Szukaj

Matematyka w praktyce

 Z kołem matematycznym i z panią Karoliną Maćkowiak byliśmy na dwóch wycieczkach, na których pokazano nam zastosowanie matematyki w życiu codziennym i praktyczne wykorzystanie umiejętności i wiedzy zdobytej w szkole (nie tylko na lekcjach matematyki).

Na pierwszą wycieczkę wybraliśmy się do Urzędu Miasta i Gminy Swarzędz. Pan Tomasz Rybarczyk- pełnomocnik ds. komunikacji i strategii rozwoju, opowiedział nam o finansach gminy, zaprezentował filmy o inwestycjach miasta. Dowiedzieliśmy się o stabilnej sytuacji finansowej naszej małej ojczyzny. Znaleźliśmy odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań w kwestii finansowych oraz wzbogaciliśmy nasze słownictwo matematyczne. Na koniec dostaliśmy małe upominki i zrobiliśmy sobie zdjęcia z Panem Burmistrzem Marianem Szkudlarkiem i z panem Tomaszem. Spotkanie w Urzędzie było bardzo ciekawym doświadczeniem.

Kolejna wycieczka to wizyta w Banku PKO w Swarzędzu. Mieliśmy okazję zobaczyć podziemia banku i przekonać się czy „nasze wizje rodem z filmów” są zgodne z rzeczywistością. Zaopiekowała się nami serdecznie pani Magdalena Wieczorek- pracownik banku. Następnie obejrzeliśmy prezentację poruszającą najważniejsze zagadnienia dotyczące pieniędzy i bankowości. Potem mogliśmy sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując ciekawą krzyżówkę finansową. Wszystkie poprawne odpowiedzi miały następujące osoby: P. Potrzebowska, M. Gielniak, M. Woźniak, M. Prętki i M. Wojciechowski. Dostaliśmy małe upominki a dla znawców słownictwa finansowego były piórniki. Wycieczka bardzo nam się podobała, bo mogliśmy przekonać się jak wygląda praca w banku (nie tylko od strony klienta).

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym również zobaczymy i zwiedzimy miejsca, w których „króluje matematyka”.

M. Sloderbach, J. Radzimska, P. Potrzebowska i M. Gielniak

 

W imieniu własnym i uczniów chciałabym podziękować pani Magdalenie Wieczorek z banku PKO w Swarzędzu i panu Tomaszowi Rybarczykowi z Urzędu Miasta i Gminy Swarzędz za ciepłe przyjęcie, upominki i pasjonujące opowieści.

Karolina Maćkowiak- nauczyciel matematyki