Wspieraj Nas razem z faniMani

Wspieraj nas przy okazji zakupów w sklepach internetowych razem z FaniMani. Zebrane środki przeznaczymy na zakup pomocy dydaktycznych dla SP Zalasewo, zakup sprzętu sportowego oraz rozwijanie Pasji Dzieci.

Szanowni Państwo!

11 listopada 1918 roku zakończyła się I wojna światowa. Polska po 123 latach niewoli powróciła na mapę Europy. Naszych rodaków ogarnął niebywały entuzjazm. Spełnił się sen o wolności.

Radość Polaków z 1918 roku udzieliła się również nam. W rocznicę odzyskania niepodległości w różny sposób daliśmy świadectwo pamięci bohaterskich czynów naszych przodków.

Wszyscy uczniowie mieli okazję wysłuchać audycji patriotycznej. „Skąd wzięliśmy się znów na mapie? Z wizji i z marzeń. Z ognia i walki. Z krwi i poświęcenia. Nie było jej, a jest. Polska" - opowiadał narrator filmu (IPN TV) wykorzystanego w słuchowisku.

Uczniowie klas 8 uczestniczli w grze miejskiej w Poznaniu. Z zangażowaniem wykonywali zadania związane ze Świętem Niepodległości np. przeprowadzili sondę uliczną, rozwiązywali niepodległościową krzyżówkę, układali puzzle i tworzyli wierszyki o bohaterach naszej historii.

Spacerując po korytarzach szkoły mogliśmy podziwiać galerię plakatów patriotycznych przygotowanych przez poszczególne klasy.

A na lekcjach historii uczniowie pisali Kartki dla Polski. Czego Jej życzyli? M.in. mądrych obywateli – patrzących w przyszłość, ale pamiętających o swojej przeszłości.

DSCF6744

 Agata Kosmowska

„Jest takie miejsce u zbiegu dróg, gdzie się spotyka z zachodem wschód... Nasz pępek świata, nasz biedny raj... Jest takie miejsce, taki kraj […]” Tym krajem jest nasza Polska. Polska, która po 123 latach, 11 listopada 1918 roku, odzyskała niepodległość, wróciła na mapę Europy.

By uczcić 100. rocznicę tego niezwykłego wydarzenia, spotkaliśmy się w hali sportowej, ustawiliśmy się w liczbę 100 i zaśpiewaliśmy hymn narodowy, „Mazurka Dąbrowskiego”. Tym samym włączyliśmy się w uroczystości „Rekord dla Niepodległej”.

Nasze spotkanie było nie tylko biciem rekordu. Miało przede wszystkim wymiar symboliczny. Przypomniało nam o tym, że budując przyszłość, nie możemy zapominać o przeszłości. To z przeszłości mamy czerpać siłę. To ona jest dowodem tego, że nie ma co załamywać rąk, siedzieć w kąciku i płakać. Jest dowodem tego, że wspólne działanie przynosi efekty, przynosi zwycięstwo, daje nadzieję i nie pozwala w nią zwątpić.

Spotkaliśmy się, by oddać Ci hołd, uczcić Twoją wolność. Powiedzieć Ci, że „tu nasze miejsce, to nasz kraj”. Przyszliśmy dla Ciebie, nasza Ojczyzno, biało-czerwona Polsko.

 


45898376 2060670974244557 752582255712403456 o

 

Zapraszamy do galerii (zobacz)

fot. MB STUDIO Marek Błachnio

Szanowni Państwo,

w imieniu zespołu pedagogów, pragniemy poinformować, że w roku szkolnym 2018/2019, Nasza Szkoła ponownie bierze udział w światowej Kampanii „19 dni” przeciwko przemocy, krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Przypominamy, że kampania rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. Początek listopada (1-19), to czas, kiedy w szczególności mówimy o prawach dziecka, godności, wzajemnym szacunku, bezpieczeństwie i wolności! Bardzo ważnym symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka! Pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy. Prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać. Zwracać uwagę. Uczyć widzieć więcej i lepiej. Zachęcamy Państwa do wspólnego działania.

Co zrobić , by nasze dzieci się szanowały… by potrafiły odróżnić dobro od zła?” – Sława Sibiga

Uczmy je i przypominajmy im o nich, ponieważ są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania i dobrego życia” – Izabela Ptak

 

Zachęcamy Państwa do zapoznania się ze spotem kampanii „19 dni” Fundacji Po DRUGIE (zobacz)

 

 

Anna Kaliszan
Katarzyna Konieczna – Piechota
Pedagodzy szkolni

W naszej szkole wielkie święto!

Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 2 w Zalasewie świętowano 12 października. Wówczas uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi szkoły spotkali się razem, by obejrzeć występy artystyczne uczniów klasy 7 c i 4d. Młodzież doskonale poradziła sobie z zaprezentowaniem żartobliwej scenki, w której przewrotnie pokazano „8 sposobów na to jak zgasić nauczyciela”. Był też czas na refleksję, podziękowania i recytację poezji. Występy umilił przygotowany przez panią Patrycję Borowską-Klimaszewską szkolny chór „Melody Team”. Po raz pierwszy oficjalnie zaprezentował się społeczności szkolnej i złożył życzenia z okazji obchodzonego święta Samorząd Uczniowski. Podczas uroczystości pani dyrektor Beata Hałas wręczyła nauczycielom i niepedagogicznym pracownikom szkoły nagrody za całoroczną ciężką pracę.

Obchodom tego niezwykłego święta, podnoszącego rangę edukacji, towarzyszyły słowa Franklina Delano Roosevelta: „Ludzie pracujący razem jako jedna grupa potrafią dokonać rzeczy, których osiągnięcie nie śniło się nikomu z osobna”.

35 0194

fot. MB STUDIO Marek Błachnio

Paulina Grzesiak

Wystawa pamiątek z okresu I wojny światowej miała miejsce 24 października br. Dzięki zaangażowaniu uczniów, ich rodziców oraz środowiska lokalnego udało się wypożyczyć i udostępnić społeczności szkolnej wiele ciekawych eksponatów, jako choćby medale, lornetkę, kałamarz, szrapnel, banknoty, pocztówki i zdjęcia z okresu obejmującego pierwsze dwie dekady dwudziestego wieku. W organizację wystawy włączył się także lokalny kolekcjoner i pasjonat historii, który w swoich zbiorach odnalazł fotografie dawnych mieszkańców Zalasewa, biorących udział w działaniach wojennych. Uczniowie mieli zatem okazję przekonać się, że historia to nie tylko daty, definicje i wydarzenia zapisane na kartach podręczników, ale że to także żywa pamięć o członkach ich własnych rodzin, miejscowości, czyli tzw. małej ojczyzny. Obcując przez jeden dzień z pamiątkami, które samodzielnie zebrali i opisali, mieli szansę na osobiste dotknięcie przeszłości, docenienie wagi tradycji i rozwijanie lokalnego patriotyzmu.

Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które udostępniły pamiątki rodzinne.

wystawa

Joanna Szulc

100lat powstanie

Patriotyzm to umiłowanie własnej ojczyzny, gotowość poświęcenia się dla niej, ponoszenie za nią ofiar, bronienie jej w każdej chwili. 

Ale jak być patriotą, kiedy możesz cieszyć się wolnością? Jak miłować ojczyznę? Jak jej bronić w każdej chwili? Jak to zrobić, kiedy ma się jedenaście, dwanaście czy czternaście lat?

Po prostu pamiętać. Pamiętać o historii ojczyzny, tej małej i tej dużej. Pamiętać o tych, którzy stanęli w jej obronie, często oddając za nią życie, o tych, dzięki którym dziś możesz być wolnym człowiekiem i cieszyć się wolnością.

Pamiętaj o powstańcach wielkopolskich, bohaterach twojej małej ojczyzny, którzy w minionym tygodniu gościli w naszej szkole. To o nich i ich zrywie mówiliśmy, realizując projekt „Powstanie Wielkopolskie 1918-1919. Pamiętamy!”

Przez pięć dni w tygodniu mogliśmy rozwiązywać zagadki, odszyfrowywać hasła, wykonywać zadania informatyczne, matematyczne, historyczne, biologiczno-geograficzne i polonistyczne związane z Powstaniem Wielkopolskim. Przypominaliśmy sobie nazwiska naszych lokalnych bohaterów, ważne daty, miejsca walk…

Pamiętamy! W ten sposób oddajemy cześć, hołd walczącym, poległym za wolność naszej małej ojczyzny, powstańcom wielkopolskim. W ten sposób mówimy „dziękuję” za to, że możemy tu dzisiaj być – w wolnym kraju.

Anna Kiżło

Organizowana od kilkunastu lat impreza tym razem odbyła się w Zalasewie. Dla poszczególnych zespołów była to próba generalna przed startem rozgrywek ligowych. Dla kibiców okazja do zobaczenia w akcji m.in. Bartosza Kurka, Łukasza Żygadło, Gibę, S. Antigę, J. Nowakowskiego, A. Wrony, S. Świderskiego, P. Gacka i innych sław międzynarodowej siatkówki. Mecze na wysokim poziomie mieliśmy okazję obejrzeć w naszej szkole, co było dla nas niemałym wyzwaniem, a uczniowie naszej szkoły pomagali w obsłudze meczy i organizacji imprezy.

Wielkie widowisko,świetny poziom sportowej rywalizacji,pełne trybuny kibiców sprawiły, że mieliśmy okazję uczestniczyć w niesamowitym wydarzeniu sportowym. Imprezą towarzyszącą były warsztaty siatkarskie dla 100 uczniów z Gminy Swarzędz, które poprowadził Giba, S. Antiga i J. Nowakowski.

Mecz o I miejsce: Stocznia : Onico 3:1 (25:20, 25:22, 19:25, 25:19).
W meczu o III miejsce ZAKSA pokonała drużynę z Zawiercia 3:0 (25:20, 26:24, 25:23).

Wielkie podziękowania należą się uczniom naszej szkoły, wolontariuszom, których praca stanowiła niezbędną cześć turnieju:
Julia Smółka, Maja Mielczak, Eliza Małecka, Aleksandra Cybula, Martyna Krysiak, Marcjanna Eberle, Zuzanna Wróżyńska, Martyna Budrewicz, Wiktoria Adryan, Jan Dyzmański, Mateusz Pluta, Monika Gawarecka, Oliwia Szewczyk, Piotr Szajda, Wiktor Marciniak, Wiktor Trojanek, Jakub Patyk, Kinga Pawłowska. 

20181006 193614

Koordynator szkolny:
Katarzyna Czajkowska

III Rowerowa Gra Terenowa – witamy Jesień w Zalasewie

Po kilku chłodniejszych dniach, w sobotę 29 września znowu wyszło słońce, a temperatura poszybowała w górę. Ponad 60 drużyn wyruszyło na rodzinny rajd, aby powitać jesień, dobrze się bawić i zintegrować po wakacyjnej przerwie.

Kilka minut po dziewiątej spotkaliśmy na trasie do Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie inne rodziny zmierzające na rajd. Odebraliśmy pakiet startowy, przybiliśmy piątkę z uczestnikami i ruszyliśmy w ponad 8-kilometrową trasę prowadzącą przez Swarzędz. Choć nastawialiśmy się na świetną zabawę, już od pierwszego kilometra włączył się w nas duch rywalizacji. Pokonywaliśmy kolejne punkty, w których nauczyciele z naszej szkoły przybijali pieczątki potwierdzające pokonywanie kolejnych etapów trasy, rozwiązywaliśmy zadania przyrodnicze, matematyczne i historyczne, które nawiązywały do Swarzędza sprzed lat oraz zmagaliśmy się z konkurencjami sportowymi. Celem naszej rowerowej wyprawy była polana piknikowa nad Jeziorem Swarzędzkim. Po porannej dawce ruchu, miło było dojechać do mety, powitać dopingujące Grono Pedagogiczne wraz z Dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie. Na zawodników czekało już rozpalone ognisko, przy którym upiekliśmy kiełbaski, gorąca grochówka i smakołyki przygotowane przez Radę Rodziców. Polana szybko zapełniła się uczestnikami rajdu. Miło było spotkać się, nacieszyć sobotą i piękną pogodą. Oczywiście wszyscy chcieli zwyciężyć, ale liczyła się przede wszystkim dobra zabawa i sportowy duch! Należy tu wspomnieć o sponsorach, którzy przyczynili się do tego, abyśmy mogli zrealizować nasz doroczny rajd i radośnie powitać jesień w Zalasewie. Podziękowania kieruję też w stronę Dyrekcji i komandorów rajdu: pani Wiesławy Wypychowskiej i pana Stanisława Michalskiego, członków grona pedagogicznego i Rady Rodziców.

Do zobaczenia za rok na trasie!

DSCF4203

Zdjęcia z trasy (zobacz)

Zdjęcia z mety (zobacz)

Anna Chabowska

Dnia 4 października rozpoczęliśmy kolejny cykl spotkań ze sztuką i kulturą. W koncertach zawsze biorą udział najmłodsi uczniowie naszej szkoły oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych. Tym razem animatorzy Mozaiki przenieśli nas w czasy przedwojennych melodii i piosenek. Wraz z kapelą podwórkową oraz instrumentami charakterystycznymi dla brzmienia tej odległej epoki świętowaliśmy setną rocznicę Odzyskania Niepodległości. Nie zabrakło również wspólnych tańców i śpiewu, każdy mógł poczuć klimat dawnych czasów.

WP 20181004 11 03 48 Pro

Magdalena Bielewicz

Swarzędz, 3 października 2018 roku

Informacja prasowa

Mistrzowie Świata przyjadą na XIV Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia

Niespełna tydzień po zdobyciu złotych medali Mistrzostw Świata przed naszymi siatkarzami kolejna ważna impreza. Już w najbliższy weekend w Zalasewie odbędzie się XIV Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia. Dla klubów to kluczowy sprawdzian przed rozpoczynającą się kilka dni później PlusLigą.

