Szukaj

Angielskie zajęcia “Christmas time”

W ostatnim tygodniu przed Świętami klasy 1b, 2d, 2e oraz 3f wzięły udział w zajęciach języka angielskiego „Christmas time”. Wspólne zabawy w grupach, takie, jak domino i bingo, zajęcia na dywanie i śpiewanie piosenek świątecznych to najlepszy sposób na naukę nowych słów, szczególnie w tym wyjątkowym czasie.
Niektóre klasy napisały list do Mikołaja po angielsku! Dobra zabawa i uśmiech towarzyszyły nam wszystkim przez cały czas.

Zapraszam do zapoznania się z ciekawostkami na temat Świąt w Wielkiej Brytanii:

Święta Bożego Narodzenia w Polsce różnią się od tych w Wielkiej Brytanii.

W Zjednoczonym Królestwie święta Bożego Narodzenia rozpoczynają się 24 grudnia. Jednak w przeciwieństwie do Polski, dzień ten nie ma tak rodzinnego i symbolicznego znaczenia. W wigilijny wieczór dzieci zawieszają na kominku lub łóżkach specjalne kolorowe skarpety, tzw. STOCKING. Następnego dnia, z samego rana, czekają na nie prezenty – GIFTS! Każde dziecko, chcąc podziękować Gwiazdorowi za prezenty, zostawia mu pod choinką szklankę mleka i ciasteczka. 25 grudnia, w Dzień Bożego Narodzenia, cała brytyjska rodzina zbiera się na uroczystej kolacji, na której podawany jest pieczony indyk, a na deser obowiązkowo PUDDING.

15696657 1216101468429251 107748472 o

Merry Christmas and a Happy New Year! 🙂

Marta Kazimierczak-Con