Wspieraj Nas razem z faniMani

Wspieraj nas przy okazji zakupów w sklepach internetowych razem z FaniMani. Zebrane środki przeznaczymy na zakup pomocy dydaktycznych dla SP Zalasewo, zakup sprzętu sportowego oraz rozwijanie Pasji Dzieci.
Rozmiar liter:

Szanowni Państwo!

Z dumą informujemy, że w tym roku po raz trzeci uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie uczestniczyli w grze miejskiej w Poznaniu z okazji Święta Niepodległości. Pomysłodawcą i organizatorem imprezy jest nauczyciel historii pani Agata Kosmowska.

Tegoroczna rywalizacja wpisuje się w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Celem akcji jest upamiętnienie ważnych rocznic, wydarzeń i  bohaterów naszej wolności, szczególnie tych, którzy związani są z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

Poniżej fotorelacja z tego wydarzenia.

Rozmiar liter:

Szanowni Państwo!
Z satysfakcją informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 2 w Zalasewie uczestniczyła w akcji społeczno-edukacyjnej Zapal znicz pamięci. Jest to inicjatywa organizowana przez Instytut Pamięci Narodowej. Jej celem jest przypominanie o Polakach, zamordowanych przez Niemców jesienią 1939 r. i w latach kolejnych na terenach zachodnich kresów II RP, które po wybuchu II wojny światowej zostały zagrabione przez hitlerowskie Niemcy.
Nasi uczniowie odwiedzili kilkadziesiąt miejsc pamięci, zapalili znicze i przypomnieli historie ofiar hitlerowskiego terroru.

Poniżej prezentujemy fotograficzną dokumentację tej akcji.

Rozmiar liter:

W tym roku szkolnym „Egzamin  z tabliczki mnożenia” został  przeprowadzony  w klasach czwartych. Czwartoklasiści mieli jedną minutę na uzupełnienie 5 przykładów związanych z tabliczką mnożenia i dzielenia do 100. Udało się 56 osobom. Bez żadnego błędu, bez chwili zastanowienia napisali wszystkie prawidłowe odpowiedzi.  Najlepsi zostali Ekspertami Tabliczki Mnożenia klas czwartych. Dostali małe niespodzianki i zostali wpisani do Księgi Sukcesów Matematycznych. Egzamin nadzorowali uczniowie klasy 5d: Zosia, Kinga, Fabian, Nikodem, Feliks i Adam oraz uczennice klasy 6b: Zosia, Matylda, Maja, Ania i Małgosia.

Nauka tabliczki mnożenia wcale nie musi być trudna - dobrze jest znać metody, które tę naukę znacznie usprawniają. Najlepszym sposobem jest nauka tabliczki mnożenia poprzez zabawę!

Podczas „Tygodnia z Tabliczką Mnożenia” klasy czwarte i piąte uzupełniały karty pracy, rozwiązywały quizy, zadania tekstowe i ćwiczyły działania pisemne: mnożenie i dzielenie.

Matematyka nie bez powodu nazywana jest królową nauk. Znajomość jej podstaw jest niezwykle ważna nie tylko dla inżynierów, ale również dla osób zajmujących się innymi dziedzinami wiedzy, takimi jak fizyka, chemia, biologia czy geografia.

Więc wszyscy jesteśmy zgodni, że tabliczka mnożenia i dzielenia jest ważna i potrzebna w życiu.

Zapamiętaj! Pies za płotem szczerzy kły, 9 razy 7 to 63!


Powodzenia!
Nauczyciele matematyki

Rozmiar liter:

26 września 2021 roku o godz. 12.00 odbył się IV Bieg Motyli. Bieg, który wspierał Hospicjum Pallium w Poznaniu. W pięknej scenerii,  nad Jeziorem Maltańskim zebrało się 700 uczestników, w tym uczniowie z naszej szkoły pod  opieką swoich rodziców. Pogoda była wymarzona. Słońce i miły wiaterek umilały pobyt nad Maltą. Atmosfera radości, przyjaźni i pomagania otaczała wszystkich zebranych. O 12.00 nastąpił start. Jedni biegli, drudzy szli, najmłodsi jechali na hulajnogach lub rowerkach. Trasa wyznaczona była wzdłuż Jeziora Maltańskiego 5600 m. Niektórzy ten dystans pokonali w 29 minut, a inni w 1,5 godz. Tu nie liczyło  się kto wygra, najważniejszy był udział. Pomaganie dodało wszystkim energii i czuło się jakby nagle wyrosły motyle skrzydła. Jak dobrze, że mogliśmy pokazać, że umiemy i lubimy pomagać. Tacy właśnie są Rodzice i ich dzieci z SP-2 w Zalasewie. Gratulacje!!

Jola Batura
Wiesia Wypychowska

Rozmiar liter:

Nasi uczniowie wiedzą, dlaczego warto uczyć się języków obcych, w tym również języka niemieckiego. Już na początku roku szkolnego siódmoklasiści przyznali, że: „Aller Anfang ist schwer.”(Początki bywają trudne.) Po kilku miesiącach cierpliwej pracy stwierdzili jednak, że na swój sukces muszą zapracować przede wszystkim sami. „Übung macht den Meister.”(Trening czyni mistrza.) W następnym roku szkolnym będzie możliwość wymiany doświadczeń i zainteresowań ze szkołami z Polski i z zagranicy w ramach programu eTwinning, do którego nasza szkoła przystąpiła. Do tego z pewnością przyda się znajomość języków obcych. Na koniec uczniowie klas VII: Julia, Luiza, Nadia, Weronika, Zosia, Alexander, Hubert i Mateusz prezentują swoje pierwsze rozmówki w języku niemieckim. Deutsch macht Spaß! (Posłuchaj)

 

Beata Gizelska

Rozmiar liter:

W zeszłym tygodniu uczniowie klas pierwszych oficjalnie zostali przyjęci do grona  czytelników Szkolnej Biblioteki.
Nauczyciele bibliotekarze opowiedzieli im, jakie zasady  obowiązują każdego czytelnika.
Pierwszoklasiści doskonale wiedzieli, jak troszczyć się o książki i chętnie odpowiadali na wszystkie pytania.
Uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, a następnie otrzymali okolicznościowy dyplom i książkę „Pierwsze abecadło”.

Zapraszamy pierwszoklasistów do biblioteki!

Rozmiar liter:

Jesień – cebulki różnych kwiatów skryły się w pulchnej ziemi na rabatce przed szkołą. Zanim przyszła zima rozwinęły korzonki i zasnęły snem głębokim i wzmacniającym.

Zima – zaskoczyła nas w tym roku. Zmarznięta rabata ze śpiącymi cebulkami okryła się białym puchem i zniknęła. Tak jak nasze rośliny czekaliśmy na pierwsze ciepłe promienie słońca.

Wiosna – w tym roku Zielonej Pani nie spieszyło się. Nie przyjechała na rowerze, nie przyleciała na jaskółce…Przyszła cicho, cichuteńko, niepostrzeżenie. Gdyby nie żółte, fioletowe i białe główki zaspanych krokusów wychylających się spomiędzy grudek ziemi, pewnie byśmy jej nadejście przegapili. Powoli, niepewnie na naszej wiosennej rabacie pojawiały się kolejne kwiaty. Dziś Pani Wiosna w ciepłych promieniach słońca odtańczyła radosną poleczkę za zielone dłonie trzymając przystojne, barwne tulipany. Do tańca zaprosiła też narcyzy - te większe i te mniejsze. Pod nogami plączą się im błękitne szafirki. Tylko czosnki i funkie Panią Wiosnę zignorowały – one czekają na Lato…

Tulipany, Narcyzy i Szafirki od kilku dni zapraszają gości.
Chcą się pochwalić barwnymi płatkami tańczącymi w promieniach słońca.
Zróbmy im tę uprzejmość i odwiedźmy je w wolnej chwili.

