Szukaj

Spotkanie z ratownikiem medycznym

Dnia 22 listopada gościem w naszej szkole był ratownik medyczny – pani Aleksandra Fiołek. To było bardzo ważne spotkanie, w którym udział wzięły wszystkie dzieci z klas I-III oraz oddziałów przedszkolnych.

Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego ratownika medycznego było przygotowanie uczniów do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku.

Pani Aleksandra zaprezentowała dzieciom jak wygląda strój, w którym pracuje na co dzień. Następnie uczniowie mieli okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku oparzeń, skaleczeń i zasłabnięć oraz obserwować w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny. Dodatkowo pani Aleksandra opowiedziała dzieciom o zasadach korzystania z numerów alarmowych i prawidłowym zachowaniu się w przypadku sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu. Utrwaliła z dziećmi informacje jakie należy podać dyspozytorowi na infolinii w celu szybszego przybycia służb ratunkowych.

Była to pierwsza część spotkań z ratownikiem medycznym z cyklu „Uczymy ratować”. W II semestrze odbędą się warsztaty dla klas I-III oraz oddziałów przedszkolnych, aby dzieci nie tylko poznały teorię, ale także w praktyce poczuły się „małymi ratownikami”.

IMG 20181122 123801

Beata Majocha