Wspieraj Nas razem z faniMani

Wspieraj nas przy okazji zakupów w sklepach internetowych razem z FaniMani. Zebrane środki przeznaczymy na zakup pomocy dydaktycznych dla SP Zalasewo, zakup sprzętu sportowego oraz rozwijanie Pasji Dzieci.

Z okazji Mikołajek fani fantastyki w naszej szkole mieli pierwszy raz okazję spotkać się, by porozmawiać o swoich zainteresowaniach. W trakcie zajęć uczniowie klas 7-8 wzięli udział w debatach na następujące tematy:

1. Gwiezdne Wojny

Odbyliśmy rozmowę na temat starego i nowego kanonu. Zapoznaliśmy się z ciekawymi tytułami książek i przewodników. Wymieniliśmy się spostrzeżeniami na temat gier w świecie Star Wars.

2. Muzyka w grach

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z artystami, dla których tworzenie ulubionego rodzaju muzyki stało się sposobem na życie. Uchyliliśmy również rąbka tajemnicy i zaprezentowaliśmy, w jaki sposób powstaje muzyka do gier i filmów. Wielokrotnie w proces ten angażowana jest cała orkiestra wraz z chórem. Często zapominamy, o tym jak wiele osób musi ciężko pracować, by stworzyć niesamowite ścieżki dźwiękowe.

3. Gry wyobraźni

Był to najbardziej wyczekiwany punkt programu. Często niedoceniane gry fabularne (RPG) stały się gwoździem programu. Okazuje się, że do dobrej zabawy wystarczy tak naprawdę grupa kolegów lub koleżanek, kartka, ołówek i bujna wyobraźnia. Wtedy czas płynie milej niż przy komputerze. Uczestnicy zostali zaopatrzeni we własne materiały do zorganizowania takiej rozgrywki.

W trakcie spotkania zainteresowane osoby miały również szansę zapoznać się z ciekawymi tytułami książek o tematyce fantasy, wziąć do ręki miecz oraz naciągnąć cięciwę na łuk.

To były fantastyczne zajęcia!

Patronat nad wydarzeniem objął Samorząd Uczniowski

Opiekun SU
Marta Kazimierczak-Con

Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego - Franciszek Piechocki

Zastępcy:

 • Piotr Szajda
 • Kinga Żmudzka

Rada Samorządu Uczniowskiego:

 • Zuzanna Joks
 • Jakub Patyk
 • Aleksandra Hołubicka
 • Wiktoria Sauer
 • Weronika Radel
 • Aleksandra Cybula
 • Wiktor Trojanek
 • Amelia Welenc
 • Anastazja Nowak
 • Fabian Stanisławski

 

Herbatka była przepyszna! Rozmowa z panią dyrektor Beatą Hałas dostarczyła wielu emocji i ciekawych informacji o szkole! Kto zasłużył na takie wyróżnienie? Julia Wróbel z klasy 3, Suzan Hijazi z klasy 3, Natalia Janicka z klasy 3, Olivia Skrobich z klasy 4 oraz Julia Rudnicka z klasy 5 – zwyciężczynie konkursu na „Najciekawsze przebranie na powitanie wiosny”. Możecie im tylko zazdrościć i bardzo się starać uczestnicząc w następnych konkursach organizowanych przez samorząd uczniowski.

WP 20170427 10 47 22 Pro

Elwira Socha
opiekun SU

15 stycznia 2017 r. 25 Finał WOŚP

I w końcu nadszedł ten wyczekiwany, styczniowy, ale jakże gorący dzień! Przygotowywaliśmy się do niego od pewnego czasu. Podzieliliśmy się rolami i w zgranych ekipach ruszyliśmy na zbiórkę. Nie straszne nam było zimno i długi spacer. Ubraliśmy się ciepło, ale i tak najbardziej ogrzewała nas myśl, że pomagamy innym dzieciom, a być może ratujemy im życie. Razem daliśmy radę! Spotkaliśmy dużo życzliwych osób, które nagrodziliśmy czerwonymi serduszkami. Liczył się każdy grosz! Dobre serca zaowocowały bardzo dobrym wynikiem! Każdy z nas tuż po urodzeniu skorzystał już z urządzeń zakupionych przez Wielką Orkiestrę, teraz mogliśmy się za to odwdzięczyć. Razem z Orkiestrą będziemy grać do końca świata i jeden dzień dłużej, bo WARTO POMAGAĆ!

WP 20170115 10 49 57 Pro

Zapraszamy do galerii

Aleksandra Cybula

W miniony piątek w szkole, podczas długich przerw na piętrze odbyły się Andrzejki. Wróżyliśmy naszą przyszłość z atramentu. Można było się dowiedzieć, jaki w przyszłości będziemy mieć samochód, zawód, miejsce swojej życiowej podróży oraz imię męża/żony. Podczas wróżenia słuchaliśmy naszych ulubionych piosenek. Całą zabawę jak i wróżby zorganizował Samorząd Uczniowski.

Aleks Nowacki

 

 

To było wielkie święto samorządności w naszej szkole. 14 października jedenastu kandydatek i kandydatów na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole wzięło udział w wyborach. Kandydaci musieli skutecznie przekonać do siebie i swojego programu licznie zgromadzonych w auli uczniów klas czwartych, piątych i szóstych, a także przedstawicieli klas trzecich. Należało wykazać się kreatywnością, nowymi pomysłami, chęcią do działania na rzecz społeczności szkolnej. Ostatecznie po burzliwej debacie i dyskusji, gradzie pytań wyborców przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został Aleksander Nowacki – uczeń klasy 6. Do Rady Samorządu Uczniowskiego weszli: Martyna Krysiak, Anastazja Nowak, Fabian Stanisławski i Wiktor Marciniak. Wszyscy są uczniami klasy szóstej.

Trzymamy kciuki za udany rok!

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego