Wspieraj Nas razem z faniMani

Wspieraj nas przy okazji zakupów w sklepach internetowych razem z FaniMani. Zebrane środki przeznaczymy na zakup pomocy dydaktycznych dla SP Zalasewo, zakup sprzętu sportowego oraz rozwijanie Pasji Dzieci.

Dnia 4 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. J. Brzechwy w Swarzędzu odbył się XIX Międzyszkolny Konkurs Matematyczny. W konkursie brały udział trzyosobowe drużyny, składające się z uczniów klas III reprezentujących szkoły podstawowe w:  SP1, SP4 , SP5, SP w Kobylnicy oraz SP nr 2 w Zalasewie. Naszą szkołę reprezentowali: Hanna Kozielczyk, Zofia Staszkiewicz i Mikołaj Woźniak.

Konkurs składał się z dwóch etapów:

1) indywidualnego – uczniowie rozwiązywali 5 zadań tekstowych. Uczennica naszej szkoły Hanna Kozielczyk zajęła III miejsce, miejsce II uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Swarzędzu, a I miejsce zdobył uczeń ze Szkoły Podstawowej w Kobylnicy.

2) drużynowego – uczniowie w zespołach rozwiązywali siedem zadań, które bezpośrednio po zakończeniu były oceniane i punktowane na wywieszonej tablicy punktacyjnej. Uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce - 33 punkty, II miejsce – SP 4, III miejsce SP 4 oraz SP w Kobylnicy.

Po zakończonym konkursie dzieci zostały poczęstowane pysznym tortem. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom i nagrodę książkową.

Celem konkursu było umożliwienie uczniom wykazania się bystrością i wszechstronnością umysłu w rozwiązywaniu różnorodnych zadań matematycznych oraz konfrontacji własnych osiągnięć z osiągnięciami rówieśników i umożliwienie odniesienia sukcesu na szczeblu gminnym.

Wszystkim uczestnikom gratuluję i życzę kolejnych matematycznych sukcesów!

Beata Majocha

Dnia 13 maja w naszej szkole odbyło się Ogólnopolskie Dyktando Szkolne dla klas III.

Nasi uczniowie włożyli wiele wysiłku w przygotowania, a ich nauka nie poszła w las. Doskonale poradziły sobie Hanna Kozielczyk i Maja Golańska, zdobywając Dyplomy Laureata, a Dorota Leśniak i Mikołaj Woźniak Dyplomy Wyróżnienia.

Wygranym bardzo gratulujemy i życzymy więcej takich ortograficznych sukcesów!!!

Koordynatorzy:
Beata Majocha
Karolina Winiarczyk 

Zespół anglistów pragnie pogratulować wszystkim uczestnikom Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego. Wyniki osiągnięte w naszej szkole były bardzo wysokie.

Laureatką konkursu została:

 • Antonina Ługawiak – 100% GRATULUJEMY!

Dyplomy z wyróżnieniem otrzymały następujące osoby (za wyniki w przedziale 86%-97%):

 • Marianna Malska
 • Julia Nowak
 • Szymon Raczyński
 • Jakub Szulc
 • Aleksandra Łuczak

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

IMG 3419

 

Zespół anglistów

Dnia 21 maja 2019 roku został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii” dla klas III. Celem konkursu było doskonalenie znajomości stosowania zasad ortograficznych, a także motywowanie uczniów do osiągania sukcesów już od najmłodszych lat.

Konkurs składał się z dwóch etapów: klasowego i szkolnego. W pierwszym etapie brali udział wszyscy uczniowie z poszczególnych klas trzecich. Do etapu szkolnego zakwalifikowało się po trzech uczniów z każdego oddziału.

Poziom był bardzo wyrównany. Uczniowie doskonale znali zasady ortograficzne i potrafili je zastosować w praktyce. Dyktando, chociaż wydało się trudne, okazało się szczęśliwe dla Hanny Kozielczyk, Oliwii Neumann i Mai Golańskiej. Uczennice poradziły sobie z nim świetnie i napisały je bezbłędnie, ale mistrz mógł być tylko jeden. W celu wyłonienia „Mistrza Ortografii” uczennice pisały trzy dogrywki. Jednak po zaciętej i trudnej rywalizacji jury poradziło sobie z wyłonieniem zwycięzców:

 • I miejsce – Hanna Kozielczyk
 • II miejsce – Otylia Neumann
 • III miejsce – Maja Golańska.

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Organizatorzy konkursu:
Beata Majocha
Katarzyna Skurniak

W dniu 20 maja 2019 odbyło się wręczenie nagód w XX Miejsko Gminnym Konkursie "Swarzędz - miasto, w którym mieszkam".

Z przyjemnością informujemy, że uczennice Naszej  szkoły Julia Piechocka (opiekun pani Agata Kosmowska) oraz Weronika Senyk (opiekun pani Joanna Szulc) otrzymały odpowiednio I miejsce oraz wyróżnienie za przygotowanie pracy plastycznej "Swarzędz i Swarzędzanie w Powstaniu Wielkopolskim".

Wręczenie nagód odbyło się w Swarzędzkim Centrum Historii i Sztuki. W uroczystości wzięli udział zastępca burmistrza pan Tomasz Zwoliński i przewodniczą rady miejskiej pani Barbara Czachura.

Serdecznie gratulujemy Julii i Weronice sukcesu!

 

Wyniki konkursu!

Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczniom, którzy podjęli wyzwanie i wykonali oryginalne projekty angielskich słów, wykorzystując różne materiały oraz stosując różnorodne techniki plastyczne. Piękne prace można podziwiać w holu głównym naszej szkoły. Jury nagrodziło 6 spośród 32 oddanych prac, wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy. W ocenie wzięto pod uwagę: prawidłowość zapisu słowa w języku angielskim, kreatywność wykonanego napisu, walory artystyczne i estetyczne oraz wkład pracy własnej.

Oto lista osób nagrodzonych w konkursie:

 • 1 miejsce – Amelia Wróbel
 • 2 miejsce – Piotr Łakomski, Nadia Janikowska
 • 3 miejsce – Martyna Fetter, Martyna Michalska, Natalia Scheffler

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy wspaniałych pomysłów.
Prace są fantastyczne!!!

 

 

Opiekunowie konkursu: Izabela Kowalczewska
Magdalena Wyderska

Dnia 04.04.2019roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Zalasewie odbył się IV Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 1-3 „Co nam wiosną w duszy gra” pod hasłem „Wiosna w poezji dziecięcej”.

W Konkursie wzięło udział 7 uczestników ze szkół podstawowych gminy Swarzędz wyłonionych w Szkolnym Konkursie Recytatorskim.

Nagrodzeni zostali:

 • I miejsce Zuzanna Doniak SP Wierzonka
 • II miejsce  Wiktoria Sakowska SP nr 2  Zalasewo
 • III miejsce Martyna Michalska SP nr 2  Zalasewo

Wszystkim zwycięzcom gratuluję i życzę dalszych sukcesów!

Koordynator konkursu
Katarzyna Skurniak

 

Dnia 01.04.2019roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Zalasewie odbył się IV Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 1-3 „Co nam wiosną w duszy gra” pod hasłem „Wiosna w poezji dziecięcej”.

W Konkursie wzięło udział 11 uczestników wyłonionych w wewnątrzklasowym Konkursie Recytatorskim.

Nagrodzeni zostali:

 • I miejsce Wiktoria Sakowska
 • II miejsce  Martyna Michalska
 • III miejsce Maja Golańska

Zwycięzca oraz zdobywca II miejsca będą reprezentowali szkołę w IV Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się w naszej szkole 04.04.2019 roku o godzinie 15.00.

Wszystkim zwycięzcom gratuluję i życzę dalszych sukcesów!

Koordynator konkursu
Katarzyna Skurniak

W zeszłym tygodniu został rozstrzygnięty szkolny konkurs języka angielskiego "What's your favourite book?". Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za wykonanie niesamowitych prac.
Pierwsze trzy miejsca zajęły:

 • I miejsce: Julia Nowak
 • II miejsce: Martyna Gbiorczyk
 • III miejsce: Marika Klauza

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

20190510 131357 HDR 1

Marta Kazimierczak-Con
Klaudia Salomon

3 kwietnia w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Mistrz Rachunków dla klas II i III. Uczniowie dzielnie zmagali się z działaniami matematycznymi. 

Oto wyniki:

Klasa 2

 • I miejsce- Nikodem Byczyński
 • II miejsce-Adam Mikołajczak i Julia Milkamanowicz

Klasa 3

 • I miejsce-  Zofia Staszkiewicz
 • II miejsce- Mikołaj Woźniak, Hanna Kozielczyk, Olga Woźniak
 • III miejsce-  Łukasz Polak

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Anna Konarska
Kamila Szatkiewicz
Katarzyna Golda-Wojtkowiak

Z radością informujemy, że Gracjana z kl. VIII b i Wiktoria Gąsiorek z kl. VIII a zostały laureatkami Wojewódzkiego Konkursu Języka Francuskiego. 5 kwietnia w Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu p. Elżbieta Leszczyńska, Wielkopolski Kurator Oświaty, uroczyście wręczyła zaświadczenia wszystkim laureatom konkursów przedmiotowych, pogratulowała sukcesów i życzyła wytrwałości w rozwijaniu swoich pasji. Tytuł laureata konkursu przedmiotowego, oprócz ogromnej satysfakcji, daje też wymierne korzyści – dodatkowe punkty przy naborze do szkół średnich.

Serdeczne  gratulacje dla Gracjany i Wiktorii!

Życzymy dostania się do wymarzonej szkoły średniej i wielu sukcesów!

20190417 144023

W minionym tygodniu 26.03.2019 odbył się turniej szachowy klas 1-3. Dzień później 27.03.2019 do rozgrywek przystąpili uczniowie klas 4-8. Nasi szachiści rozegrali turniej w systemie szwajcarskim w tempie 5 rund. Po zaciekłej walce nad szachownicą zwycięzcami turnieju zostali:

Turniej 1-3

wśród chłopców:
1. Ignacy Wawrzyńczak 2c
2. Wojciech Lisiecki 2c
3. Piotr Szulc 2c

wśród dziewcząt:
1. Hanna Kozielczyk 3a
2. Maja Rybarczyk 2c
3. Zofia Michalska 2d

Turniej 4-8


1. Aleksy Janczak 6d
2. Robert Torz 8c
3. Michał Kowalski 8c

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy.


