Szukaj

Sala numer…

W Zalasewie przy ulicy Jana Heweliusza 26, na parterze, niedaleko głównego wejścia znajduje się ogromna sala. Miejsce, gdzie wystarczy zamknąć oczy, a usłyszy się dziecięcy zachwyt, radość z odniesionych zwycięstw.

W sali tej na co dzień stoją piłkarskie bramki, kosze do gry w koszykówkę, słupki, kozioł, leżą materace i kulają się wszelkiego rodzaju piłki. To jedno z niewielu miejsc w szkole, w których można biegać do woli, niezwykle aktywnie zużywać nadmiar dziecięcej energii.

To ogromne pomieszczenie to sala gimnastyczna, 22 czerwca 2018 roku serce Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie. Szkoły, która w tym dniu na dwa miesiące pożegnała swoich uczniów.

22 czerwca 2018 roku sala gimnastyczna została ozdobiona – na siatkach przyczepiono wakacyjne plakaty, wniesiono kwiaty oraz wiele krzeseł dla zaproszonych gości – uczniów, stoły nakryte popielatym obrusem, by ustawić na nich książki i inne nagrody.

Tutaj wręczono wyróżnienia tym, którzy odnieśli sukcesy w nauce – uzyskali świadectwo z czerwonym paskiem – konkursach, sporcie… Uhonorowano tych, którzy aktywnie włączyli się w prace w wolontariacie szkolnym.

Tutaj pani dyrektor, Beata Hałas, podsumowała rok szkolny 2017/2018 i podziękowała nauczycielom, rodzicom oraz uczniom, którzy dzięki zaangażowaniu, zrozumieniu i współpracy potrafili stawić czoła wyzwaniom, jakie w tym roku szkolnym postawiła przed nimi reforma oświaty.

ZR 2018 003  ZR 2018 001