Szukaj

Wizyta Fundacji “My nie gryziemy”

myniegryziemy9Ogólnopolska akcja edukacyjna
dla dzieci i mlodzieży
Fundacji „My nie gryziemy!”
event 20.04.2016 – 22.04.2016

Już w przeddzień spotkania z wolontariuszami Fundacji Ewy Noworol można było od późnych godzin popołudniowych podziwiać wspaniale prezentującą się przed szkołą amerykańską ciężarówkę typu Freightliner (znaną z reklam coca-coli), gdzie urządzono nowoczesną pracownię multimedialną. Kolejno, przez trzy dni, uczniowie brali udział w zajęciach edukacyjnych, podczas których zdobyli cenne informacje w zakresie odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami, ich behawiorystyki, żywienia . Uczyli się zasad bezpieczeństwa w obcowaniu ze zwierzętami i odczytywania ich mowy ciała.

Na pamiątkę każdy otrzymał dyplom szkolenia,broszurę zawierającą ważne informacje, jak postępować z naszymi pupilami, by nie stanowili zagrożenia dla nas i innych ludzi, naklejki i długopisy z logo firmy. Cierpliwi doczekali się też dodatkowej nagrody, jaką niewątpliwie była (zwłaszcza dla chłopców) możliwość dokładnego obejrzenia wozu połyskującego w blasku kwietniowego słońca.

Wszyscy zgodnie twierdzili, że zajęcia bardzo im się podobały. Kochani – zapewniamy Was – mamy już głowy pełne pomysłów na kolejne spotkania.
Dziękujemy też serdecznie: panu Jarkowi oraz paniom Kasi i Monice , które w profesjonalny i ciekawy sposób prowadziły spotkania z dziećmi. Zgadzamy się z ich opinią – najważniejsza jest profilaktyka, bo jak głosi maksyma: „Lepiej zapobiegać, niż leczyć”.