IMG 20190401 211037Wyniki - klasy 1-3 (zobacz)
Wyniki - klasy 4-8 (zobacz)

Emilia Kowalska - Szuniewicz
Joanna Napierała
Bogumiła Cybichowska

Dnia 26 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 4 im. J. Brzechwy w Swarzędzu odbył się IX Gminny Konkurs z Języka Angielskiego dla uczniów klas 3. W konkursie brały udział dzieci ze szkół podstawowych:  SP1, SP4, SP5, SP w Kobylnicy, SP w Paczkowie oraz SP nr 2 w Zalasewie. Każda szkoła zgłosiła do konkursu trzyosobową drużynę. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Zofia Staszkiewicz, Maksymilian Gromadzki oraz Łukasz Polak. Uczniowie Ci zostali wyłonieni w szkolnych eliminacjach, które odbyły się dnia 15 marca 2019 roku.

Głównym celem konkursu było propagowanie wiedzy i poszerzanie zainteresowań uczniów szkół podstawowych językiem angielskim, oraz ważnym dla nauki języka aspektem kulturoznawczym. Konkurs polegał na napisaniu przez każdego z uczestników testu wiedzy z języka angielskiego.

Nasz uczeń Maksymilian Gromadzki zajął III miejsce, miejsce II uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Swarzędzu, natomiast I miejsce zdobyła uczennica ze Szkoły Podstawowe nr 4 im. J. Brzechwy w Swarzędzu.

Wyniki drużynowe przedstawiają się następująco:

 • I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 w Zalasewie  (153 punkty)
 • II miejsce: Szkoła Podstawowa w Kobylnicy  (149 punktów)
 • III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 4 (143 punkty)
 • IV miejsce: Szkoła Podstawowa nr 5 w Swarzędzu  (131 punktów)
 • V miejsce:  Szkoła Podstawowa w Paczkowie  (126 punktów)
 • VI miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1 w Swarzędzu  (105 punktów)

Wszyscy otrzymali dyplomy, natomiast zwycięzcy gadżety oraz nagrody książkowe. Po konkursie czekał na dzieci i ich opiekunów słodki poczęstunek.

Serdecznie gratuluję wszystkim i życzę kolejnych sukcesów.

55518351 835902860077663 8668498949822218240 n

Izabela Kowalczewska

 

Szanowni Państwo,

z radością informujemy o udziale naszych uczniów w konkursie profilaktycznym organizowanym przez Sąd Rejonowy – Poznań Stare Miasto w Poznaniu. Jest to druga edycja konkursu dla dzieci

i młodzieży z okazji Dnia Edukacji Prawnej . Temat konkursu: „Prawo – poznaję, szanuję i respektuję”.

Nasi uczniowie : Maksymilian Gluza (klasa 4d) oraz Helena Perek (klasa 5d) wykonali prace plastyczne nawiązujące do tematu konkursu. 5 marca w siedzibie Sądu Rejonowego odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród. Maksymilianowi Gluza udało się zająć 3 miejsce.

Wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich rodzicom serdecznie gratujemy i dziękujemy za zaangażowanie!!!

sąd

Anna Kaliszan
Katarzyna Konieczna- Piechota

Z radością informujemy, że w szkolnym Konkursie Plastycznym "Pani Wiosna" niżej wymienione osoby otrzymały następujące miejsca:

 • I miejsce Julia Kamińska kl. 1f
 • II miejsce Zofia Struk kl. 1f
 • III miejsce Amelia Budzyńska kl. 2 a
 • III miejsce Deborah Mazurek kl. 2c

Wyróżnienia:

 • Aleksandra Najda kl. 1f
 • Oskar Bączkiewicz kl.3a
 • Julia Milkamanowicz kl. 2c
 • Anna Sturmer kl. 2d

Organizatorzy:

Alicja Waliszka-Pieprzyk
Joanna Napierała"

 

11 marca odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, podczas którego uczniowie klas II pięknie zaprezentowali wiersze Jana Brzechwy. Jury miało bardzo trudny wybór, gdyż poziom opanowania tekstu, poprawności i ekspresji wypowiedzi był wysoki.

Oto wyniki:

 • I miejsce - Michał Kruczyk
 • II miejsce - Martyna Gowarzewska
 • III miejsce - Deborah Mazurek
 • Wyróżnienie - Zofia Michalska

Nagrodzonym, wyróżnionym i wszystkim pozostałym serdecznie gratulujemy!!!!

Agnieszka Pytel
Kamila Szatkiewicz

 

Z radością informujemy, że w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Serce kapsuły czasu" odnieśliśmy nie lada sukces. Nasze Uczennice z klasy 7b zostały Zwycięzcami. 

Julia Radzimska – jest Zwycięzcą Honorowym, a: Olga Banaś, Kinga Morańska, Marta Sloderbach i Olga Stachowiak – są Zwycięzcami Wyróżnionymi.

Wszystkie otrzymają certyfikaty i już przeszły (jednocześnie nasza Szkoła - do historii naszej cywilizacji). Konkurs jest elementem ogólnopolskiego projektu: „Kapsuła Czasu”.  Celem przedsięwzięcia jest budowa rzeźby architektonicznej, która stanie w prestiżowej lokalizacji w Krakowie, przy ul. Dolnych Młynów 10. W dalszej perspektywie, Kapsuła jako obiekt mobilny, będzie prezentowana w wielu miejscach Polski i Europy, przy okazji wystaw oraz targów o charakterze artystycznym, naukowym i kulturalnym.

