Szukaj

Rejonowy Przegląd Kolęd i Pastorałek

Dnia 28 stycznia odbył się Rejonowy Przegląd Kolęd i Pastorałek. Miał on miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Zaniemyślu. Szkołę Podstawową nr 2 w Zalasewie reprezentowały Maja Golańska i Kornelia Jastrzębska z klasy II.

Soliści wystąpili w pięciu kategoriach wiekowych. W konkursie wzięło udział ponad osiemdziesięcioro dzieci. W ich wykonaniu można było usłyszeć zarówno tradycyjne polskie kolędy, jak i mniej znane pastorałki, niektóre w bardzo ciekawych aranżacjach. Trzyosobowe jury oceniało m.in. muzykalność, dobór repertuaru, walory głosowe i ogólny wyraz artystyczny. Uczennice z naszej szkoły zostały laureatkami w kategorii wiekowej klas I-II: Maja Golańska za pastorałkę „Cicho, cicho pastuszkowie” , a Kornelia Jastrzębska za kolędę „Jezus malusieńki”. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki i słodki poczęstunek.

Publiczność była pod ogromnym wrażeniem zaangażowania dzieci i bogactwa interpretacji. Wszystkim udzieliła się wspaniała atmosfera. Udział w tym konkursie był dla dzieci okazją zaprezentowania swych talentów wokalnych, poznania rówieśników z innych szkół, wymienienia doświadczeń, przełamywania własnej tremy oraz świetnej zabawy.

P 20180128 150843 vHDR Auto

{gallery}koledy{/gallery}

Beata Majocha