Szukaj

IV Mistrzostwa szkół podstawowych na ergometrze wioślarskim

IV Mistrzostwa szkół podstawowych na ergometrze wioślarskim pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz Mariana Szkudlarka

Dnia 29.03.2019 r. w naszej szkole odbyła się czwarta edycja zawodów na ergometrze wioślarskim dla Szkół Podstawowych Miasta i Gminy Swarzędz, nad którymi patronat objął Burmistrz Marian Szkudlarek. Po uroczystym otwarciu przez Panią Dyrektor Beatę Hałas i Pana Wiceburmistrza Tomasza Zwolińskiego, rozpoczęła się rywalizacja dziewcząt i chłopców w kategorii klas siódmych i ósmych. Zawodnicy startowali równocześnie na 5 ergometrach walcząc o awans do finału.

Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze, w finale chłopców klas siódmych zwyciężył Kamil Bartel. W kategorii klas ósmych, pierwsze miejsce, zdobyła Martyna Malinowska, natomiast w kategorii chłopców miejsce drugie zajął Piotr Szajda a trzecie Jakub Przybylski. Wysokie wyniki reprezentantów Szkoły Podstawowej w Zalasewie, ulokowały nas na pierwszym miejscu w ogólnym rankingu szkół. W zawodach udział wzięło 8 szkół co łącznie dało przeszło 100 zawodników. Gościem specjalnym tegorocznej imprezy był brązowy medalista igrzysk olimpijskich z Moskwy Pan Grzegorz Nowak. Dużym zainteresowaniem cieszył się bieg VIP-ów, w którym udział wziął Wiceburmistrz Tomasz Zwoliński oraz nauczyciele wychowania fizycznego.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i zapraszamy na zawody w przyszłym roku.