W zamyśle Organizatora zarówno sama Kapsuła, jak i zamknięte w niej prace mają stać się wspólnym dziedzictwem, które zostanie darowane następnym pokoleniom. „Kapsuła Czasu” będzie otwierana w interwałach czasowych: za 10, 25, 50, 75 i 100 lat, kiedy to będzie następowało porównywanie z teraźniejszością wizji przedstawionych w pracach Uczestników.

 

Kapsule Czasu fotka

Małgorzata Danielewicz-Plucińska

 

Brawa dla humanistów!
Znamy już wyniki ogólnopolskiego konkursu Alfik Humanistyczny i mamy się z czego cieszyć. Kilku naszych uczniów uzyskało imponujące wyniki.

Na szczególną uwagę zasługują uczniowie, którzy uzyskali wyniki dobry:

 • Józef Wawrzyniak ( kl. II )
 • Oliwia Neumann ( kl. III)
 • Maja Golańska ( kl. III )
 • Łukasz Polak ( kl. III )

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w przyszłym roku!

Kamila Szatkiewicz

Pod koniec lutego odbył się Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego w II Liceum Ogólnokształcącym w Swarzędzu. Do zmagań przystąpili uczniowie ze Swarzędza, Zalasewa, Kobylnicy, Jerzykowa, Nekli i Paczkowa. Celem konkursu było sprawdzenie językowych umiejętności oraz propagowanie języków obcych.

Uczniowie reprezentujący naszą szkołę wykazali bardzo wysoki poziom, a Roksana Nawrot z klasy VIII c pokonała swoich rywali i zajęła I miejsce w konkursie z języka niemieckiego.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

22 lutego 2019 r.odbył się Szkolny Konkurs z Języka Angielskiego „Quizlet’oMANIAK”. Przystąpiło do niego 10 uczniów z klas III. Uczniowie podczas konkursu korzystali z platformy edukacyjnej Quizlet, grali w grę „Grawitacja”.

Zwycięzcy konkursu, którzy zajęli odpowiednio I, II i III miejsce otrzymali tytuł – „Quizlet’oMANIAK”. Są to:

 • I miejsce: Zofia Staszkiewicz
 • II miejsce: Maksymilian Gromadzki
 • III miejsce: Przemysław Nawrot

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy, a zwycięzcy dodatkowo – drobne upominki.

Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i życzę kolejnych sukcesów. Zwycięzcom gratuluję!

53604399 2279551255632388 6576286260996866048 n

Izabela Kowalczewska

W Szkole Podstawowej nr 2 w Zalasewie odbył się Konkurs plastyczny pt. „Idą święta, nie o SMS-IE lecz o kartce pamiętaj" przeznaczony dla klas I-III.

Prace konkursowe były oceniane w dwóch kategoriach:

A – kartka wykonana samodzielnie
B – kartka wykonana we współpracy z rodzicem

Spośród przekazanych prac wyłoniono zwycięzców konkursu.

Kategoria B – we współpracy z rodzicem

 • I miejsce Aleksander Zięba z klasy 1
 • II miejsce Maja i Oliwia Barczak z klasy 1

Kategoria A – praca indywidualna

 • I miejsce Zofia Michalska kl.2
 • II miejsce Hanna Kozielczyk kl.3
 • III miejsce Fabian Fintzel-Freśko kl.2

Wyróżnienia

 • Nadia Klinge kl.3
 • Maria Krzyśpiak kl. 3

Nagrodzone prace zostały przesłane na OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD PLASTYCZNY DLA DZIECI, którego organizatorem jest FUNDACJA „DBAM O MÓJ ZASIĘG”.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Organizatorzy konkursu:
Emilia Menzel
Katarzyna Skurniak

W grudniu uczniowie klas I - VIII wzięli udział w konkursie grafiki komputerowej "Bożonarodzeniowa pocztówka". Zadaniem uczestników było wykonanie pracy w edytorze grafiki Paint, która nawiązywała tematycznie do obrzędów, zwyczajów lub symboli związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.

Cel konkursu:

 • doskonalenie umiejętności informatycznych,
 • rozwijanie zdolności plastycznych i wyobraźni twórczej,
 • popularyzacja grafiki komputerowej, jako współczesnej dziedziny sztuki,
 • rozbudzanie zainteresowań związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.

Spośród 34 nadesłanych prac, jury wyłoniło laureatów najciekawszych pocztówek w trzech kategoriach:

klasy I - III 

 • Łukasz Polak, kl. 3

klasy IV - VI

 • Oliwia Strzykowska, kl. 4

klasy VII - VIII

 • Weronika Jakubowska, kl. 7

Wszystkim laureatom serdecznie gratuluję, a uczestnikom dziękuję za udział w konkursie.

Życzę Wam dalszych sukcesów!

prace wyniki

Organizator konkursu
Mikołajczak Monika

W ostatni wtorek 11.12.2018r. w auli naszej szkoły odbył się I Gminny Konkurs Języka Angielskiego „Head Full of Words” dla klas V. Naszą szkołę reprezentowały w nim:

 • Weronika Sienkiewicz
 • Suzan Hijazi

Zadaniem uczestników było zapamiętać określony zakres słownictwa, potrzebny do wypełnienia ułożonego przez organizatorów testu. Długa lista słów, które były niemałym wyzwaniem musiała być bardzo dokładnie opanowana zarówno pod względem tłumaczenia jak i pisowni oraz wykorzystania w zdaniach. Uczestnicy z sześciu szkół w naszej gminie na napisanie testu mieli 45min.

