Wspieraj Nas razem z faniMani

Wspieraj nas przy okazji zakupów w sklepach internetowych razem z FaniMani. Zebrane środki przeznaczymy na zakup pomocy dydaktycznych dla SP Zalasewo, zakup sprzętu sportowego oraz rozwijanie Pasji Dzieci.
Rozmiar liter:

Szanowni Państwo!

Historia to losy ludzi, którzy ją tworzyli. Pokolenia Polaków poświęciły miłość, przyjaźń i życie żebyśmy teraz żyli w wolnym kraju.

Także uczniowie klasy 4c pokazali, że pamietają o Powstańcach Warszawskich, którzy są jeszcze wśród nas i włączyli się do akcji BohaterON. Pisanie kartek do Powstańców poprzedziła lekcja historii, podczas której uczniowie mogli zapoznać się z sylwetakmi bohaterów i zdecydować komu przekażą podziękowania za walkę o wolność Ojczyzny.

Projekt, w którym uczestniczyły dzieci bazując na historiach Powstańców, ma edukować, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. Angielskie „ON” dosłownie włącza historię bohatera.

Agata Kosmowska

 

Rozmiar liter:

Szanowni Państwo,
pragniemy przypomnieć, że Nasza Szkoła przyłączyła się do akcji „BohaterON - włącz historię”. To ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Poniżej przedstawiamy Państwu fotorelację dotyczącą pracy uczniów klasy 2b.

DSC03096

Szkolny Wolontariat
Agnieszka Pytel
Anna Kaliszan

Rozmiar liter:

Szanowni Państwo,
Pragniemy poinformować, że Nasza Szkoła przyłączyła się do akcji „BohaterON - włącz historię”. To ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom. Niestety, wśród kolejnych pokoleń świadomość jego znaczenia stopniowo zanika. W tym samym czasie odchodzą od nas ostatni Powstańcy, którzy pełnią fundamentalną rolę w podtrzymywaniu pamięci, przedstawiając wydarzenia tamtych dni z bezpośredniej perspektywy. Ludzie Ci zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek – akcja BohaterON pozwala każdemu na wyrażenie tego w symboliczny sposób.


BohaterON w Twojej Szkole banerki 300x250Szczegóły kampanii (zobacz)

Wkrótce zapoznamy Państwa z fotorelacją przeprowadzonych działań w ramach akcji w naszej szkole. 

 

Szkolny Wolontariat

Anna Kaliszan
Agata Kosmowska