Mistrzowska Impreza

XIV Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia to największa siatkarska impreza jaka odbywa się w Wielkopolsce. W tym roku pamięć o reprezentancie Polski uczczą cztery czołowe drużyny ekstraklasy. Wicemistrz Polski i czwarta drużyna w Europie – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzy się w półfinale ze Stocznią Szczecin, która dokonała najgłośniejszych transferów na krajowym podwórku. W drugim sobotnim spotkaniu zmierzą się – triumfator ubiegłorocznego Memoriału – ONICO Warszawa i posiadający najlepszych kibiców w Polsce – Aluron Virtu Warta Zawiercie.

W składach tych ekip jest aż 17 uczestników zakończonych właśnie Mistrzostw Świata. Jeśli wszyscy pojawią się w Zalasewie, kibice będą podziwiać reprezentantów Francji, Kanady, Bułgarii czy Japonii. Wielkopolska publiczność najbardziej czeka oczywiście na Polaków – świeżo upieczonych Mistrzów Świata. Bartosz Kurek, Bartosz Kwolek, Damian Wojtaszek, Aleksander Śliwka, Paweł Zatorski, Mateusz Bieniek oraz Michał Mieszko Gogol to złoci medaliści mundialu, którzy mogą pojawić się na imprezie. – Rozsądek podpowiada – miesiąc urlopu dla chłopaków, serce mówi – przyjeżdżajcie do nas – mówi Anna Sumelka, organizatorka XIV Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia. – Ten turniej to dla nas ostatni sprawdzian przed rozpoczynającą się PlusLiga – mówi Dario Simoni, drugi trener Stoczni Szczecin. – Traktujemy go bardzo poważnie i jestem przekonany, że pozostałe kluby mają identyczne podejście – dodaje.

Pełne trybuny w Zalasewie

Wszystkie bilety na sobotę i na niedzielę zostały już wyprzedane. To oznacza, że w oba turniejowe dni siatkarzy oklaskiwać będzie pełna sala kibiców. – Nie jesteśmy ździwieni ogromnym zainteresowaniem XIV Memoriałem Arkadiusza Gołasia – mówi Marian Szkudlarek, burmistrz miasta i gminu Swarzędz. – Takiej plejady gwiazd w Zalasewie jeszcze nie było – dodaje. – Przyjazd najlepszego siatkarza świata – Giby, zakończenie kariery przez Witczaka, udział Mistrzów Świata w zawodach to tylko niektóre atrakcje jakie przygotowaliśmy dla kibiców – zaprasza Jacek Broński, prezez Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej. – Warto pamiętać również o charytatywnej licytacji, podczas której będzie można wylicytować między innymi koszulkę reprezentacyjną Śliwki, Giby i wielu innych znakomitych siatkarzy – dodaje współorganizator imprezy.

Harmonogram XIV Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia

Piątek, 5 października

14.30 Warsztaty dla dzieci z udziałem Giby, Antigi i siatkarzy ONICO Warszawa

16.00 Trening ONICO Warszawa – otwarty dla publiczności

Sobota, 6 października

12.00 Otwarcie hali dla publiczności

13.00 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Stocznia Szczecin

15.00 Mecz Sztaby Szkoleniowe – Drużyna VIP

16:00 Uroczyste otwarcie XIV Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia

17.00 ONICO Warszawa – Aluron Virtu Warta Zawiercie

Niedziela, 7 października

11.00 otwarcie hali dla publiczności

12.00 mecz o 3 miejsce

16.00 mecz o 1 miejsce

Uroczysta dekoracja i zakończenie XIV Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia

Między meczami występ Conrado Yaneza – zwycięzcy polskiej edycji Must Be The Music

MemoriaÅ GoÅasia fot. R Rekas 4Fot. R Rekas

Kontakt:

Jacek Kubiak Przedstawiciel organizatora Memoriału A. Gołasia
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., kom 782 381 986


memoriał 1

Pierwsza myśl, która przychodzi do głowy na temat Włoch to pyszne jedzenie, piękne krajobrazy, cudowne morze i miasta pełne architektonicznych perełek. Kiedy zaczyna kiełkować pomysł, aby zorganizować wycieczkę dla uczniów, pojawia się myśl, czy taka wyprawa ma szansę na powodzenie?

Idea wyjazdu dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie pojawiła się na początku roku szkolnego 2017/2018. Adresatami wyjazdu były dzieci z chóru szkolnego „Melody Team” i koła włoskiego „Leonardo – w kręgu języka i kultury Włoch”. Zależało nam, aby uczniowie poczuli, że ich całoroczna praca, trud i zaangażowanie włożone w rozwijanie pasji, zostały nagrodzone.

Prawie rok przygotowań, planowania wyjazdu oraz koncertów chóru we Włoszech, wymieniania korespondencji z Sekretariatem Stanu w Watykanie, nareszcie przyniosły efekty. Na 10-dniową wyprawę do Włoch wyruszyliśmy pierwszego dnia wakacji.

Każdy dzień dostarczał nowych wrażeń. Odwiedziliśmy pełną uroku Wenecję oraz wyspy Murano i Burano, gdzie chór wystąpił po raz pierwszy. Trudno opisać słowami emocje, jakie temu towarzyszyły i gromkie brawa turystów, którzy mieli okazję posłuchać młodych swarzędzan. Ten pierwszy występ i entuzjastyczne przyjęcie dodały dzieciom odwagi. To właśnie wtedy poczuły, że koncert, który mieli dać za kilka dni w Rzymie, jest w zasięgu ich możliwości.

Mieliśmy okazję zwiedzić pobliskie miasto uniwersyteckie – Padwę, gdzie studiował Mikołaj Kopernik i Jan Zamoyski, perłę włoskiego renesansu – Florencję i miasto świętego Franciszka – Asyż.

Największe emocje towarzyszyły podczas audiencji u Papieża Franciszka, który pozdrowił uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie. Wzruszyliśmy się również na koncercie w rzymskim kościele Alfonsa de Liguori. Uczniowie zaprezentowali 10 utworów religijno – patriotycznych w przepięknym wnętrzu kościoła. Młodzi swarzędzanie odbyli też lekcję historii na Monte Cassino, gdzie złożyli wiązankę czerwonych maków na grobie generała Władysława Andersa.

Nie zabrakło także relaksu i niezapomnianych chwil nad Adriatykiem. Miłośnicy pizzy i makaronu byli usatysfakcjonowani, a wielbiciele lodów pięknie nauczyli się je zamawiać w języku włoskim.