Pierwsze trzy miejsca zajęli:

I – Jakub Czechelski (Szkoła Podstawowa nr 1 w Swarzędzu)

II – Zofia Kraszewska (Szkoła Podstawowa nr 3 w Swarzędzu)

III – Magdalena Milowska (Szkoła Podstawowa nr 2 w Swarzędzu)

Serdecznie gratulujemy pierwszej trójce oraz pozostałym uczestnikom. Wszystkim uczniom dziękujemy za poświęcony czas i życzymy dalszych sukcesów.

Pragniemy również docenić i podziękować opiekunom dzieci z sześciu szkół, za pomoc i duże zaangażowanie w przygotowanie dzieci. Mamy nadzieję, że zobaczymy się za rok.

Organizatorzy konkursu
Marta Kazimierczak-Con
Klaudia Salomon
Anna Waźbińska

Z przyjemnością informujemy, że konkurs „Jesienne liście” został rozstrzygnięty.

Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w przedstawieniu kolorowej, polskiej jesieni w liściach.

Jury w składzie: p. Hanna Pietruczanis-Zarembska, p. Anna Kiżło, p. Mariola Dembska i p. Emilia Menzel, nagrodziło i wyróżniło najciekawsze prace.

Oto lista uczniów nagrodzonych w konkursie:

 • 1 miejsce – Amelia Budzyńska - 2a
 • 2 miejsce – Olgierd Jakubowski - 2a
 • 3 miejsce – Zofia Michalska - 2d
 • 4 miejsce – Zofia Skubiszak - 2d

Wyróżnienia:

 • Jagoda Latajka - 2d
 • Julia Wieczorek - 2c
 • Julka Seroka - 2a

Nagrodzeni uczniowie otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Wręczenie nagród odbędzie się 15 grudnia na Kiermaszu Świątecznym.

Życzymy powodzenia w dalszym rozwijaniu swoich pasji!

20181129 101911

Dnia 7 listopada 2018 roku odbył się Szkolny Konkurs Literowania w Języku Angielskim „Spelling Master”. Do konkursu przystąpiło 17 uczniów z klas II. Uczniowie sprawdzili swoje umiejętności w czterech konkurencjach: wyrazy czteroliterowe (I konkurencja), sześcioliterowe (II konkurencja), ośmioliterowe (III konkurencja) i dziesięcioliterowe (IV konkurencja). Tytuł zwycięzcy konkursu – „Spelling Master” otrzymali uczestnicy, którzy poprawnie przeliterowali słowa ze wszystkich konkurencji. Oto nazwiska osób, które otrzymały tytuł „Spelling Master”, czyli „Mistrz Literowania”:

spelling

 • Józef Wawrzyniak
 • Piotr Szulc
 • Zofia Michalska
 • Adam Syryło
 • Julia Milkamanowicz
 • Maja Rybarczyk
 • Antonina Gadzińska
 • Maja Kamińska

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i życzymy kolejnych sukcesów.

46144574 686812498370766 6618175867308736512 n

 Izabela Kowalczewska

W drugim semestrze roku szkolnego 2017/2018 zostały przeprowadzone następujące szkolne konkursy matematyczne: Potyczki matematyczne i Mistrz Matematyki oraz Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 2018.

W konkursie Kangur 2018 uczniowie klas 2-7 rozwiązywali zadania w czterech kategoriach wiekowych: Żaczek, Maluch, Beniamin i Kadet. Oto wyniki uczniów:

Klasa 2

 • Wynik bardzo dobry- H. Kozielczyk
 • Wynik wyróżniony- M. Woźniak i M. Małyszka

Klasa 3

 • Wynik wyróżniony- M. Swoboda i O. Szajkowska

Klasa 4

 • Wynik wyróżniony- W. Chwyć

Klasa 6

 • Wynik wyróżniony- J. Radzimska

 

W ramach Tygodnia Matematyki został przeprowadzony w marcu konkurs w parach dla uczniów klas szóstych- ”Potyczki matematyczne”. Oto wyniki:

 • I miejsce- A. Wojciechowski i M. Wojciechowski
 • II miejsce- J. Radzimska i M. Sloderbach
 • III miejsce- P. Potrzebowska i M. Gielniak

 

W maju i czerwcu nauczyciele matematyki na każdym poziomie wyłonili Mistrza Matematyki.

„Mistrz Matematyki klas 4”

 • I miejsce M. Mroskowiak
 • II miejsce W. Chwyć i A. Kierzek
 • III miejsce A. Łuczak

 

„Mistrz Matematyki klas 5”

 • I miejsce P. Majka
 • II miejsce E. Grajek
 • III miejsce J. Pludra

 

„Mistrz Matematyki klas 6”

 • I miejsce A. Wojciechowski
 • II miejsce J. Radzimska
 • III miejsce M. Sloderbach i M. Wojciechowski

 

„Mistrz Matematyki klas 7”

 • I miejsce F. Piechocki
 • II miejsce M. Zieliński
 • III miejsce A. Cybula

 

Wszystkim nagrodzonym uczniom gratulujemy sukcesów!

Uczniom, którzy wzięli udział w zaproponowanych konkursach dziękujemy i życzymy powodzenia w następnych, a pozostałych zachęcamy do zaangażowania się w przyszłym roku szkolnym.

