Szukaj

Drukarka i długopisy 3D

Od początku września 2022 w Szkole Podstawowej nr 2 w Zalasewie realizowane są zajęcia z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych i sprzętu zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

Uczniowie z klas 4-8 pod kierunkiem p. Marty Furmańskiej i Katarzyny Kubik w ramach zajęć kreatywnych poznawali sposób działania długopisów 3D i drukarki 3D oraz obserwowali proces drukowania takich modeli. Drukarka 3D to urządzenie, które umożliwia tworzenie trójwymiarowych obiektów poprzez dodawanie materiału warstwa po warstwie, długopis 3D jest urządzeniem o kształcie długopisu, z którego końcówki wydobywa się nie tusz, a roztopiony/rozpuszczony filament . Za jego pomocą można tworzyć rysunki i przedmioty w trzech wymiarach.

Wykorzystanie technologii druku 3D w procesie nauczania daje szansę na wykorzystanie metody projektowej zwiększając atrakcyjność prowadzonych zajęć lekcyjnych. Drukarka 3D umożliwia poprowadzenia niestandardowych zajęć, które utrwalą się w pamięci uczniów, a tym samym proces nauki jest efektywniejszy.

Oto niektóre z naszych projektów: