Szukaj

Lekcja online z Antarktyki

pingwiny39 marca w naszej szkole odbyły się nietypowe zajęcia. Była to lekcja online z Antarktyki – z Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego, znajdującej się na Wyspie Króla Jerzego. Lekcja przeznaczona była dla uczniów I etapu edukacyjnego, a jej temat brzmiał: „Co to jest: czarno-białe i lubi zimną wodę?” Transmisję poprowadziła pani Dagmara Bożek – Andryszczak – pracownik stacji.

Polska Stacja Antarktyczna im. Henryka Arctowskiego prowadzona jest przez Instytut Biochemii i Biofizyki PAN.

Transmisja poświęcona była jednym z najbardziej sympatycznych zwierząt na świecie – czyli pingwinom! W czasie lekcji uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda pingwin Adeli, białobrewy i maskowy – „policjant”, dlaczego budynek stacji jest nazywany „samolotem”.
W trakcie zajęć można było za pośrednictwem czatu zadawać pytania oraz odpowiadać na pytania zadane przez panią Dagmarę.

Spotkanie „na żywo” z tak odległym od nas miejscem na świecie było niesamowitym przeżyciem. Postaramy się odwiedzać pracowników Stacji podczas następnych transmisji polarnych planowanych w ramach projektu EDUSCIENCE.
Dziękujemy naukowcom z Instytutu Biochemii i Biofizyki Polskiej Akademii Nauk przebywającym w Polskiej Stacji Antarktycznej za ciekawą lekcję o pingwinach.

 

Marlena Frydrychowicz