Szukaj

Finał Programu “Dzieciaki Do Rakiet”

III miejsce w Finale Ogólnopolskim dla drużyny ze szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie Finał Programu Dzieciaki Do Rakiet przeprowadzono w Warszawie 16-17.05 .2018r. Droga do finału zaczęła się od akcji zainicjowanej przez p. K. Goldę-Wojtkowiak, która miała na celu wygranie głosowania internetowego do kwalifikacji. Pani Ania Talarczyk i Kasia Czajkowska zorganizowały zajęcia propagujące gry tenisowe i zabawy dla początkujących. Rodzice naszej szkoły aktywnie włączyli się do rozpowszechniania akcji. Film promocyjny zrobił furorę w sieci i dzięki głosom rodziców dostaliśmy sie do programu. Już udział w programie zaowocował szkoleniem dla trzech nauczycieli,sprzętem sportowym(rakiety,siatki, piłki, znaczniki…).
Rywalizacja była podzielona na trzy etapy: międzyszkolny, zewnątrzszkolny i finałowy. Do eliminacji szkolnych zgłosiło się 36 osób, z czego wyłoniliśmy najlepszą szóstkę. W rozgrywkach międzyszkolnych drużyna z Zalasewa okazała się najlepsza w Wielkopolsce. Bez trudu zdobyliśmy punkty za konkurencje sprawnościowe, paratenisowe oraz tenisowe co dało nam duża przewagę nad rywalami. Do Warszawy pojechaliśmy przede wszystkim dobrze się bawić i poznać innych pasjonatów tenisa. Gra oraz świetne przygotowanie techniczne i mentalne pozwoliło nam wspiąc się na szczyt drabinki w tabeli.
I miejsce zajęła szkoła z klasami sportowymi tenisa ziemnego w  Radzionkowie,
II Szkoła Podstawowa z Krakowa,
III miejsce Szkoła Podstawowa w Zalasewie.
Pokonaliśmy między innymi trzy zespoły z Warszawy, Toruń, Bydgoszcz, Trójmiasto,Wrocław, Lublin, Rzeszów, Łęczną, Rumię, Olsztyn, Elbląg, Kamionki, Zabrze, Lutoryż. W rywalizacji szkół – zwycięzców z etapów wojewódzkich wzięło udział 19 szkół z całej Polski.
Reprezentowali nas uczniowie: Jula Zając, Maja Nowak, Zuzanna Gabska, Marcel Swoboda, Przemysław Kaczmarek, Bartosz Banaś.

20180517 110209

Opiekun drużyny
Katarzyna Czajkowska