Szukaj

I spotkanie z fantastyką w Zalasewie

Z okazji Mikołajek fani fantastyki w naszej szkole mieli pierwszy raz okazję spotkać się, by porozmawiać o swoich zainteresowaniach. W trakcie zajęć uczniowie klas 7-8 wzięli udział w debatach na następujące tematy:

1. Gwiezdne Wojny

Odbyliśmy rozmowę na temat starego i nowego kanonu. Zapoznaliśmy się z ciekawymi tytułami książek i przewodników. Wymieniliśmy się spostrzeżeniami na temat gier w świecie Star Wars.

2. Muzyka w grach

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z artystami, dla których tworzenie ulubionego rodzaju muzyki stało się sposobem na życie. Uchyliliśmy również rąbka tajemnicy i zaprezentowaliśmy, w jaki sposób powstaje muzyka do gier i filmów. Wielokrotnie w proces ten angażowana jest cała orkiestra wraz z chórem. Często zapominamy, o tym jak wiele osób musi ciężko pracować, by stworzyć niesamowite ścieżki dźwiękowe.

3. Gry wyobraźni

Był to najbardziej wyczekiwany punkt programu. Często niedoceniane gry fabularne (RPG) stały się gwoździem programu. Okazuje się, że do dobrej zabawy wystarczy tak naprawdę grupa kolegów lub koleżanek, kartka, ołówek i bujna wyobraźnia. Wtedy czas płynie milej niż przy komputerze. Uczestnicy zostali zaopatrzeni we własne materiały do zorganizowania takiej rozgrywki.

W trakcie spotkania zainteresowane osoby miały również szansę zapoznać się z ciekawymi tytułami książek o tematyce fantasy, wziąć do ręki miecz oraz naciągnąć cięciwę na łuk.

To były fantastyczne zajęcia!

Patronat nad wydarzeniem objął Samorząd Uczniowski

Opiekun SU
Marta Kazimierczak-Con