Szukaj

Bo fantazja jest od tego, aby bawić się na całego!

Tym razem aulę wypełnił spory tłumek Pierwszaków, którzy przekroczyli Magiczne Wrota Świata Liter. Jako istotki znające tajniki słowa pisanego weszli do przygotowanej specjalnie na tę okazję bajkowej, kolorowej biblioteki, gdzie czekały na nie urocze Wróżki i Mądra Książka. W krótkim przedstawieniu zachęcały dzieci do czytania, dawały rady jak zachowywać się w bibliotece i jak traktować książki. Maluchy miały okazję obejrzeć inscenizację „Kopciuszka” w niecodziennym wykonaniu znanych postaci świata publicystyki i kultury oraz wysłuchać wspaniałej interpretacji piosenek: „Leśna wróżka” i „Pa aa aa” w wykonaniu starszych koleżanek. Odgadywały tytuły bajek, uczyły się wierszyka, by ostatecznie złożyć – w obecności Pani Dyrektor – uroczyste Przyrzeczenie i stać się pełnoprawnymi Czytelnikami.

W nagrodę wszyscy otrzymali dyplomy i zakładki, a my niecierpliwie czekamy na ich pierwszą oficjalną wizytę w szkolnej bibliotece.

Kochani – ZAPRASZAMY!

20170315 090749

Support: p. Elwira, p. Emilia (rekwizyty) p. Monika M., p. Ania T. i Ania K. (multimedia),p. Patrycja B – K. (oprawa muzyczna)

Wasi nauczyciele bibliotekarze 😀