Nasza wielka, włoska wyprawa była zdecydowanie czymś więcej niż wyjazdem turystycznym. Każdego dnia nasi uczniowie nabywali nowych umiejętności – radzenia sobie w obcym kraju, z dala od rodziców, pokonywania własnych słabości, zarządzania swoim budżetem, zachowania się w różnych miejscach, wzajemnego dbania o siebie oraz komunikowania się z obcokrajowcami. Uczestnicy wyprawy mieli okazję przekonać się, że warto rozwijać swoje pasje, którym poświęcają wiele czasu w ciągu roku szkolnego, a stare powiedzenie, że „podróże kształcą” nabrało prawdziwego znaczenia.

Anna Chabowska

Kochane Włóczykije!

Tydzień świetnej zabawy za nami. Niniejszym festiwal uważamy za zamknięty, chociaż czas letnich wypraw dopiero przed Wami…

Spisaliście się świetnie, a podjęte przez Was wyzwania stały się dla nas inspiracją do dalszych działań. Cichutko snujemy plany na przyszłość i już coś w trawie piszczy...Co? Dowiecie się już za rok ;)

Zainteresowanych akcją informujemy, że w czasie jej trwania: obejrzeliśmy prezentacje multimedialne, przedstawiające sylwetki słynnych polskich podróżników, jeździliśmy palcami po mapie i kręciliśmy się dookoła świata na szkolnych globusach, pływaliśmy papierowymi łódkami z Panem Maluśkiewiczem, wykonaliśmy fantastyczne prace plastyczne.

Ukoronowaniem działań było przedstawienie teatru krakowskiego – adaptacja powieści „Hobbit, czyli tam i z powrotem”.

Mamy nadzieję, że w ten sposób zaszczepiłyśmy w Was bakcyla podróży i ciekawość świata…

fcz

Biblioteczne Wagabundy :D

Za nami 10 miesięcy szkolnych zmagań. Czas na wypoczynek, spotkania z rodziną, przyjaciółmi, inspirujące podróże w Polsce czy poza granicami kraju, zebranie sił przed następnym rokiem szkolnym.

Dziękuję Nauczycielom i Pracownikom Szkoły za zaangażowanie we wspólne, szkolne przedsięwzięcia, tworzenie przyjaznej atmosfery oraz za codzienny trud włożony w wychowanie i nauczanie młodych ludzi.

Rodzicom, Opiekunom, Dziadkom dziękuję za okazywane wsparcie i pomoc w naszych działaniach wychowawczych i dydaktycznych, za zrozumienie i zaufanie, za wszystkie wspólne rozmowy.

A naszym Uczniom dziękuję za entuzjazm, radość, chęć dzielenia się swoimi pasjami i wypełnianie szkolnych obowiązków. Gratuluję sukcesów, tych małych i tych dużych, które osiągnęliście w mijającym roku szkolnym.

Wszystkim życzę radosnych i bezpiecznych wakacji, odpoczynku od codziennych obowiązków i wielu wspaniałych, wakacyjnych wrażeń.

Beata Hałas

W Zalasewie przy ulicy Jana Heweliusza 26, na parterze, niedaleko głównego wejścia znajduje się ogromna sala. Miejsce, gdzie wystarczy zamknąć oczy, a usłyszy się dziecięcy zachwyt, radość z odniesionych zwycięstw.

W sali tej na co dzień stoją piłkarskie bramki, kosze do gry w koszykówkę, słupki, kozioł, leżą materace i kulają się wszelkiego rodzaju piłki. To jedno z niewielu miejsc w szkole, w których można biegać do woli, niezwykle aktywnie zużywać nadmiar dziecięcej energii.

To ogromne pomieszczenie to sala gimnastyczna, 22 czerwca 2018 roku serce Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie. Szkoły, która w tym dniu na dwa miesiące pożegnała swoich uczniów.

22 czerwca 2018 roku sala gimnastyczna została ozdobiona – na siatkach przyczepiono wakacyjne plakaty, wniesiono kwiaty oraz wiele krzeseł dla zaproszonych gości – uczniów, stoły nakryte popielatym obrusem, by ustawić na nich książki i inne nagrody.

Tutaj wręczono wyróżnienia tym, którzy odnieśli sukcesy w nauce – uzyskali świadectwo z czerwonym paskiem – konkursach, sporcie… Uhonorowano tych, którzy aktywnie włączyli się w prace w wolontariacie szkolnym.

Tutaj pani dyrektor, Beata Hałas, podsumowała rok szkolny 2017/2018 i podziękowała nauczycielom, rodzicom oraz uczniom, którzy dzięki zaangażowaniu, zrozumieniu i współpracy potrafili stawić czoła wyzwaniom, jakie w tym roku szkolnym postawiła przed nimi reforma oświaty.

ZR 2018 003  ZR 2018 001

 Z kołem matematycznym i z panią Karoliną Maćkowiak byliśmy na dwóch wycieczkach, na których pokazano nam zastosowanie matematyki w życiu codziennym i praktyczne wykorzystanie umiejętności i wiedzy zdobytej w szkole (nie tylko na lekcjach matematyki).

Na pierwszą wycieczkę wybraliśmy się do Urzędu Miasta i Gminy Swarzędz. Pan Tomasz Rybarczyk- pełnomocnik ds. komunikacji i strategii rozwoju, opowiedział nam o finansach gminy, zaprezentował filmy o inwestycjach miasta. Dowiedzieliśmy się o stabilnej sytuacji finansowej naszej małej ojczyzny. Znaleźliśmy odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań w kwestii finansowych oraz wzbogaciliśmy nasze słownictwo matematyczne. Na koniec dostaliśmy małe upominki i zrobiliśmy sobie zdjęcia z Panem Burmistrzem Marianem Szkudlarkiem i z panem Tomaszem. Spotkanie w Urzędzie było bardzo ciekawym doświadczeniem.

Kolejna wycieczka to wizyta w Banku PKO w Swarzędzu. Mieliśmy okazję zobaczyć podziemia banku i przekonać się czy „nasze wizje rodem z filmów” są zgodne z rzeczywistością. Zaopiekowała się nami serdecznie pani Magdalena Wieczorek- pracownik banku. Następnie obejrzeliśmy prezentację poruszającą najważniejsze zagadnienia dotyczące pieniędzy i bankowości. Potem mogliśmy sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując ciekawą krzyżówkę finansową. Wszystkie poprawne odpowiedzi miały następujące osoby: P. Potrzebowska, M. Gielniak, M. Woźniak, M. Prętki i M. Wojciechowski. Dostaliśmy małe upominki a dla znawców słownictwa finansowego były piórniki. Wycieczka bardzo nam się podobała, bo mogliśmy przekonać się jak wygląda praca w banku (nie tylko od strony klienta).

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym również zobaczymy i zwiedzimy miejsca, w których „króluje matematyka”.

M. Sloderbach, J. Radzimska, P. Potrzebowska i M. Gielniak

 

W imieniu własnym i uczniów chciałabym podziękować pani Magdalenie Wieczorek z banku PKO w Swarzędzu i panu Tomaszowi Rybarczykowi z Urzędu Miasta i Gminy Swarzędz za ciepłe przyjęcie, upominki i pasjonujące opowieści.

Karolina Maćkowiak- nauczyciel matematyki

 

7 czerwca spotkaliśmy się z animatorami Mozaiki po raz ostatni w roku szkolnym 2017/2018.

Jak zawsze było ono niezwykle ciekawe i zaskakujące. Towarzyszyły nam „Piosenki, dialogi i taniec, czyli musicalowy przekładaniec.” Przekonaliśmy się, jak wiele można wyrazić słowem, ruchem i gestem, a wszystko dzięki muzycznej opowieści, podążaniu śladami filmowych musicali ostatnich lat, które zachwyciły dziecięcą publiczność. Dowiedzieliśmy się, na czym polega praca wokalisty, jak dba on o swój głos. Nauczyliśmy się krótkiej choreografii tanecznej połączonej ze śpiewem. Poznaliśmy wyjątkowe style śpiewu, które sprawiły, że wykonane utwory na długo zapadły w nasze serca.

Magdalena Bielewicz

W zeszły poniedziałek odwiedził nas wyjątkowy gość. Jonathan Tanner przyjechał ze Szkocji by przedstawić nam kilka ciekawostek o swoim kraju. Uczniowie klas III-VII wzięli udział w ciekawych wykładach prowadzonych tylko po angielsku. Najstarsze klasy uczestniczyły w debacie Brexit – For or Against. Dowiedzieliśmy się, czym Wielka Brytania różni się od innych państw europejskich i czemu zdecydowała się na opuszczenie Unii. Uczniowie klas IV-V wysłuchali wykładu o The Royal Family. W trakcie, którego zostali przedstawieni wszyscy członkowie rodziny królewskiej i ich obowiązki. Na koniec uczestnicy wzięli udział w krótkim quizie sprawdzającym ich wiedzę. Bardzo interesującym i skocznym wykładem okazały się być zajęcia dla najmłodszych - Scottish Sounds. Śpiewaliśmy i tańczyliśmy przy tradycyjnych szkockich piosenkach, jak: ”Donald, where’s your troosers?” czy ”Cannae shove your granny”. Wszyscy wspaniale się bawiliśmy trzymając swoje „kilty” w trakcie piosenek.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie w zorganizowaniu tego wydarzenie.

20180514 100141 HDR

 

See you next time!
Zespół nauczycieli języka angielskiego

Rzecz cała w wielkim skrócie, zabili go i uciekł…

20 kwietnia 2018 – wieczór detektywistyczny

Kolejna impreza zaplanowana na „łapu – capu” miała mrożący krew w żyłach przebieg. Młodzi adepci fascynującej sztuki dedukcji zostali pojmani, przez podejrzanie wyglądających typów, w okolicach biblioteki około godziny 17.00 i ślad po nich zaginął na kilka godzin… Potem było już tylko gorzej…

W tajemniczej scenerii miasteczka Spytown 34 ochotników zostało skazanych przez organizację przestępczą „Library” na tortury niekończącej się zabawy! Nasi zakładnicy, aby stać się prawdziwymi detektywami musieli: odtworzyć taniec Różowej Pantery, stawić czoła Mafii, przejść próby wszystkich zmysłów, dorwać złodziejską szajkę na gorącym uczynku, znaleźć ukryty łup, założyć własną agencję pod wdzięcznie brzmiącą nazwą oraz rozwikłać wiele innych zagadek i tajemnic…

Podsumowaniem ich starań był wyrok sądu kapturowego. Na jego mocy dzielni tajniacy otrzymali w nagrodę za swój trud wizytówki z pseudonimami operacyjnymi wywiadowców i legitymacje detektywistyczne z licencją na zaczytanie.

 

Podpisano – Agenci 007 z licencją na zabijanie...NUDY ;D
Giovanni (Anna K.), Basilio (Beata Sz.), Margiollo (Mariola D.), Enrico (Hanna P-Z), Isidorro (Izabela K)

Dziękujemy grupie wsparcia dzielnie zabezpieczającej tyły: plastykom – p. Emilii M. i p. Małgorzacie D – P., p. Karolinie M., p. Elwirze S. oraz wszystkim kochanym Mamom za łakocie, które ratowały życie śledczych ;)

 

10 maja to dzień, który długo pozostanie w pamięci najmłodszych uczniów naszej szkoły. W auli pojawił się gość specjalny – kozioł – instrument ludowy, podobny do dud, występujący na pograniczu województw: wielkopolskiego i lubuskiego (nigdzie indziej w Polsce). Region Kozła wyróżnia wciąż żywa tradycja gry na tym niezwykłym instrumencie, zbudowanym z drewna, metalu, szabli dzika, krowich rogów, miecha. Wydobywają się z niego dwa różne dźwięki. Uczestnicy spotkania mieli okazję poznać również zabawy taneczne, stroje ludowe oraz elementy gwary tego regionu.

Magdalena Bielewicz

19 kwietnia - animatorzy Mozaiki tym razem zaprosili nas w podróż muzyczno – taneczną do Ameryki Południowej i Środkowej. Przemierzyliśmy ją w rytmie salsy, a jednym z naszych przewodników był znakomity tancerz, półkrwi Chilijczyk. Mieliśmy okazję poznać salsowy układ taneczny oraz charakterystyczne dla tego rodzaju muzyki i tańca instrumenty: clavesy, guiro czy kahon.

WP 20180419 08 27 42 Pro

Magdalena Bielewicz

Po raz trzeci mieliśmy przyjemność obcować ze sztuką przez duże S. Tym razem patronką spotkania była X Muza. Bohaterem tegorocznej edycji został światowej sławy - polski kompozytor muzyki filmowej – Wojciech Kilar.

Przy strofach poezji A. Mickiewicza, w bajecznej scenerii stworzonej przez uczennice kółka plastycznego ,słuchaliśmy jak zaczarowani interpretacji tematów przewodnich filmów: Pan Tadeusz, Rodzina Połanieckich, Ziemia obiecana, Pianista, Smuga cienia i Dziewiąte wrota w wykonaniu kwartetu smyczkowego Amabile.

Czekamy niecierpliwie na kolejny projekt, którego pomysłodawczynią jest p. Katarzyna Skurniak. Ciekawe, kto tym razem u nas zagości…

  

 

detektyw

Kochani Trzecioklasiści!

Lubicie zagadki? Jeśli tak, ta impreza jest dla Was :D

Wszystkich chętnych zapraszamy 20 kwietnia br. od godz. 17.00 do 21.00. Miejsce spotkania biblioteka szkolna.

Będziemy wspólnie bawić się, bać i miło spędzać czas. W programie:

- rozwiązywanie zagadek kryminalnych,

- poszukiwania,

- gry i zabawy,

- film/czytanie,

- niespodzianka,

- słodki poczęstunek i wiele innych atrakcji.

Liczba miejsc ograniczona. Zapisy przyjmujemy do 18 kwietnia br.

Ze sobą prosimy zabrać:

- picie i jedzenie,

- kocyk,

- dobry humor.

Mile widziane przebranie i charakteryzacja. Chętne mamy prosimy o upieczenie ciasta (prosimy o wcześniejsze zgłoszenia).

Zapraszamy :)

złodziej

Z okazji Dnia Edukacji Prawnej 15 marca 2018 roku w Sądzie Rejonowym w Poznaniu odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczniom, którzy brali udział w konkursie plastycznym „Prawo – znam, szanuję, respektuję”. Naszą Szkołę w kategorii klas IV-VI reprezentowała uczennica klasy 6 Karolina Jarząb, której praca została wyróżniona. Karolina odebrała również pamiątkowe dyplomy i albumy dla swoich kolegów z klasy, którzy byli najliczniejszą grupą szkolną zaangażowaną w konkursie.

Po części oficjalnej laureaci mieli dodatkową atrakcję zorganizowaną przez Sędziów- mogli osobiście przekonać się jak wygląda praca sądu. Została przeprowadzona specjalnie dla nich rozprawa. Wśród dzieci powołany został skład sędziowski: prokurator, obrońca, oskarżony i świadkowie. Na koniec uroczystości chętni mogli przymierzyć togę i zasiąść na miejscu Głównego Sędziego.

Wizyta w Sądzie minęła szybko i wesoło. Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku!

Katarzyna Jarząb

Pierwsze wiosenne spotkanie z Mozaiką, które odbyło się 22 marca, minęło pod znakiem podróży w świat poezji Wandy Chotomskiej i Danuty Wawiłow. Świat ten został w tajemniczy sposób połączony z teatrem tańca i muzyką. Przy barwnie zmieniającej się scenografii, przypominającej kolorowe iluminacje, przeplatających się gestach, dźwiękach i słowach dowiedzieliśmy się, że wiersze można nie tylko deklamować, lecz także śpiewać, a nawet rapować.

WP 20180322 08 33 42 Pro

Magdalena Bielewicz

22 marca odbył się XIX Miejsko-Gminny Konkurs „Swarzędz – miasto, w którym mieszkam". Nasze czwartoklasistki: Aleksandra Łuczak, Julia Molenda i Natalia Polak zmierzyły się podczas historycznej gry miejskiej z drużynami pozostałych gminnych szkół. Dziewczynki musiały pokonać długą trasę zgodnie ze wskazówkami odnalezionymi na wręczonej im mapie. Wędrowały po Swarzędzu, odkrywając kolejne tablice, upamiętniające ważne wydarzenia i postacie historyczne. W niektórych miejscach na uczestników czekały specjalne zadania. Uczennice dzielnie pokonały całą trasę w wyznaczonym czasie, zmagając się również z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Po podliczeniu punktów i dogrywce okazało się, że Ola, Julka i Natalia zajęły III miejsce.

Gratulujemy!

20180322 124244 2

Joanna Szulc

Józefinki, 19 marca, to dzień promocji książeczki z baśnią Heleny Trzebuchowskiej wydanej nakładem Biblioteki Publicznej w Swarzędzu, podczas której obecni byli nasi uczniowie: P. Czaykowski, A. Szaj, H. Kosmala i F. Graczykowski – których ilustracje zdobyły w ubiegłym roku główne nagrody i wyróżnienia w konkursie „Baśń o Swarożycu”. Wydanie obrazków będących uzupełnieniem tej poetyckiej opowieści to dodatkowa nagroda.

Wygranych podziwiamy. Jeśli chcecie wiedzieć jakie to uczucie być docenionym – zapytajcie ich o to sami. Ja już wiem – widziałam ich radość i dumę :D

 

 

Smog to zagrożenia dla każdego z nas. Można z nim walczyć tu i teraz, ale trzeba też myśleć o przyszłości. Dlatego Fundacja PGNiG w ramach projektu „Rodzice i dzieci, Powietrze bez śmieci" prowadzi program edukacyjny skierowany dla najmłodszych. Wiedza, którą zdobędą pomoże w walce o czyste powietrze.

Program skierowany jest do dzieci z klas I-III szkół podstawowych. Wprowadza tematykę powietrza, jego zanieczyszczeń, smogu oraz sposobów walki z nimi, jak również radzenia sobie z jego obecnością.

Koordynator-Kamila Szatkiewicz
Uczestnicy-klasa 3f

Kochane Pierwszaki,
kolejny ważny dzień za Wami! Dziś staliście się Czytelnikami biblioteki szkolnej.

Tę wyjątkową uroczystość uczciliśmy przedstawieniem o Tomku Brudasie i bibliotece w wykonaniu uczniów klasy 6a. W zaczarowanej scenerii przenieśliśmy się do Magicznego Świata Bajek, by pomóc bohaterowi uratować książki i ludzkie marzenia.

Ceremonii dopełniło złożone przez Was uroczyste Przyrzeczenie. Obiecaliście kochać i szanować przedstawicieli Papierowej Krainy – nie zapominajcie o tym!

pasowanie biblioteka

Zapraszamy do biblioteki – Wasze Strażniczki Książek ;)

1 marca 2018 r. – z odległego Podkarpacia wprost do Zalasewa, na spotkanie edukacyjne ze sztuką, przybyły cymbały. Instrument o wielowiekowej tradycji, wykonany z buku, jesionu i świerku. Dowiedzieliśmy się, iż to właśnie świerk przytrzymuje cudowny dźwięk wydobywający się z cymbałów, a jego długość trwa nawet 12 sekund. Wspólnie z naszymi gośćmi odkrywaliśmy także taneczne tradycje tych pięknych zakątków naszego kraju. Wiele radości sprawił wszystkim uczestnikom taniec zwany Polką trzęsioną, popularną niegdyś na podkarpackich weselach.

 WP 20180301 08 13 48 Pro

 

Magdalena Bielewicz

W dniach 12-16.02.2018 odbyły się w naszej szkole półkolonie zimowe. Na uczniów czekało wiele niespodzianek.
Odwiedziliśmy Manufakturę Czekolady. Każdy z nas wykonał własną czekoladę z dowolnymi dodatkami. Obejrzeliśmy film w kinie pt. "Cudowny chłopak". Graliśmy w kręgle w Centrum rozrywki "Gravitacja". Naszą szkołę odwiedziła również Ochotnicza Straż Pożarna i przeprowadziła warsztaty z udzielania pierwszej pomocy. Gościliśmy firmę GO4ROBOT, która przeprowadziła interesujące zajęcia z robotyki i programowania.

Podczas trwania akcji uczniowie mieli okazję wykonać ciekawe prace plastyczne z zakresu sensoplastyki. Nie zabrakło również odrobiny ruchu podczas gier i zabaw na sali gimnastycznej.

 

 

 

Opiekunowie

Dnia 28 stycznia odbył się Rejonowy Przegląd Kolęd i Pastorałek. Miał on miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Zaniemyślu. Szkołę Podstawową nr 2 w Zalasewie reprezentowały Maja Golańska i Kornelia Jastrzębska z klasy II.

