Szukaj

Mistrzostwa Szkół Podstawowych Miasta i Gminy Swarzędz

Dnia 22.02.2016 r. w naszej szkole odbyły się zawody dla szkół podstawowych Miasta i Gminy Swarzędz na ergometrze wioślarskim. Patronat nad zawodami objął Burmistrz Marian Szkudlarek. Na imprezę przybyli zaproszeni Olimpijczycy: Michał Jeliński oraz Grzegorz Nowak. Zawody otworzyli: Dyrektor szkoły, Beata Hałas oraz Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz, Marian Szkudlarek. W przerwie zawodów został pokazany film z wyścigu finałowego Igrzysk Olimpijskich, w którym startował nasz gość, Michał Jeliński. Opowiedział on krótko o dyscyplinie, jaką jest wioślarstwo oraz zrelacjonował oglądany film.

Na zwycięzców indywidualnych finału Mistrzostw czekały medale sfinansowane przez Towarzystwo Wioślarzy Polonia Poznań. Trzy najlepsze szkoły w klasyfikacji generalnej otrzymały puchary ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz.
Nasi uczniowie reprezentowali szkołę w kategorii klas piątych. W finale dziewcząt Marta Wojciechowska zajęła II miejsce, natomiast Maja Mielczak III miejsce. W finale chłopców Piotr Szajda uplasował się na drugiej pozycji, natomiast Wiktor Marciniak na trzeciej. Bardzo dobre wyniki pozostałych naszych reprezentantów przyczyniły się do zajęcia pierwszego miejsca SP Zalasewo w ogólnej klasyfikacji.

Ostatnim startem był wyścig VIP-ów, w którym brali udział: Burmistrz Marian Szkudlarek, Radny Powiatu Poznańskiego Paweł Bocian, goście – Olimpijczycy oraz chętni nauczyciele wychowania fizycznego.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.

Nauczyciel WF
Maciej Kobyliński