Nauczyciele matematyki

W dniu 28 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej w Kobylnicy odbył się X Gminny Konkurs Ortograficzny „Jeżyk” dla klas II i III.

Do Konkursu zakwalifikowały się uczennice, które wcześniej zwyciężyły w Szkolnym Konkursie  Ortograficznym „Mistrz Ortografii”.

Mam zaszczyt poinformować, że I miejsce zdobyła uczennica klasy drugiej Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie H. Kozielczyk.

 

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów w dziedzinie ortografii !!!

Katarzyna Skurniak

W dniu 16 maja 2018 roku został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Ortograficzny o tytule „Mistrz Ortografii” dla klas II. Celem konkursu było doskonalenie znajomości stosowania zasad ortograficznych, a także motywowanie uczniów do osiągania sukcesów już od najmłodszych lat.

Konkurs składał się z dwóch etapów: klasowego i szkolnego. W pierwszym etapie brali udział wszyscy uczniowie z poszczególnych klas drugich. Do etapu szkolnego zakwalifikowało się po dwóch uczniów z każdego oddziału, którzy popełnili najmniejszą liczbę błędów przy napisaniu 3 dyktand.

Poziom był bardzo wyrównany. Uczniowie doskonale znali zasady ortograficzne i potrafili je zastosować w praktyce. Dyktando, chociaż wydało się trudne, okazało się szczęśliwe dla Hanny Kozielczyk i Mai Golańskiej. Uczennice poradziły sobie z nim świetnie i napisały je bezbłędnie, ale mistrz mógł być tylko jeden. W celu wyłonienia „Mistrza Ortografii” uczennice pisały trzy dogrywki. Jednak po zaciętej i trudnej rywalizacji jury poradziło sobie z wyłonieniem zwycięzców:

 • I miejsce – Hanna Kozielczyk
 • II miejsce – Maja Golańska
 • III miejsce – Matylda Sobocińska

„Mistrz Ortografii” będzie reprezentować naszą szkołę w Gminnym Konkursie Ortograficznym "Jeżyk" w Szkole Podstawowej w Kobylnicy.

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie gratuluję i życzę dalszych sukcesów!

Organizator konkursu
Beata Majocha

W dniu 10.05.2018r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Zalasewie odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii”.

W konkursie wzięło udział 16 uczniów klas trzecich. Wytypowano trzech zwycięzców.

 • I miejsce Antonina Brzezińska
 • II miejsce Aleksandra Butrym
 • III miejsce Julia Nowak

Uczennica Antonina Brzezińska będzie reprezentowała naszą szkołę w X Gminnym Konkursie Ortograficznym „Jeżyk” w Kobylnicy, który odbędzie się 28.05.2018r.

Wszystkim zwycięzcom gratuluję ! Życzę dalszych sukcesów.

Koordynator konkursu
Katarzyna Skurniak

 

14 marca 2018r., o godzinie 15:30 w naszej szkole odbyły się eliminacje do VIII Gminnego Konkursu z Języka Angielskiego dla uczniów klas 3. Uczniowie pisali test, który obejmował zakres materiału klas 1-3. W konkursie wzięło udział 27 uczniów. Do następnego etapu zakwalifikowały się następujące osoby:

 • Marcel Swoboda,
 • Julia Nowak,
 • Hubert Liss,
 • Szymon Raczyński,
 • Jakub Szulc.

Laureatom gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym etapie.

 

Izabela Kowalczewska

13.12.2017r. przeprowadzony został w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Humanistyczny  „Alfik Humanistyczny”. W konkursie wzięli udział uczniowie trzecich klas.

Dyplom Uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymali:

 • Anastazja Ronka,
 • Oliwia Strzykowska

Dyplom Uznania za uzyskanie dobrego wyniku otrzymali:

 • Alicja Pitala,
 • Natalia Światłowska,
 • Hubert Liss,
 • Magdalena Sienkiewicz,
 • Olga Szajkowska

Brawa dla humanistów!

Koordynator  konkursu
Kamila Szatkiewicz

  

22.11.2017 r. odbył się po raz trzeci Ogólnopolski Konkurs matematyczny „Alfik Matematyczny”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas drugich i trzecich.

Dyplom Uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymali:

 • Hanna Kozielczyk - II miejsce w województwie wielkopolskim klas 2
 • Jan Struk -  IV miejsce w województwie wielkopolskim klas 2
 • Marcel Swoboda -  II miejsce w województwie wielkopolskim klas 3

Gratulujemy osiągnięcia wspaniałych wyników i życzymy dalszych sukcesów!

Organizator: Łowcy Talentów - JERSZ

Koordynatorzy konkursu:
Beata Majocha, Katarzyna Skurniak

W grudniu uczniowie klas I - VII wzięli udział w konkursie grafiki komputerowej "Pikselowe Boże Narodzenie". Zadaniem uczestników było wykonanie obrazu pikselowego w edytorze grafiki Paint, który nawiązywał tematycznie do Świąt Bożego Narodzenia.

Prace konkursowe zostały ocenione w trzech kategoriach wiekowych:

klasy I – II

 • I miejsce – Łukasz Polak, kl. 2
 • II miejsce – Fabian Finzel – Fręśko, kl. 1
 • III miejsce – Gabrysia Patyk, kl. 2

Wyniki kl.1 2

klasy III – IV

 • I miejsce – Oliwia Strzykowska, kl. 3
 • II miejsce – Dominika Łysiak, kl. 3
 • III miejsce – Natalia Polak, kl. 4

Wyniki kl.3 4

klasy V – VII

 • I miejsce – Paweł Majka, kl. 5
 • II miejsce – Karol Podgórski, kl. 5
 • III miejsce – Julia Wojciechowska, kl.7

Wyniki kl.5 7

Wszystkim laureatom serdecznie gratuluję, a uczestnikom dziękuję za udział w konkursie. Życzę Wam dalszych sukcesów!

Zapraszam do obejrzenia wszystkich nadesłanych prac konkursowych

Organizator konkursu
Mikołajczak Monika

 

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia obchodziliśmy tym razem na wiele sposobów: projekty, konkurs zakładkowy, kąciki maskotek, gazetki – to wszystko Wasze pomysły. Bawili się i duzi, i mali, co widać na zdjęciach. Nikt jednak nie przebił pomysłu 7B – bez ich poczucia humoru ten dzień nie byłby tak uroczy. To kolejny dowód na to, że warto pielęgnować w sobie Dziecko – optymiści górą, tak trzymać!

Oto lista osób wyłonionych w konkursie:

I miejsce :

 • Klasy „0” – O. Gąsiorowska
 • Klasy 1 – A. Długosz/ A. Budzyńska
 • Klasy 3 – L. Wróblewska/ M. Sienkiewicz

II miejsce:

 • Klasy „0” – D. Samulski
 • Klasy 1 – B. Swoboda/ S. Bartoszczyk
 • Klasy 3 – O. Szajkowska

III miejsce:

 • Klasy „0” – M. Jakubowski
 • Klasy 1 – Igor Radziemski
 • Klasy 3 – W. Fiszgala

Wyróżnienie:

F. Fabiś, G. Patyk, D. Łysiak, J. Kędzierski

PART 1512990143758

Słodkie upominki dla zwycięzców ufundowała Rada Rodziców – Dziękujemy!

Zapraszamy do galerii

 

Dnia 30 listopada 2017 roku odbył się Szkolny Konkurs z języka angielskiego "Head Full of Words". Do konkursu przystąpiło 68 uczniów z klas III i IV. Zadaniem uczestników było opanować podane słownictwo i w trakcie konkursu prawidłowo uzupełnić luki w tekście.

W kategorii klas III pierwsze miejsca zajęły następujące osoby:

I miejsce:

 • Martyna Gbiorczyk
 • Julia Nowak
 • Marta Galewicz
 • Filip Karalus
 • Szymon Raczyński
 • Oliwia Strzykowska 

II miejsce - Marcel Swoboda

III miejsce:

 • Hubert Liss
 • Gniewomir Galler
 • Mikołaj Małecki 

W kategorii klas IV pierwsze miejsca zajęły następujące osoby:

I miejsce - Weronika Sienkiewicz

II miejsce:

 • Katarzyna Rataj
 • Zofia Łyżwińska

III miejsce - Antonina Ługawiak

 

konkurs ang

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów.

Nauczyciele języka angielskiego
Marta Kazimierczak-Con Klaudia Salamon

Etap szkolny Konkursu ZŁOTA ŻABKA 2017 z dziedziny języka polskiego i literatury.

W I szkolnym etapie do konkursu przystąpiło 21 osób z kl. VI i VII. Aby zakwalifikować się do II etapu należało uzyskać 80% -  40 p.

Wymaganą liczbę punktów zdobyły 2 uczennice z klas VI:

 • Maja Grochocińska - 44p./50p.
 • Julia Radzimska - 46p./50p.

Maja i Julia będą reprezentować naszą szkołę II etapie Konkursu ZŁOTA ŻABKA 2017

Gratulujemy i życzymy sukcesu.

zabka konkurs

 

E. Idziak B. Szczepaniak

Dnia 25 października 2017 roku odbył się Szkolny Konkurs Literowania w Języku Angielskim „Spelling Master”. Do konkursu przystąpiło 26 uczniów z klas III. Uczniowie sprawdzili swoje umiejętności w czterech konkurencjach: wyrazy czteroliterowe (I konkurencja), sześcioliterowe (II konkurencja), ośmioliterowe (III konkurencja) i dziesięcioliterowe (IV konkurencja). Tytuł zwycięzcy konkursu – „Spelling Master” otrzymali uczestnicy, którzy poprawnie przeliterowali słowa ze wszystkich konkurencji. Oto nazwiska osób, które otrzymały tytuł „Spelling Master”, czyli „Mistrz Literowania”:

 • Jakub Sztąber
 • Maria Salamon
 • Mikołaj Małecki
 • Jakub Szulc
 • Julia Nowak
 • Natalia Augustynopolska
 • Laura Kusy
 • Hubert Liss
 • Oliwia Strzykowska
 • Mateusz Syryło
 • Jakub Klemm
 • Nadia Przybylska
 • Marta Galewicz
 • Marcel Swoboda
 • Alicja Chwiłoc-Fiłoc
 • Damian Kosturski 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i życzymy kolejnych sukcesów.

