Szukaj

Ślubowanie klas pierwszych

pasowanie26Był piękny jesienny dzień – 5 listopada. Dzień niezwykły dla uczniów klas pierwszych i ich rodziców. Już od dłuższego czasu oczekiwali na ważne dla nich wydarzenie – Ślubowanie klas pierwszych.

Dzieci z wychowawcami przeszły do sali gimnastycznej, gdzie zostały powitane przez dyrektora szkoły panią Beatę Hałas. Uroczystość poprowadzili uczniowie z klasy V: Anastazja i Krzysztof. Każda z dziewięciu klas przedstawiła piosenkę lub układ taneczny. Dzieci z dużym zaangażowaniem i radością zaprezentowały swoje umiejętności. Rodzice gromkimi brawami przyjęli każdy występ. Potem nastąpiło ślubowanie. Uczniowie z przejęciem powtarzali słowa przysięgi. Każde dziecko zostało przez dyrektora panią Beatę Hałas i wicedyrektora panią Ewę Idziak pasowane na ucznia klasy pierwszej.

Wszystkie klasy na pamiątkę pasowania otrzymały upominki. To była wzruszająca chwila. By ją uwiecznić naszym najmłodszym wykonano pamiątkowe zdjęcie. Potem dzieci wraz z rodzicami i wychowawcami udały się do sal lekcyjnych na słodki poczęstunek. Tam czekały na nie również niespodzianki – książki i dyplomy.

Dzień Pasowania pierwszoklasistów i wspólnie spędzone chwile na długo pozostaną w naszej pamięci. Rodzicom – za okazane serce i zaangażowanie serdecznie dziękujemy.

Bożena Berger