Wspieraj Nas razem z faniMani

Wspieraj nas przy okazji zakupów w sklepach internetowych razem z FaniMani. Zebrane środki przeznaczymy na zakup pomocy dydaktycznych dla SP Zalasewo, zakup sprzętu sportowego oraz rozwijanie Pasji Dzieci.

 

Wolontariat szkolny działający w Szkole Podstawowej nr 2 w Zalasewie zorganizował dwie akcje świąteczne i wziął udział w akcji MEN „Razem na Święta”. Jej celem jest przede wszystkim zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, ale też budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za drugą osobę. Tym bardziej w  okresie świątecznym, kiedy wiele osób czeka na szczególną pomoc i wsparcie.

razem na wieta

Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii nie mogliśmy bezpośrednio uczestniczyć w spotkaniach świątecznych. Dlatego zorganizowaliśmy dwie akcje „na odległość”. Przygotowane świąteczne niespodzianki przedstawiciele szkoły dostarczyli pod właściwe adresy.

Uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w akcjach:

  • ŚWIĄTECZNA KARTKA DLA SENIORA – wolontariusze przygotowali 150 kartek świątecznych własnoręcznie zrobionych dla Seniorów z Dziennego Domu „Senior-Wigor”, Dziennego Domu Pomocy w Swarzędzu oraz dla Seniorów z Zalasewa 70+. Kartki wykonane były w różnej technice artystycznej: były malowane farbami, rysowane, wyklejane, w technice 3D, ozdobione cekinami, kolorowe i piękne. Uczniowie życzenia świąteczne kierowali do konkretnej osoby, pisząc na początku np.: Droga Pani Tereso…, Drogi Panie Czesławie... Życzenia były w większości własnoręcznie napisane- estetycznie, pełne życzliwości oraz nadziei na lepsze czasy. W akcję udało się zaangażować lokalne władze. Sołtys Zalasewa Pan Adrian Senyk osobiście, w imieniu wolontariuszy z Naszej Szkoły, dostarczył kartki świąteczne Seniorom z Zalasewa.
  • CUD MIÓD SAMO ZDROWIE – w ramach akcji udało się zebrać 113 słoików miodu. Były one różnej wielkości od słoika giganta 2,1 litra do małego słoiczka. W tym przedsięwzięciu chodziło o zorganizowanie miodu dla Dzieci Niepełnosprawnych z DPS-u prowadzonego przez Siostry Serafitki w Poznaniu. W okresie zimowym oraz w czasie pandemii Siostry przygotowują dzieciom napoje z dodatkiem miodu, wspomagając w ten sposób ich odporność. Akcja przerosła nasze oczekiwania dlatego postanowiliśmy podzielić się miodem z innymi potrzebującymi. Miód dar od wolontariuszy i ich Rodzin trafił również do:
  • Sióstr Elżbietanek w Poznaniu przy ul. Łąkowej 4, które prowadzą jadłodajnie dla bezdomnych i ubogich. Dziennie siostry wydają 150 ciepłych posiłków. Nasz dar był miłym i jakże zdrowym prezentem. Oprócz miodu przekazaliśmy kilka kilogramów cytryn oraz różne herbaty, aby każdy z podopiecznych mógł wypić w okresie zimowo-świątecznym gorącą herbatę z miodem i cytryną.
  • Hospicjum Palium na Os. Rusa 55 w Poznaniu prezent dla pacjentów i ich rodzin.
  • Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego przy ul. Mogileńskiej 42 w Poznaniu jako dar dla Seniorów.

„Człowiek jest wielki

nie przez to, co posiada,

lecz przez to, kim jest,

nie przez to, co ma,

lecz przez to, czym

dzieli się z innymi”

 Św. Jan Paweł II

 

Z całego serca dziękujemy za udział w świątecznych akcjach,

za zaangażowanie i wielkie serce.

 

 

Koordynatorki akcji świątecznych

Romana Grys-Matecka i Beata Gizelska

 

 

Podziękowania od Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety

Podziękowanie od DPS-u w Poznaniu

Podziękowanie od Hospicjum Palium