Rozmiar liter:

Społeczność Naszej Szkoły postanowiła w sposób szczególny uczcić majowe święta.
Choć nie możemy być razem, solidaryzujemy się i manifestujemy swój patriotyzm.
Dumni z Bieli i Czerwieni 

180464423 169459018397504 7200668121881400912 n

Rozmiar liter:

W tym roku mija 230 lat od uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie klas czwartych przygotowali prace plastyczne. Na starszych czekają quizy i pogadanki o znaczeniu konstytucji.

 


M. Bocheńska

Rozmiar liter:

Z okazji Dnia Ziemi został zorganizowany konkurs fotograficzny. Zdjęcia, które wpłynęły na konkurs pokazują jak ogromną wrażliwością obdarzeni są nasi uczniowie. Wszystkie prace niosą pewien przekaz: „Ziemia jest piękna” bez względu na to gdzie jesteśmy, bez względu na to czy patrzymy na jeden kwiat czy na oddalony krajobraz.

Dziękujemy uczestnikom za udział i za wzbudzenie w nas niesamowitych emocji

A. Sutuła
R. Grys- Matecka

Rozmiar liter:

W ramach zadań rozwijających z biologii uczniowie klas 5 zaprojektowali znaczki pocztowe zwracające uwagę na Dzień Ziemi. Każdy artysta miał swoją wizję i pomysł. Prace są różne a dzięki temu ciekawe:

Dzień Ziemi w klasach 6. Matka Natura zgubiła kilka rzeczy. Na szczęście zostały one odnalezione i wykorzystane przez naszych uczniów. Oto efekty ich pracy:

Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klas 7 przeistoczyli się w projektantów i twórców małych arcydzieł. Ich zadaniem było przetworzenie niepotrzebnych rzeczy w użyteczne przedmioty. Projekty, które zostały zrealizowane były ambitne i zabawne. Oto niektóre z nich:

Dzieła plastyczne Alicji Białej i Iwa Borkowicza zainspirowały naszą młodzież do stworzenia własnych totemów mówiących o problemach planety Ziemi. Dzień Ziemi jest dobrym momentem na publikację tych prac:

Dziękuję wszystkim za udział w zadaniu
Agnieszka Sutuła

Rozmiar liter:

Z radością informujemy, że Paweł Majka został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego. Wykazał się ogromną wiedzą z zakresu geografii fizycznej i społeczno-ekonomicznej zarówno Polski jak i świata. Paweł - z drugim wynikiem w konkursie- znalazł się w piątce najlepszych uczniów z geografii w całej Wielkopolsce. Gratulujemy sukcesu i życzymy, aby odkrywanie świata i poznawanie różnych kultur dawało Laureatowi wiele satysfakcji.

Romana Grys-Matecka

Rozmiar liter:

Z przyjemnością informujemy, że dwoje uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie
zostało laureatami gminnego konkursu Swarzędz – miasto, w którym mieszkam.

Nikodem B. z klasy IV zajął I miejsce
w kategorii Kocham tu być! Moje ulubione miejsce w Swarzędzu.

Julia P. z klasy VII zajęła I miejsce
w kategorii Rozwój swarzędzkiego stolarstwa.

Ze względu na sytuację epidemiczną wręczenie nagród zostało przesunięte na późniejszy termin.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

Agata Kosmowska

Rozmiar liter:

