Szukaj

Moc Naukowców

Drodzy Uczniowie,

Macie ochotę na ekscytujące spotkanie z nauką?
Jeśli tak, to mamy dla Was wyjątkową propozycję 🙂

Serdeczne Spotkania z NaukaĚ 2

 

6 października 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Zalasewie,
odbędzie się Moc Naukowców, której organizatorami są Szkoła Podstawowa nr 2 w Zalasewie,
„Serdeczna 21. Kreatywna Edukacja” oraz Molecularium.

W organizowanej przez nas imprezie udział zapowiedzieli m.in. Wiktor Niedzicki (Laboratorium), Karol Wójcicki (Z głową w gwiazdach), Koło Naukowe Chemików UAM, Koło Naukowe Optyki i Optometrii UAM, Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii, Agata Widzowska – Pasiak, Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, Laboratorium Nauki i Zabawy Supeł.

Uczestnicy będą mogli m.in. prowadzić obserwacje Słońca i Księżyca (15 teleskopów, ustawionych przed szkołą), wykonać księżyc z gliny, wziąć udział w warsztatach kometarnych, spotkaniach w ramach Żywej Biblioteki ze znanymi twórcami i pasjonatami nauki oraz w warsztatach dendrologicznych, programowania w języku SCRATCH, eksperymentach i wykładach. Wszystkie atrakcje odbywać się będą w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie.

Patronat Honorowy nad imprezą objął Burmistrz Swarzędza, Pan Marian Szkudlarek.

Moc Naukowców, to wydarzenie edukacyjne, jakiego dotąd w Zalasewie nie było. To możliwość nauki poprzez zabawę, szansa na złapanie bakcyla oraz odnalezienie pasji, która w dzisiejszych czasach jest bardzo istotnym elementem wychowania i wkraczania w dorosłość.