1 ZDJCIE NA STRON

Zapraszamy do galerii

 Izabela Kowalczewska

MEKJA i MEKJA JUNIOR to niecodzienny konkurs języka angielskiego dla klas trzecich i szóstych szkoły podstawowej z województwa wielkopolskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego, organizowany przez pana Mateusza Kosierba, nauczyciela języka angielskiego w Zespole Szkół nr 1 im. Stefana Garczyńskiego w Zbąszyniu. Uczniowie rozwiązują zadania na platformie edukacyjnej w kilku etapach, a warunkiem przystąpienia do rywalizacji jest udział minimum 50 % uczniów klasy. Uczniowie klas trzecich musieli opanować sporą ilość słówek z język angielskiego: ćwiczyli je na lekcjach, a także w domu przy pomocy fiszek i  interaktywnych ćwiczeń przygotowanych przez nauczyciela. Uczniowie klas szóstych musieli się również przygotować z konkretnych zagadnień gramatycznych.

W maju biorący udział w konkursie uczniowie rozwiązywali zadania na platformie edukacyjnej. W kategorii klas trzecich nasza szkoła okazała się niepokonana. Już od pierwszego etapu nasi uczniowie zajmowali pierwsze trzy miejsca. Ostatecznie pierwsze miejsce wśród uczniów klas trzecich zajęła klasa 3d, drugie miejsce przypadło klasie 3a, a trzecie klasie 3e.

W klasach szóstych rywalizacja również była ogromna. Klasa 6a zajęła II miejsce. Spośród wszystkich uczniów wyłoniono także tych z najlepszym wynikiem i czasem rozwiązania zadań. Byli to: Jakub Patyk i Kacper Przystanowicz. Chłopcy pojechali 14 czerwca na Galę w Filharmonii Folkloru Polskiego w Zbąszyniu, aby wziąć udział w MEKJI LIVE, czyli rywalizacji na żywo z użyciem pilotów firmy Smart. Kibicowała im zwycięska klasa 3d. Jakub Patyk zdobył II miejsce, a Kacper Przystanowicz – III.

Na uczniów czekała również niespodzianka w postaci fotobudki, która sprawiła uczniom najwięcej radości.

Wszyscy zwycięzcy otrzymali dyplomy i wspaniałe nagrody. Gratulujemy!

Zapraszamy do galerii

 

Izabela Kowalczewska
Joanna Szulc

Drugi tydzień czerwca w naszej szkole dla matematyki był bardzo pracowity.

W czwartek, 8 czerwca br. troje uczniów naszej szkoły: Aleksandra Cybula, Jakub Patyk i Oskar Prusinowski wzięło udział w VIII Gminnym Konkursie Matematycznym dla uczniów klas szóstych w Szkole Podstawowej nr 4 w Swarzędzu. Konkurs, który składał się z etapu indywidualnego i zespołowego, zakończył się ogromnym sukcesem naszych uczniów. W rywalizacji zespołowej reprezentacja Szkoły Podstawowej w Zalasewie zajęła III miejsce, natomiast w konkurencji indywidualnej miejsce I zajął Oskar Prusinowski, a III Jakub Patyk.mat1Natomiast w dniach 8 i 9 czerwca br., uczniowie naszej szkoły rywalizowali o tytuł „Mistrza Matematyki” klas czwartych, piątych i szóstych. Walka była bardzo wyrównana, jednakże ostatecznie Mistrzami Matematyki zostali: Jakub Kotecki (klasa 4), Julia Radzimska (klasa 5) i  Jakub Patyk (klasa 6).mat2

Jury przyznało również nagrody za drugie i trzecie miejsce.

Klasy czwarte:

 • II miejsce - Paweł Majka
 • III miejsce - Marcin Andrzejewski

Klasy piąte:

 • II miejsce - Maja Grochocińska
 • III miejsce - Marcin Wojciechowski

Klasy szóste:

 • II miejsce - Oskar Prusinowski
 • III miejsce - Franciszek Piechocki

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Katarzyna Król
Karolina Maćkowiak

Konkurs plastyczno-literacki dla klas II i III pod hasłem „Katalog moich ulubionych bajek i baśni” rozstrzygnięty! Prace złożone przez uczniów odznaczały się różnorodną techniką oraz dowodziły znajomości tematyki baśniowej wśród drugo- i trzecioklasistów. Oto wyniki:

 • I miejsce: Marianna Malska – klasa II
 • II miejsce: Amelia Pytlak – klasa II
 • III miejsce: Tatiana Drzewiecka – klasa III

Wyróżnienia:

 • Antonina Brzezińska – klasa II
 • Magdalena Cichy – klasa II
 • Martyna Gbiorczyk – klasa II

Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody. Zwycięzcom i wyróżnionym gratuluję, a wszystkim życzę wielu równie udanych prac w przyszłości.

Magdalena Drzewiecka

W konkursie logopedycznym „Zalasewskie trudne wierszyki” zostały przyznane następujące nagrody i wyróżnienia.

 

 • I miejsce: Wojciech Gielniak – klasa II
 • II miejsce: Adam Mikołajczak – klasa 0 oraz Dominika Łysiak - klasa II

 

Wyróżnienia:

 • Emilia Barycza – klasa I
 • Wiktor Kołodziejski – klasa II
 • Julia Boruszak – klasa II
 • Jakub Wolniewicz – klasa II
 • Nadia Przybylska – klasa II
 • Natalia Frydrychowicz – klasa III

Dzieci otrzymają dyplomy i nagrody.

20170616 123619

Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie!

Magdalena Halczyńska
Anna Konarska
Barbara Paterka