Szukaj

Palmy i palemki w Zalasewie

palmy1Palma wielkanocna to tradycyjny symbol Niedzieli Palmowej. W zależności od regionu, palmy różnią się wyglądem i techniką wykonania. Możemy wyróżnić palmy kurpiowskie, palmy góralskie czy palemki wileńskie. Ogólna dostępność palm wielkanocnych w okresie przedświątecznym sprawia, że coraz mniej osób decyduje się na ich samodzielne wykonanie. Jednak wysiłek włożony w stworzenie palmy wielkanocnej może być wielką frajdą, zwłaszcza dla dzieci. To również znakomity sposób na zacieśnianie więzów rodzinnych.

W Szkole Podstawowej w Zalasewie ogłoszono Rodzinny Konkurs na Palmę Wielkanocą. Jego celem było między innymi: popularyzowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych, pogłębienie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy, stworzenie okazji do zaprezentowanie przez dzieci i rodziców własnych pomysłów i technik wykonania palm wielkanocnych oraz form jej zdobienia.

Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem. Zgłoszono 43 palmy, które zostały wyeksponowane w holu szkoły. Choć nie było to łatwe zadanie, jury w składzie: dyrektor Beata Hałas, wicedyrektor Ewa Idziak, Hanna Pietruczanis – Zarembska, Katarzyna Golda -Wojtkowiak, Magdalena Bielewicz, Anita Bartoszek, Beata Ruminkiewicz i Emilia Menzel dokonało oceny prac i wybrało zwycięzców. Jury, ze względu na znaczną przewagę prac w kategorii 0-3, postanowiło przyznać nagrody w kategorii Palma i Palemka.
Oto lista nagrodzonych i wyróżnionych:

KATEGORIA PALMA

I miejsce
Kamila Sobkowiak – klasa 1

II miejsce
Tamara Adryan – klasa 2
Wiktoria Adryan – klasa 5

III miejsce
Oskar Nowak – klasa 1

 

KATEGORIA PALEMKA

I miejsce
Karol Podgórski – klasa 3

II miejsce
Marta Gabska – klasa 1

III miejsce
Weronika Radel – klasa 3

WYRÓŻNIENIE
Natalia Mayer – klasa 2

Cieszymy się, że tak wielu Uczniów i Rodziców odpowiedziało na nasze zaproszenie do konkursu. Pragniemy bardzo serdecznie pogratulować wszystkim uczestnikom konkursu za przygotowanie przepięknych palm.