Szukaj

Dzień Ziemi

Troska o czystość naszej planety jest ważnym zadaniem, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, dlatego należy pamiętać o ochronie środowiska i zachowaniach ekologicznych.

Do wychowania w duchu poszanowania przyrody, warto wdrażać dzieci już od najmłodszych lat – temu mają służyć między innymi obchody Dnia Ziemi. Nie zapomnieli o nich również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie.

Z tej okazji dzieci z klasy II d 20 kwietnia zaprezentowały Rodzicom i Dziadkom przedstawienie pt. „Żyj z przyrodą w zgodzie”. Uczniowie odegrali między innymi role: motyli, sowy, ryby, zająca oraz niegrzecznej rodzinki, która nie potrafiła uszanować przyrody. Szata muzyczna, którą przedstawili uczniowie to nie tylko śpiewane piosenki. Akademię wzbogaciły także układy taneczne do piosenki „Gangnam Style” oraz do muzyki Piotra Czajkowskiego „Walc kwiatów”. Tak naprawdę każdy dzień, winien być Dniem Ziemi. Niemniej jednak, takie akademie mają uwrażliwiać nas ekologicznie i co roku zmuszać do refleksji, gdyż jak mawiał indiański wódz Saettle: “Ziemia nie należy do człowieka, człowiek należy do Ziemi. Cokolwiek przydarzy się Ziemi, przydarzy się człowiekowi”.

1 zdjęcie

Beata Majocha