Szukaj

Akcje szkonego wolontariatu wrzesień/październik

Akcje organizowane przez poznańską Fundację Pomocy Humanitarnej REDEMPTORIS MISSIO:

„Puszka dla maluszka” – udało nam się zebrać 24 kilogramy puszek aluminiowych (1 kg kosztował 3 zł). Zebraliśmy 72 zł, które zostały przekazane Fundacji na dożywianie dzieci w Kamerunie. Brawo!

„Podaruj mydło dzieciom z Afryki”. W akcję włączyli się uczniowie z wszystkich klas. Udało się zebrać 1078 kostek mydła, które zostaną przekazane Fundacji. Brawo!

Akcja „Pomagamy zwierzętom ze schroniska w Skałowie”. Zebraliśmy:

  • karmę dla psów i kotów (jedzenie w puszkach, saszetkach, suchą karmę, przysmaki),
  • zabawki dla zwierząt,
  • smycze, kagańce,
  • miski, kojce,
  • stare ręczniki, koce, pościele,
  • czarno-białe gazety.

Uczniowie (którzy najbardziej zaangażowali się w akcję) – przedstawiciele klas IV- VI pojadą osobiście (pod koniec listopada) zawieźć prezenty dla zwierząt do Schroniska w Skałowie. Wezmą udział w lekcji edukacyjnej zorganizowanej przez pracowników schroniska. Szczegółowe informacje (czego? ile? zebraliśmy) będą przedstawione za pomocą relacji ze Schroniska.

Uczniowie z klas IV- VI wzięli udział w zajęciach w ramach Tygodnia Pielęgniarza w Poznańskim Nowym ZOO. Nasi szkolni wolontariusze, brali udział w zajęciach edukacyjnych przeprowadzonych na terenie ogrodu zoologicznego. W ramach zajęć odbyło się również spotkanie z opiekunami zwierząt,  podczas którego uczniowie mogli dowiedzieć się więcej na temat ich pracy oraz ich podopiecznych.  Uwieńczeniem zajęć było oprowadzenie uczniów po terenie ZOO.

Uczniowie-wolontariusze z klas VII – VIII wzięli udział w spotkaniach:

Wrzesień z Panią Martą wolontariuszką z projektu “Studenci bez granic” (współpraca ze studentami UAM w Poznaniu-Koło Naukowe Edukacji Międzykulturowej), która w czasie wakacji zawiozła m.in. zbierane w naszej szkole, (w czerwcu) przybory szkolne dla dzieci z Madagaskaru – akcja pt. „MADA-WYPRAWKA”. Pani Marta przedstawiła uczniom: poziom życia, problemy dnia codziennego oraz radości i marzenia dzieci z Madagaskaru.

mada

Październik: spotkanie z Panią Ryszardą, Mamą Antka, chłopca, dla którego zbieramy plastikowe nakrętki. Opowiedziała wolontariuszom o akcji zbierania nakrętek, dzięki którym może pokryć część kosztów związanych z rehabilitacją chorego syna. Pani Ryszarda podziękowała za zaangażowanie i pomoc Antkowi.

Koordynatorzy szkolnego wolontariatu
Romana Grys-Matecka
Anna Kaliszan
Katarzyna Golda- Wojtkowiak