Soliści wystąpili w pięciu kategoriach wiekowych. W konkursie wzięło udział ponad osiemdziesięcioro dzieci. W ich wykonaniu można było usłyszeć zarówno tradycyjne polskie kolędy, jak i mniej znane pastorałki, niektóre w bardzo ciekawych aranżacjach. Trzyosobowe jury oceniało m.in. muzykalność, dobór repertuaru, walory głosowe i ogólny wyraz artystyczny. Uczennice z naszej szkoły zostały laureatkami w kategorii wiekowej klas I-II: Maja Golańska za pastorałkę „Cicho, cicho pastuszkowie” , a Kornelia Jastrzębska za kolędę „Jezus malusieńki”. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki i słodki poczęstunek.

Publiczność była pod ogromnym wrażeniem zaangażowania dzieci i bogactwa interpretacji. Wszystkim udzieliła się wspaniała atmosfera. Udział w tym konkursie był dla dzieci okazją zaprezentowania swych talentów wokalnych, poznania rówieśników z innych szkół, wymienienia doświadczeń, przełamywania własnej tremy oraz świetnej zabawy.

P 20180128 150843 vHDR Auto

Beata Majocha

Czy znacie przepis na włoską, muzyczną pizzę? Nie? Mamma Mia! Dzieci z naszej szkoły już znają, a to dzięki animatorom Mozaiki, którzy 18 stycznia zaprosili nas w podróż do Włoch. Podstawą jest oczywiście wypieczone ciasto – najlepiej z przepysznej, włoskiej mąki . Następnie sos - niekoniecznie pomidorowy, tym razem operowy, wszak to we Włoszech narodziła się opera! Jeszcze tylko dodatki w postaci instrumentów, charyzmatyczny śpiew i spora szczypta włoskich, muzycznych smaków! Pizza gotowa! Buon appetito!

118.01.WP 20180118 08 47 23 Pro

Magdalena Bielewicz

Szanowni Państwo,

z radością informujemy, że braliśmy udział wojewódzkim projekcie: „Baśni Bajanie – ze słowiańskiej duszy 2017”, współfinansowanym przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Miasto Poznań, a zorganizowanym przez Fundację Lokalnego Wsparcia Kulury „Aitwar”.

W konkursie plastycznym „FarBoBajanie, w którym zadaniem była plastyczna interpretacja słowiańskich baśni – nasze uczennice: Julia Wojciechowska, Julia Radzimska oraz Marta Sloderbach zdobyły wyróżnienia. W konkursie „O brzeginii skarbów” dla Nauczycieli Uczniów, którzy brali udział w projekcie wygrała nasza Nauczycielka plastyki – Pani Małgorzta Danielewicz-Plucińska, która wykonała pracę platyczną, ilustrujacą wskazany przez jury wiersz Leśmiana.

5 stycznia 2018 roku w uroczystości podsumowujacej projekt : wystawie, wręczeniu nagród oraz w interdyscyplinarnym spektaklu artystycznym wzięły udział i wspaniale reprezentowały naszą szkołę wszystkie Uczennice warsztatów plastycznych (Julia Wociechowska, Julia Radzimska, Marta Sloderbach, Weronika Jakubowska, Olga Banaś, Nina Marczewska i Maja Mroskowiak).

Iterdyscyplinynarny, bo prace literackie i plastyczne, bo poezja Leśmiana – zagrana i recytowana przez Mandar Purandare i Waldemar Rychły, ale przede wszystkim - MUZYKA - wspaniale zaśpiewana i zagrana przez Koło Jana – dla Leśmiana nuty.

A to wszystko działo się w Collegium Maius, w Instytucie Filologii Słowiańskiej w Poznaniu.

26232321 913927875440706 3709416905382185398 o

Zapraszamy do galerii

 

Szanowni Państwo, pragniemy poinformować, że dnia 14.01.2018 jako Szkoła Podstawowa nr 2 w Zalasewie aktywnie uczestniczyliśmy w 26 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - wielkie wydarzenie i szczytny cel! Jako opiekunowie pragniemy podziękować, wszystkim uczniom – zaangażowanym wolontariuszom, ale również ich rodzicom! Dziękujemy Państwu za pomoc w organizacji, opiekę nad kwestującymi, dostarczanie ciepłych napojów i wsparcie! Łączna suma jaką udało nam się uzbierać na rzecz WOŚP , to : 4368,40 zł. Natomiast zawartość puszki rekordzistów wynosiła: 2.477, 62.

Drodzy uczniowie, jesteśmy z Was bardzo dumni!

DSCF0684

Zapraszamy do galerii

Opiekunowie wolontriatu

Kolejne spotkanie z Mozaiką, które odbyło się 21 grudnia, było wspólnym oczekiwaniem na Boże Narodzenie. Cudowna, zimowa podróż po dniu wigilijnym, przemierzona przez muzykę, teatr i żywe elementy tradycji, a przewodnikami były zapomniane zwrotki kolęd. Przedszkolaki i najmłodsi uczniowie mieli okazję zobaczyć staropolskie ozdoby świąteczne, wykonane ze słomy, papieru i opłatka. Dowiedzieliśmy się, iż znaczącą rolę w naszej tradycji odgrywał snopek zboża, który postawiony w kącie izby, niósł całej rodzinie dobre życzenia. Nie zabrakło wspólnego śpiewania przy akompaniamencie harmonii, co wprowadziło uczestników w prawdziwie świąteczny i magiczny czas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

WP 20171221 08 20 41 Pro

Magdalena Bielewicz

20 grudnia 2017 roku uczniowie klas trzecich wraz z rodzicami wzięli udział w warsztatach językowych „Christmas Time”. Motywem przewodnim była zima, święta, Mikołaj i prezenty! W czasie warsztatów śpiewaliśmy świąteczne piosenki m.in. „Hello, Reindeer”, „Hokey Pokey Reindeer”, „What do You want for Christmas?”, „SANTA” i inne. Nie zabrakło słówek świątecznych oraz tych, związanych z prezentami. Utrwalaliśmy słownictwo poprzez zabawy „What’s missing?”, „Find pair”. Najwięcej emocji i radości wywołały zabawy z chustą KLANZA, jak również zabawa z dzwonkami, gdzie pojawił się element rywalizacji - dzieci kontra rodzice! W zabawach liczyła się znajomość słów oraz szybkość. Dużym powodzeniem cieszyło się kolejne zadanie, w którym uczestnicy za pomocą lusterek musieli odczytać zadania i udzielić na nie właściwych odpowiedzi. Wszystkie prace wykonane były perfekcyjnie i na bardzo wysokim poziomie. Na zakończenie warsztatów dzieci wspólnie z rodzicami poszukiwali ukrytych słów w krzyżówce.

Uczestnicy warsztatów udowodnili, że nie tylko potrafią śpiewać i tańczyć, ale także są uzdolnieni językowo. Bardzo dziękuję Dzieciom i Rodzicom za udział w warsztatach, wspaniałą atmosferę oraz wspólną zabawę.

