Szukaj

1 października – Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W tym roku szkolnym „Egzamin  z tabliczki mnożenia” został  przeprowadzony  w klasach czwartych. Czwartoklasiści mieli jedną minutę na uzupełnienie 5 przykładów związanych z tabliczką mnożenia i dzielenia do 100. Udało się 56 osobom. Bez żadnego błędu, bez chwili zastanowienia napisali wszystkie prawidłowe odpowiedzi.  Najlepsi zostali Ekspertami Tabliczki Mnożenia klas czwartych. Dostali małe niespodzianki i zostali wpisani do Księgi Sukcesów Matematycznych. Egzamin nadzorowali uczniowie klasy 5d: Zosia, Kinga, Fabian, Nikodem, Feliks i Adam oraz uczennice klasy 6b: Zosia, Matylda, Maja, Ania i Małgosia.

Nauka tabliczki mnożenia wcale nie musi być trudna – dobrze jest znać metody, które tę naukę znacznie usprawniają. Najlepszym sposobem jest nauka tabliczki mnożenia poprzez zabawę!

Podczas „Tygodnia z Tabliczką Mnożenia” klasy czwarte i piąte uzupełniały karty pracy, rozwiązywały quizy, zadania tekstowe i ćwiczyły działania pisemne: mnożenie i dzielenie.

Matematyka nie bez powodu nazywana jest królową nauk. Znajomość jej podstaw jest niezwykle ważna nie tylko dla inżynierów, ale również dla osób zajmujących się innymi dziedzinami wiedzy, takimi jak fizyka, chemia, biologia czy geografia.

Więc wszyscy jesteśmy zgodni, że tabliczka mnożenia i dzielenia jest ważna i potrzebna w życiu.

Zapamiętaj! Pies za płotem szczerzy kły, 9 razy 7 to 63!

 

Powodzenia!
Nauczyciele matematyki