Szukaj

III Mistrzostwa Szkół Podstawowych na ergometrze wioślarskim

III Mistrzostwa szkół podstawowych na ergometrze wioślarskimpod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz Mariana Szkudlarka.

Dnia 22.03.2018 r. w naszej szkole odbyła się trzecia edycja zawodów na ergometrze wioślarskim dla Szkół Podstawowych Miasta i Gminy Swarzędz, nad którymi patronat objął Burmistrz Marian Szkudlarek. Po uroczystym otwarciu przez Panią Dyrektor Beatę Hałas i Pana Wiceburmistrza Tomasza Zwolińskiego, rozpoczęła się rywalizacja dziewcząt i chłopców w kategorii klas szóstych i siódmych. Zawodnicy startowali równocześnie na 6 ergometrach walcząc o awans do finału.

Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze, w finale dziewcząt klas szóstych,III miejsce zajęła Oliwia Szewczyk. W kategorii klas siódmych, pierwsze miejsce, zdobyła Martyna Malinowska, natomiast w kategorii chłopców zwyciężył Piotr Szajda. Wysokie wyniki reprezentantów Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie, ulokowały nas na pierwszym miejscu w ogólnym rankingu szkół.

W zawodach udział wzięło 7 szkół co łącznie dało prawie 100 zawodników. Gościem specjalnym tegorocznej imprezy był brązowy medalista igrzysk olimpijskich z Moskwy Pan Grzegorz Nowak. Dużym zainteresowaniem cieszył się bieg vip-ów, w którym udział wziął Wiceburmistrz Tomasz Zwoliński, olimpijczyk Grzegorz Nowak oraz nauczyciele wychowania fizycznego.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i zapraszamy na zawody w przyszłym roku.