20171229 233327 COLLAGEZapraszamy o galerii

Izabela Kowalczewska

Powtórzyć sukces jest jeszcze trudniej niż odnieść go po raz pierwszy.”

Margot Fonteyn

Trzeci rok z rzędu – UDAŁO SIĘ!!! 

Niestety hasło „do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej” już jest zajęte przez inną wspaniałą inicjatywę ludzi o ogromnej odwadze i wrażliwości na cudzą krzywdę. Nieustannie szukam hasła naszej szkolnej akcji. Póki co przedstawiam małe podsumowanie tegorocznej sprzedaży kartek.

Prawdą jest, że pomimo ogromu pracy, z delikatną nutą obaw i stresu możemy powiedzieć, że odnieśliśmy sukces.

Prawdą jest, że powtórzyć sukces jest trudniej niż za pierwszym razem.

Prawdą jest, że nie wyobrażamy sobie zaprzestania przygotowywania kartek świątecznych.

Prawdą jest, że w tym roku połączyliśmy siły - klasa 5b z klasą 2a.

Prawdą jest, że świetnie się przy tej akcji bawiliśmy, poznawaliśmy, bo bardzo nam zależało.

I oczywiście prawdą jest, że Nasza, podkreślam Nasza Szkolna Biblioteka wzbogaciła się o 160 książek:

Seria Czytam sobie – poziom 3 – Kto zamawiał koszmarną przygodę?, Pan Fortepianek, Nim przyjdą słonie, ŚwiĄty Mikołaj. Seria Macmillan Factual Readers: poziom 1-3, 13 różnych tytułów, a na deser coś z nowości : Kroniki Archeo. Sekret Wielkiego Mistrza, Nela i Tajemnice oceanu, Nela – 10 niesamowitych przygód, Magiczne drzewo: Berło, BFG.

Kochane dzieciaki - zapraszamy do biblioteki!

Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję – DZIĘKUJEMY!

 

20171219 112137

Do zobaczenia w przyszłym roku – my będziemy na pewno jeszcze bardziej rozśpiewani, jeszcze bardziej radośniejsi, z jeszcze piękniejszymi kartkami no i starsi o rok.

Wesołych Świąt!!! I nie zapomnijcie wysłać kartek...

Szkoła Podstawowa nr 2 w Zalasewie, włączyła się w miesiącach październiku i listopadzie w ogólnopolską akcję „OPATRUNEK NA RATUNEK”. W akcji tej brały udział wszystkie klasy od I – VII wraz wychowawcami. Głównym organizatorem akcji jest FUNDACJA HUMANITARNA REDEMPTORIS MISSIO W POZNANIU. W wyniku przeprowadzonej akcji udało nam się zebrać kilka kartonów opatrunków, strzykawek, igieł oraz innych materiałów medycznych, które w grudniu zostały przekazane Fundacji.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w tym niezwykłym dziele niesienia pomocy potrzebującym w dalekiej Afryce. W przyszłym roku szkolnym będziemy kontynuowali akcje organizowane przez Redemptoris Missio w myśl hasła: „Nie trudno jest być dobrym, wystarczy tylko chcieć”.

20171206 1005161

SKMBT C360 17121413520

Koordynatorzy akcji
K. Puchlik, K. Pytel, K. Tylicka, K Nowak

Szkolna biblioteka wzbogaciła swój księgozbiór o kolejne nowe pozycje - 25 tytułów, a wszystko za sprawą ludzkiej życzliwości i radości , czyli białej magii… W przedświątecznej gorączce – jak zawsze – pamiętały o nas elfy z klas 2a i 5b, które w imieniu rodziców przekazały na nasze ręce worek z pięknymi nowiutkimi książkami. Cała akcja została sfinansowana ze środków uzyskanych podczas sprzedaży kartek świątecznych. Wszystkim z głębi serca dziękujemy, życząc, by pod choinką znaleźli – jak my – cudowne wymarzone prezenty :)

 książki

Nauczyciele bibliotekarze

Szanowni Państwo, dnia 13.12 w naszej szkole, odbył się wykład dla Rodziców uczniów klas VII z doradcą zawodowym, w ramach projektu „Mój zawód, moja przyszłość” . Celem projektu jest wsparcie uczniów klas VII szkoły podstawowej w wyborze dalszej ścieżki edukacyjno-zawodowej. Projektem zostali objęci uczniowie, wychowawcy, nauczyciele, pedagodzy szkolni oraz rodzice. Rola rodziców w procesie podejmowania decyzji edukacyjno – zawodowej jest ogromna. Podczas wykładu rodzice dowiedzieli się między innymi w jaki sposób można pomóc swojemu dziecku w planowaniu dalszej kariery szkolnej i zawodowej. Zajęcia prowadzone są przez kadrę naukową z Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

doradztwo

Anna Kaliszan

Już pod koniec listopada dało się zauważyć dziwne poruszenie. Nauczyciele ze swoimi uczniami i ich rodzicami zamykali się w salach. Do uszu przechodzących korytarzem docierały niesłyszane dotąd w szkole dźwięki, można było też poczuć zapach drewna, lasu, kleju czy farby. Wszystkiemu towarzyszyły rozmowy, śmiech… i niezwykłe skupienie. Gdy zajrzało się przez szybkę w naszych szkolnych, pomarańczowych drzwiach, można było zobaczyć, jak wszyscy razem pracują. A nad czym?

Aby zobaczyć efekt pracy, trzeba było troszeczkę poczekać. Cierpliwość została jednak sowicie nagrodzona. Każdy, mały i duży, młody i ten troszkę starszy, 9 grudnia 2017 r. mógł przyjść do Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie i się zadziwić niezwykłością wyobraźni, cudownością pracy ludzkich rąk. Mógł obejrzeć i kupić świąteczne upominki, dekoracje... A było w czym wybierać: choinki z materiału, piór, drewna, papieru, szyszek, szopki, karmniki dla ptaków, renifery, skrzaty, bombki, anioły, szkatułki, stroiki, świeczki, mydełka i wiele, wiele innych.

Ci, którzy nacieszyli oko, mogli udać się do auli, by tam posłuchać świątecznych piosenek albo pośpiewać je z innymi w języku polskim i angielskim, po cichu lub nieco głośniej. A gdy ktoś zgłodniał, miał ochotę na małe, słodkie co nieco, mógł pójść do kawiarenki i tam wybierać pyszności wśród domowych wypieków.

Już wiesz, co się stało…? Był świąteczny kiermasz. Byłeś? Jeśli nie, zapraszamy w przyszłym roku. Przyjdź i ciesz się razem z nami!

A tym, którzy byli z nami w tym roku – Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom szkoły – serdecznie dziękujemy za pomoc przy organizacji świątecznej imprezy, wysiłek i serce włożone w przygotowanie upominków, dekoracji, domowych wypieków… Dziękujemy za wspólny śpiew, uśmiech, razem spędzone chwile.

nie uwierzysz

Zapraszamy do galerii 

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie