raj... Jest takie miejsce, taki kraj […]” Tym krajem jest nasza Polska. Polska, która po 123 latach, 11 listopada 1918 roku, odzyskała niepodległość, wróciła na mapę Europy.

By uczcić 100. rocznicę tego niezwykłego wydarzenia, spotkaliśmy się w hali sportowej, ustawiliśmy się w liczbę 100 i zaśpiewaliśmy hymn narodowy, „Mazurka Dąbrowskiego”. Tym samym włączyliśmy się w uroczystości „Rekord dla Niepodległej”.

Nasze spotkanie było nie tylko biciem rekordu. Miało przede wszystkim wymiar symboliczny. Przypomniało nam o tym, że budując przyszłość, nie możemy zapominać o przeszłości. To z przeszłości mamy czerpać siłę. To ona jest dowodem tego, że nie ma co załamywać rąk, siedzieć w kąciku i płakać. Jest dowodem tego, że wspólne działanie przynosi efekty, przynosi zwycięstwo, daje nadzieję i nie pozwala w nią zwątpić.

Spotkaliśmy się, by oddać Ci hołd, uczcić Twoją wolność. Powiedzieć Ci, że „tu nasze miejsce, to nasz kraj”. Przyszliśmy dla Ciebie, nasza Ojczyzno, biało-czerwona Polsko.

 


45898376 2060670974244557 752582255712403456 o

 

Zapraszamy do galerii (zobacz)

fot. MB STUDIO Marek Błachnio

Szanowni Państwo,

w imieniu zespołu pedagogów, pragniemy poinformować, że w roku szkolnym 2018/2019, Nasza Szkoła ponownie bierze udział w światowej Kampanii „19 dni” przeciwko przemocy, krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Przypominamy, że kampania rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. Początek listopada (1-19), to czas, kiedy w szczególności mówimy o prawach dziecka, godności, wzajemnym szacunku, bezpieczeństwie i wolności! Bardzo ważnym symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka! Pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy. Prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać. Zwracać uwagę. Uczyć widzieć więcej i lepiej. Zachęcamy Państwa do wspólnego działania.

Co zrobić , by nasze dzieci się szanowały… by potrafiły odróżnić dobro od zła?” – Sława Sibiga

Uczmy je i przypominajmy im o nich, ponieważ są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania i dobrego życia” – Izabela Ptak

 

Zachęcamy Państwa do zapoznania się ze spotem kampanii „19 dni” Fundacji Po DRUGIE (zobacz)

 

 

Anna Kaliszan
Katarzyna Konieczna – Piechota
Pedagodzy szkolni

W naszej szkole wielkie święto!

Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 2 w Zalasewie świętowano 12 października. Wówczas uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi szkoły spotkali się razem, by obejrzeć występy artystyczne uczniów klasy 7 c i 4d. Młodzież doskonale poradziła sobie z zaprezentowaniem żartobliwej scenki, w której przewrotnie pokazano „8 sposobów na to jak zgasić nauczyciela”. Był też czas na refleksję, podziękowania i recytację poezji. Występy umilił przygotowany przez panią Patrycję Borowską-Klimaszewską szkolny chór „Melody Team”. Po raz pierwszy oficjalnie zaprezentował się społeczności szkolnej i złożył życzenia z okazji obchodzonego święta Samorząd Uczniowski. Podczas uroczystości pani dyrektor Beata Hałas wręczyła nauczycielom i niepedagogicznym pracownikom szkoły nagrody za całoroczną ciężką pracę.

Obchodom tego niezwykłego święta, podnoszącego rangę edukacji, towarzyszyły słowa Franklina Delano Roosevelta: „Ludzie pracujący razem jako jedna grupa potrafią dokonać rzeczy, których osiągnięcie nie śniło się nikomu z osobna”.

35 0194

fot. MB STUDIO Marek Błachnio

Paulina Grzesiak

Wystawa pamiątek z okresu I wojny światowej miała miejsce 24 października br. Dzięki zaangażowaniu uczniów, ich rodziców oraz środowiska lokalnego udało się wypożyczyć i udostępnić społeczności szkolnej wiele ciekawych eksponatów, jako choćby medale, lornetkę, kałamarz, szrapnel, banknoty, pocztówki i zdjęcia z okresu obejmującego pierwsze dwie dekady dwudziestego wieku. W organizację wystawy włączył się także lokalny kolekcjoner i pasjonat historii, który w swoich zbiorach odnalazł fotografie dawnych mieszkańców Zalasewa, biorących udział w działaniach wojennych. Uczniowie mieli zatem okazję przekonać się, że historia to nie tylko daty, definicje i wydarzenia zapisane na kartach podręczników, ale że to także żywa pamięć o członkach ich własnych rodzin, miejscowości, czyli tzw. małej ojczyzny. Obcując przez jeden dzień z pamiątkami, które samodzielnie zebrali i opisali, mieli szansę na osobiste dotknięcie przeszłości, docenienie wagi tradycji i rozwijanie lokalnego patriotyzmu.

Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które udostępniły pamiątki rodzinne.

wystawa

Joanna Szulc

100lat powstanie

Patriotyzm to umiłowanie własnej ojczyzny, gotowość poświęcenia się dla niej, ponoszenie za nią ofiar, bronienie jej w każdej chwili. 

Ale jak być patriotą, kiedy możesz cieszyć się wolnością? Jak miłować ojczyznę? Jak jej bronić w każdej chwili? Jak to zrobić, kiedy ma się jedenaście, dwanaście czy czternaście lat?

Po prostu pamiętać. Pamiętać o historii ojczyzny, tej małej i tej dużej. Pamiętać o tych, którzy stanęli w jej obronie, często oddając za nią życie, o tych, dzięki którym dziś możesz być wolnym człowiekiem i cieszyć się wolnością.

Pamiętaj o powstańcach wielkopolskich, bohaterach twojej małej ojczyzny, którzy w minionym tygodniu gościli w naszej szkole. To o nich i ich zrywie mówiliśmy, realizując projekt „Powstanie Wielkopolskie 1918-1919. Pamiętamy!”

Przez pięć dni w tygodniu mogliśmy rozwiązywać zagadki, odszyfrowywać hasła, wykonywać zadania informatyczne, matematyczne, historyczne, biologiczno-geograficzne i polonistyczne związane z Powstaniem Wielkopolskim. Przypominaliśmy sobie nazwiska naszych lokalnych bohaterów, ważne daty, miejsca walk…

Pamiętamy! W ten sposób oddajemy cześć, hołd walczącym, poległym za wolność naszej małej ojczyzny, powstańcom wielkopolskim. W ten sposób mówimy „dziękuję” za to, że możemy tu dzisiaj być – w wolnym kraju.

Anna Kiżło

Organizowana od kilkunastu lat impreza tym razem odbyła się w Zalasewie. Dla poszczególnych zespołów była to próba generalna przed startem rozgrywek ligowych. Dla kibiców okazja do zobaczenia w akcji m.in. Bartosza Kurka, Łukasza Żygadło, Gibę, S. Antigę, J. Nowakowskiego, A. Wrony, S. Świderskiego, P. Gacka i innych sław międzynarodowej siatkówki. Mecze na wysokim poziomie mieliśmy okazję obejrzeć w naszej szkole, co było dla nas niemałym wyzwaniem, a uczniowie naszej szkoły pomagali w obsłudze meczy i organizacji imprezy.

Wielkie widowisko,świetny poziom sportowej rywalizacji,pełne trybuny kibiców sprawiły, że mieliśmy okazję uczestniczyć w niesamowitym wydarzeniu sportowym. Imprezą towarzyszącą były warsztaty siatkarskie dla 100 uczniów z Gminy Swarzędz, które poprowadził Giba, S. Antiga i J. Nowakowski.

Mecz o I miejsce: Stocznia : Onico 3:1 (25:20, 25:22, 19:25, 25:19).
W meczu o III miejsce ZAKSA pokonała drużynę z Zawiercia 3:0 (25:20, 26:24, 25:23).

Wielkie podziękowania należą się uczniom naszej szkoły, wolontariuszom, których praca stanowiła niezbędną cześć turnieju:
Julia Smółka, Maja Mielczak, Eliza Małecka, Aleksandra Cybula, Martyna Krysiak, Marcjanna Eberle, Zuzanna Wróżyńska, Martyna Budrewicz, Wiktoria Adryan, Jan Dyzmański, Mateusz Pluta, Monika Gawarecka, Oliwia Szewczyk, Piotr Szajda, Wiktor Marciniak, Wiktor Trojanek, Jakub Patyk, Kinga Pawłowska. 

20181006 193614

Koordynator szkolny:
Katarzyna Czajkowska

III Rowerowa Gra Terenowa – witamy Jesień w Zalasewie

Po kilku chłodniejszych dniach, w sobotę 29 września znowu wyszło słońce, a temperatura poszybowała w górę. Ponad 60 drużyn wyruszyło na rodzinny rajd, aby powitać jesień, dobrze się bawić i zintegrować po wakacyjnej przerwie.

Kilka minut po dziewiątej spotkaliśmy na trasie do Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie inne rodziny zmierzające na rajd. Odebraliśmy pakiet startowy, przybiliśmy piątkę z uczestnikami i ruszyliśmy w ponad 8-kilometrową trasę prowadzącą przez Swarzędz. Choć nastawialiśmy się na świetną zabawę, już od pierwszego kilometra włączył się w nas duch rywalizacji. Pokonywaliśmy kolejne punkty, w których nauczyciele z naszej szkoły przybijali pieczątki potwierdzające pokonywanie kolejnych etapów trasy, rozwiązywaliśmy zadania przyrodnicze, matematyczne i historyczne, które nawiązywały do Swarzędza sprzed lat oraz zmagaliśmy się z konkurencjami sportowymi. Celem naszej rowerowej wyprawy była polana piknikowa nad Jeziorem Swarzędzkim. Po porannej dawce ruchu, miło było dojechać do mety, powitać dopingujące Grono Pedagogiczne wraz z Dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie. Na zawodników czekało już rozpalone ognisko, przy którym upiekliśmy kiełbaski, gorąca grochówka i smakołyki przygotowane przez Radę Rodziców. Polana szybko zapełniła się uczestnikami rajdu. Miło było spotkać się, nacieszyć sobotą i piękną pogodą. Oczywiście wszyscy chcieli zwyciężyć, ale liczyła się przede wszystkim dobra zabawa i sportowy duch! Należy tu wspomnieć o sponsorach, którzy przyczynili się do tego, abyśmy mogli zrealizować nasz doroczny rajd i radośnie powitać jesień w Zalasewie. Podziękowania kieruję też w stronę Dyrekcji i komandorów rajdu: pani Wiesławy Wypychowskiej i pana Stanisława Michalskiego, członków grona pedagogicznego i Rady Rodziców.

Do zobaczenia za rok na trasie!

DSCF4203

Zdjęcia z trasy (zobacz)

Zdjęcia z mety (zobacz)

Anna Chabowska

Dnia 4 października rozpoczęliśmy kolejny cykl spotkań ze sztuką i kulturą. W koncertach zawsze biorą udział najmłodsi uczniowie naszej szkoły oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych. Tym razem animatorzy Mozaiki przenieśli nas w czasy przedwojennych melodii i piosenek. Wraz z kapelą podwórkową oraz instrumentami charakterystycznymi dla brzmienia tej odległej epoki świętowaliśmy setną rocznicę Odzyskania Niepodległości. Nie zabrakło również wspólnych tańców i śpiewu, każdy mógł poczuć klimat dawnych czasów.

WP 20181004 11 03 48 Pro

Magdalena Bielewicz

Swarzędz, 3 października 2018 roku

Informacja prasowa

Mistrzowie Świata przyjadą na XIV Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia

Niespełna tydzień po zdobyciu złotych medali Mistrzostw Świata przed naszymi siatkarzami kolejna ważna impreza. Już w najbliższy weekend w Zalasewie odbędzie się XIV Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia. Dla klubów to kluczowy sprawdzian przed rozpoczynającą się kilka dni później PlusLigą.

Mistrzowska Impreza

XIV Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia to największa siatkarska impreza jaka odbywa się w Wielkopolsce. W tym roku pamięć o reprezentancie Polski uczczą cztery czołowe drużyny ekstraklasy. Wicemistrz Polski i czwarta drużyna w Europie – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzy się w półfinale ze Stocznią Szczecin, która dokonała najgłośniejszych transferów na krajowym podwórku. W drugim sobotnim spotkaniu zmierzą się – triumfator ubiegłorocznego Memoriału – ONICO Warszawa i posiadający najlepszych kibiców w Polsce – Aluron Virtu Warta Zawiercie.

W składach tych ekip jest aż 17 uczestników zakończonych właśnie Mistrzostw Świata. Jeśli wszyscy pojawią się w Zalasewie, kibice będą podziwiać reprezentantów Francji, Kanady, Bułgarii czy Japonii. Wielkopolska publiczność najbardziej czeka oczywiście na Polaków – świeżo upieczonych Mistrzów Świata. Bartosz Kurek, Bartosz Kwolek, Damian Wojtaszek, Aleksander Śliwka, Paweł Zatorski, Mateusz Bieniek oraz Michał Mieszko Gogol to złoci medaliści mundialu, którzy mogą pojawić się na imprezie. – Rozsądek podpowiada – miesiąc urlopu dla chłopaków, serce mówi – przyjeżdżajcie do nas – mówi Anna Sumelka, organizatorka XIV Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia. – Ten turniej to dla nas ostatni sprawdzian przed rozpoczynającą się PlusLiga – mówi Dario Simoni, drugi trener Stoczni Szczecin. – Traktujemy go bardzo poważnie i jestem przekonany, że pozostałe kluby mają identyczne podejście – dodaje.

Pełne trybuny w Zalasewie

Wszystkie bilety na sobotę i na niedzielę zostały już wyprzedane. To oznacza, że w oba turniejowe dni siatkarzy oklaskiwać będzie pełna sala kibiców. – Nie jesteśmy ździwieni ogromnym zainteresowaniem XIV Memoriałem Arkadiusza Gołasia – mówi Marian Szkudlarek, burmistrz miasta i gminu Swarzędz. – Takiej plejady gwiazd w Zalasewie jeszcze nie było – dodaje. – Przyjazd najlepszego siatkarza świata – Giby, zakończenie kariery przez Witczaka, udział Mistrzów Świata w zawodach to tylko niektóre atrakcje jakie przygotowaliśmy dla kibiców – zaprasza Jacek Broński, prezez Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej. – Warto pamiętać również o charytatywnej licytacji, podczas której będzie można wylicytować między innymi koszulkę reprezentacyjną Śliwki, Giby i wielu innych znakomitych siatkarzy – dodaje współorganizator imprezy.

Harmonogram XIV Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia

Piątek, 5 października

14.30 Warsztaty dla dzieci z udziałem Giby, Antigi i siatkarzy ONICO Warszawa

16.00 Trening ONICO Warszawa – otwarty dla publiczności

Sobota, 6 października

12.00 Otwarcie hali dla publiczności

13.00 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Stocznia Szczecin

15.00 Mecz Sztaby Szkoleniowe – Drużyna VIP

16:00 Uroczyste otwarcie XIV Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia

17.00 ONICO Warszawa – Aluron Virtu Warta Zawiercie

Niedziela, 7 października

11.00 otwarcie hali dla publiczności

12.00 mecz o 3 miejsce

16.00 mecz o 1 miejsce

Uroczysta dekoracja i zakończenie XIV Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia

Między meczami występ Conrado Yaneza – zwycięzcy polskiej edycji Must Be The Music

MemoriaÅ GoÅasia fot. R Rekas 4Fot. R Rekas

Kontakt:

Jacek Kubiak Przedstawiciel organizatora Memoriału A. Gołasia
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., kom 782 381 986


memoriał 1