W marcu odbył się w naszej szkole Wojewódzki Konkurs Wychowania Fizycznego. Po przeprowadzeniu w całym naszym województwie etapu szkolnego i rejonowego nadszedł czas na wielki finał. Dwóch uczniów naszej szkoły dotarło do finału pokonując 1175 uczestników. Reprezentowali oni nie tylko Szkołę Podstawową nr 2 w Zalasewie, ale również Gminę Swarzędz walcząc o tytuł Finalisty i Laureata Konkursu. Po uroczystym otwarciu, którego dokonali Wielkopolski Kurator Oświaty p. Robert Gaweł oraz Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz p. Tomasz Zwoliński 41 uczniów przystąpiło do konkursu z wychowania fizycznego. Podczas części teoretycznej oceniana była wiedza z zakresu historii kultury fizycznej w Polsce, znajomość występów i osiągnięć Polaków na Igrzyskach Olimpijskich ostatniego stulecia, historia starożytnych Igrzysk Olimpijskich, znajomość przepisów ruchu drogowego, historia Towarzystwa Gimnastycznego Sokół na ziemiach polskich, wiedza z zakresu pierwszej pomocy oraz znajomość przepisów zespołowych gier sportowych i dyscyplin lekkoatletycznych. Podczas części praktycznej uczniowie mieli do wykonania pięć zadań. Były to: skoki na skakance, bieg ciągły przez 6 minut, stanie na rękach, jazda tyłem na rolkach po slalomie oraz bieg na 20 metrów. Niezmiernie miło jest nam ogłosić, że uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i uzyskali świetne wyniki Jakub Grudzień zajął trzecie miejsce i został Laureatem Konkursu, a Jan Kapitańczyk otrzymał tytuł Finalisty Wojewódzkiego Konkursu z Wychowania Fizycznego.

Gratulujemy

 

Katarzyna Czajkowska

Rozmiar liter:

Serdecznie podziękowania za okazaną życzliwość dla dzieci i rodziców z klas I-III.
Dziękujemy za otwarte serce, bezinteresowną pomoc i nieocenione wsparcie w realizacji akcji charytatywnej Dar Serca dla potrzebujących.

Zrzut ekranu 2021 02 24 075937

Koordynatorki akcji:
Romana Grys –Matecka,
Izabela Kaczmarek,
Magdalena Kruczyk,
Katarzyna Jabłońska

Rozmiar liter:

 

Wolontariat szkolny działający w Szkole Podstawowej nr 2 w Zalasewie zorganizował dwie akcje świąteczne i wziął udział w akcji MEN „Razem na Święta”. Jej celem jest przede wszystkim zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, ale też budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za drugą osobę. Tym bardziej w  okresie świątecznym, kiedy wiele osób czeka na szczególną pomoc i wsparcie.

razem na wieta

Rozmiar liter:

Jesień zaskoczyła nas zamknięciem szkół.
Nadmiar złego dni stawały się coraz krótsze, chłodniejsze i smutniejsze.
Zaczynało brakować sił, dobrego humoru i optymizmu.

Właśnie takiego szarego dnia do drzwi szkoły zapukał kurier, który dostarczył równie szarą paczkę. Co kryło jej wnętrze…

Na chwilę zatrzymały się w niej cebulki kwiatów. Niektóre w szarych smutnych sweterkach, inne odziane na cebulkę w brązowe koszulki i kubraczki. Wiele z nich miało smutne minki. Bardzo chciały zasnąć już snem zimowym pod kołderką pulchnej ziemi. Chciały spokojnie śnić o ciepłych promieniach słońca, które wiosną będą gładziły je po barwnych główkach kwiatów.

Czy można odmówić pomocy tak cudownym istotkom, które z optymizmem czekają na wiosnę??? Oczywiście, że NIE!!!

26 listopada, mimo chłodu grupa pomocnych dłoni podjęła się misji sadzenia cebul. Było zdejmowanie darni, kopanie, układanie, przysypywanie ziemią i korą. Mimo zasłaniających usta maseczek toczyły się przy tej okazji optymistyczne rozmowy – jak tu pięknie będzie za kilka miesięcy, gdy zakwitną czerwone tulipany, błękitne i różowe czosnki, pomarańczowe, białe i fioletowe krokusy…

Czekamy z nadzieja na wiosnę! Czekamy na spacery przy rabacie bylinowej by móc się uśmiechać do siebie i do naszych kwiatów.

Czekamy na jutro bez ograniczeń. A ono na pewno nadejdzie.

cztery pory roku w zalasewie

Rozmiar liter:

Najstarsi uczniowie naszej szkoły doskonale zdają sobie sprawę jak dbać o siebie i o innych, w trudnym czasie epidemii. Podczas zajęć Edukacji dla bezpieczeństwa wykazali się ogromem wiedzy i wielką kreatywnością. Weźmy sobie wszyscy do serca te rady.


Zapraszamy do obejrzenia prac (zobacz)

Patrycja Borowska-Klimaszewska

Rozmiar liter:

Dnia 25 września 2020 roku odbył się w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Dzień ten obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. Głównym założeniem tego święta jest promowanie wśród uczniów różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy nieustannie rozwijać i pielęgnować. Kierując się założeniami obchodów Europejskiego Dnia Języków w pełni zaangażowaliśmy się w przygotowania i przebieg tego święta. W naszej szkole było bardzo kolorowo, radośnie, a przede wszystkim kreatywnie. W tym dniu klasy 1-3 oraz oddział przedszkolny przeniosły się do wybranych krajów Europy. Sale zdobiły tematyczne gazetki i dekoracje, powiewały flagi, odbywały się quizy i gry językowe, a w tle płynęła muzyka największych europejskich przebojów w różnych językach europejskich. Nie zabrakło również charakterystycznych strojów oraz dań poszczególnych państw. Klasy prezentowały m. in. Hiszpanię, Włochy, Niemcy, Francję, Holandię, Grecję, Portugalię i Szwecję. Nasza szkolna podróż po Europie dostarczyła nam wielu ciekawych informacji oraz wrażeń.

Szczególne podziękowania, za ogromne zaangażowanie i pomoc w przygotowaniach do tego wydarzenia, kieruję do wychowawców oraz rodziców uczniów poszczególnych oddziałów klasowych.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji (zobacz)

Koordynator: Izabela Kowalczewska

Rozmiar liter:

Witamy kolejnych zdobywców i strażników książek w gronie czytelników!

Rankiem przywitaliśmy w auli pięknie przygotowanych do uroczystości Pierwszoklasistów. Nasi goście zasiedli na widowni, by obejrzeć przedstawienie zatytułowane „W świecie książek”, opisujące losy młodego pisarza i jego pierwszej w życiu powieści. Maluchy, dzięki magicznym mocom znawców książkologii, mogły aktywnie uczestniczyć w wydarzeniach rozgrywających się na scenie i trzeba przyznać, że radziły sobie doskonale. Po zakończeniu sztuki pierwszaki złożyły uroczyste przyrzeczenie, mocą którego stały się pełnoprawnymi członkami biblioteki szkolnej. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymały dyplomy i zakładki do książek. Ceremonię pasowania przeprowadziła pani dyrektor Beata Hałas.

W ramach niespodzianki dzieci obejrzały film nawiązujący tematycznie do inscenizacji w wykonaniu uczniów klasy 8A. Tym ostatnim pragniemy podziękować w sposób szczególny. Wkrótce opuszczą mury naszej szkoły, a musicie wiedzieć, iż pomagają nam w różnych przedsięwzięciach od 5 lat…Kochani, będzie nam Was brakowało. Dziękujemy!!!

Wasze Mole Książkowe :*

Rozmiar liter:

Tuż przed feriami zimowymi dotarła do nas tajemnicza paczka…Kiedy została otwarta wszystko stało się jasne – kolejny prezent od Rady Rodziców klas 7B i 1A przekazany na nasze ręce po kiermaszu świątecznym, zorganizowanym z okazji Mikołajek 6 grudnia 2019 r. Tym razem – na naszą cichą prośbę – obdarowani zostali uczniowie klas 1-8 i uczący ich angliści.
W imieniu własnym i dzieci – dziękujemy serdecznie.

Nauczyciele bibliotekarze

Rozmiar liter:

Dnia 13 lutego 2020 r. uczniowie klas I – III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego zostali zaproszeni do świata kultury romskiej. Romowie to naród wędrujący po świecie, lubiący śpiewać i snuć opowieści oparte na własnych przeżyciach, inspirowane pięknem przyrody. Dzieci miały niepowtarzalną okazję wysłuchania urzekającej opowieści, która przeniosła je w świat romskich obyczajów i wierzeń. Nie zabrakło również żywej muzyki i wspólnych tańców oraz śpiewu w języku Romów.

mozaika 13.02

Magdalena Bielewicz

Rozmiar liter:

Dziękujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom szkoły za zaangażowanie, czas i wsparcie przy organizacji tak ważnej i pięknej imprezy.

Tegoroczny kiermasz wsparli Darczyńcy, którym składamy serdeczne podziękowania.

 • Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie
 • Food Service - Michał Łucki
 • Lasy Państwowe
 • Ośrodek Kultury w Swarzędzu
 • Cukiernia Magdalenka - Małgorzata Nowak
 • MB Studio Marek Błachnio
 • Drukarnia Europrint - Miron Mstowski
 • Studio Róż & Tusz Magdalena Nawrocka
 • Manirouge - Paulina Wajszczuk Anita Wajszczuk
 • DRESS no stress - Małgorzata Sikorska
 • MagStudio - Magdalena Stefaniak
 • Studio Figura Zalasewo Ogród Marzeń
 • Man in the Box  - Tomasz Struk, Daniel Karpiński
 • Michał Klimaszewski
 • Aneta Radel
 • Agnieszka Skąpska
 • Agnieszka Balczyńska
 • Magdalena Woźniak
 • Iwona Kosturska
 • Magdalena Sobkowiak
 • Aida Stec
 • Anna Socha

vouk

Rozmiar liter:

Spotkanie edukacyjne z Mozaiką, które odbyło się 19 grudnia, wprowadziło nas w świąteczny nastrój. Wysłuchaliśmy pięknej opowieści, dzięki której zwyczaj ubierania choinki nabrał zupełnie innego wymiaru. Dowiedzieliśmy się, skąd on się wywodzi, a także skąd przybyły do nas ozdoby choinkowe. Bombki i łańcuchy, jabłka i cukierki, anioły, serca, gwiazda – każda ozdoba ma swoje znaczenie, a często i swoje miejsce na bożonarodzeniowym drzewku. Była to cudowna podróż szlakiem tradycji i symboli.

mozaika grudzień

Magdalena Bielewicz

Rozmiar liter:

Kiermasz świąteczny w Szkole Podstawowej nr 2 w Zalasewie stał się już coroczną, szkolną tradycją. Jest to okazja do zatrzymania się w przedświątecznym zabieganiu i spędzeniu razem miłych chwil. W tym roku został zorganizowany po raz piąty przez Radę Rodziców, Dyrekcję Szkoły i Grono Pedagogiczne.

Tegoroczny kiermasz został zorganizowany z szerokim rozmachem. Oprócz tradycyjnych stoisk przygotowanych przez zespoły klasowe, wychowawców i rodziców można było uczestniczyć w świątecznych warsztatach muzycznych, plastycznych, kulinarnych. Program artystyczny w wykonaniu chóru szkolnego oraz uczniów z klas I – II został entuzjastycznie przyjęty przez wszystkich obecnych na kiermaszu.

Podczas przerwy w artystycznych występach każdy mógł udać się do kawiarenki i tam skosztować różnych smakołyków. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Nauczycieli, Pracowników Szkoły i Rodziców kiermasz upłynął w niepowtarzalnej, przyjaznej atmosferze.

Serdecznie dziękujemy za pomoc przy organizacji świątecznej imprezy, za wysiłek, zaangażowanie, uśmiech i razem spędzony czas. Zapraszamy na kolejny kiermasz w przyszłym roku!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Kiermaszu Świątecznego na naszym fanpage'u (zobacz)

Fot. Marek Błachnio

2019 kiermasz 002

Rozmiar liter:

21 listopada zostaliśmy zaproszeni w podróż po południowo – wschodnim krańcu Wielkopolski. Słuchając wzruszającej opowieści o Janku, chłopcu o wielkim sercu, poznaliśmy tradycyjną kulturę ziemi kaliskiej. Gościliśmy kapelę „Przodki”, która od lat zgłębia muzykę kaliską i porywa nią do tańca zarówno dzieci, jak i dorosłych. Mieliśmy okazję poznać charakterystyczne dla tego regionu instrumenty: basy kaliskie oraz bęben sznurowany. Muzyczna opowieść ukryta była w lesie, wśród śpiewu ptaków i odgłosów leśnych zwierząt. Wszystko to stworzyło niepowtarzalną atmosferę i tajemniczy nastrój.

20191121 103242

Magdalena Bielewicz

Rozmiar liter:

W piątek 8 listopada 2019 roku odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów klasy pierwszej. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała dyrektor Beata Hałas. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie.

pasowanie

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości na naszym fanpage'u (zobacz)

Rozmiar liter:

W tym roku szkolnym dzięki współpracy z Punktem Informacji Europejskiej - Europe Direct w Poznaniu, uczniowie naszej szkoły mają możliwość brać udział w lekcjach poszerzających wiedzę o Unii Europejskiej. W trakcie spotkań, uczniowie rozmawiają o podstawowych symbolach UE, historii powstania, językach urzędowych, znanych Europejczykach, instytucjach unijnych. Podsumowaniem zajęć był quiz wiedzy z nagrodami.

Anna Korzycka

Rozmiar liter:

Cykliczne spotkania edukacyjne ze sztuką i kulturą rozpoczęły się dnia 31 października 2019 r. To już kolejny rok, kiedy animatorzy Mozaiki odwiedzają naszą szkołę, aby spotkać się z najmłodszymi uczniami oraz przedszkolakami. Dzieci mają okazję poznać wiele tradycji, nowe kultury, świat sztuki. Nie brakuje śpiewu, tańca i barwnych opowieści. Spotkania z Mozaiką to dla dzieci okazja do rozwoju wyobraźni, utrwalania uniwersalnych wartości. Pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie upłynęło pod znakiem pysznych rogali świętomarcińskich. Dzieci dowiedziały się, kim był święty Marcin i poznały legendę, dzięki której co roku w Poznaniu raczymy się pysznymi rogalami. Spotkaniu towarzyszyły piosenki i taniec - stworzone specjalnie na tę okazję.

Magdalena Bielewicz

 

Rozmiar liter:

Tegoroczny październik długo był piękny i słoneczny, dlatego… „odbiła nam palma”? I tak, i nie. W pogoni za ciepłem, a także z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, zorganizowałyśmy akcję zatytułowaną „Spotkania pod palmą”.

W przedsięwzięciach czytelniczych brały udział;

 • oddział przedszkolny – czytanie, zabawy i nie tylko...sami zobaczcie;

 • klasy 1-3 – Magiczne drzewo, książka moich marzeń;

4 6 1

 • klasy 4-6 – Wierszyki i sentencje książkowe;

4 6 2

 • klasy 7-8 – Memy biblioteczne.

7 8

Podsumowując:

 • ”zerówkowicze – potrafią się bawić!;
 • edukacja wczesnoszkolna – Wasze marzenia się spełniły...naprawdę! Już w listopadzie wiele z propozycji znajdzie się na półkach w bibliotece;
 • uczniowie II etapu edukacyjnego – kolorowo, zabawnie, ciekawie i zaskakująco. Brawo!;
 • najstarszym gratulujemy kreatywności i dowcipu – memy przyciągają tłumy pod nasze drzwi!

Jednak nic nie wyszłoby z naszego pomysłu, gdyby nie pomoc i zapał pedagogów. Wszystkim nauczycielom i wychowawcom serdecznie dziękujemy za ogromne zaangażowanie. Bez Was to nie byłoby TO!

Dziękujemy wszystkim