Wspieraj Nas razem z faniMani

Wspieraj nas przy okazji zakupów w sklepach internetowych razem z FaniMani. Zebrane środki przeznaczymy na zakup pomocy dydaktycznych dla SP Zalasewo, zakup sprzętu sportowego oraz rozwijanie Pasji Dzieci.

Od momentu otrzymania paczek z Fundacji Orange z wielką niecierpliwością czekaliśmy na ostatnie zajęcia, podczas których miały być wykorzystane mboty. Z dużym zaangażowaniem wszyscy przestudiowaliśmy instrukcję składania, podzieliliśmy się na zespoły i przystąpiliśmy do składania i programowania mbotów. Nie było to łatwe zadanie! W końcu nasze robociki śmigały po sali i wykonywały nasze polecenia.

Na początku listopada dostarczono do szkoły trzy tajemnicze paczki zaadresowane do #SuperKoderów. To była prawdziwa bomba w trzech częściach! Nie da się bowiem opisać wybuchów radości towarzyszących rozpakowywaniu paczek: pierwsza zawierała całe mnóstwo gadżetów, takich jak koszulki, smycze, podkładki pod mysz komputerową; druga – 4 tablety Lenovo Tab 3, a trzecia kryła w swoim wnętrzu dwa mboty (dla niewtajemniczonych to wysokiej klasy roboty do programowania). Czyżby pomyłka świętego Mikołaja i przedwczesne wysłanie prezentów? Nie! Wszystko zawdzięczamy Fundacji Orange, a dokładniej zakwalifikowaniu się do programu #SuperKoderzy. Nasz film promocyjny spotkał się z uznaniem komisji rekrutacyjnej i od września bierzemy udział w programie #SuperKoderzy. Spotykamy się we wtorki o godzinie 15.35 w sali 31 i robimy niesamowite rzeczy. Chcecie wiedzieć jakie? Tworzymy historyczne quizy, interaktywne mapy, wykorzystując coraz więcej funkcji programu Scratch. Przy okazji poznajemy też historię początków państwa polskiego. A wszystko to przy użyciu najnowszych osiągnięć technologii informacyjnej. 

superkoder

Joanna Szulc

Już po raz trzeci #SuperKoderzy z klas szóstych spotkali się w sali komputerowej, aby poznawać tajniki programowania i odkrywać tajemnice przeszłości. Główny bohater zajęć - Chronosek, duszek z programu Scratch, otrzymał już wiele zadań od młodych programistów. Przemieszczał się po osi czasu, uczestniczył w quizie na temat początków państwa polskiego, a także wędrował po mapie Polski Bolesława Chrobrego.

Nietuzinkowe zajęcia, nowe umiejętności uczniów i nauczycieli, a przede wszystkim nauka z wykorzystaniem technologii informacyjnej to cechy szkoły XXI wieku.

Joanna Szulc

 

 

superkoderzy1

#SuperKoderzy to ogólnopolski program edukacyjny Fundacji Orange, którego kluczowym elementem jest nauka programowania. Już we wrześniu na lekcjach informatyki w naszej szkole uczniowie klas szóstych poznają podstawy języka programowania Scratch.   W październiku chętni szóstoklasiści będą mieli możliwość wykorzystania swoich umiejętności podczas realizacji ścieżki edukacyjnej „Poszukiwacze skarbów". Razem z tytułowym bohaterem „Chronoskiem" będą podróżować w czasie, badając dzieje dynastii Piastów, doskonalić umiejętności programowania, logicznego myślenia i pracy w zespole.

Monika Mikołajczak, Joanna Szulc