Szukaj

Swarzędzcy bibliotekarze dla Niepodległej

Tegoroczną IV. Konferencję Bibliotekarzy Miasta i Gminy Swarzędz zorganizowano pod hasłem „Wolność liczy się w każdym wieku”, by czynnie włączyć się w obchody 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego oraz odzyskania przez Polskę niepodległości.

Z tej okazji przygotowana została wystawa, zorganizowana dzięki uprzejmości pracowników Regionalnej Izby Pamiątek Oświatowych w Poznaniu, którą można podziwiać do 25 listopada br. w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie.

Spotkanie było zetknięciem tradycji ze współczesnością. Cel został osiągnięty podczas warsztatów plastycznych – uczestnicy mogli wykazać się twórczą inwencją, tworząc lapbooka o udziale Wielkopolan w walce o wolność, jedynym zwycięskim zrywie narodowym.

Dodatkową atrakcją zajęć był udział uczniów klasy ósmej w redagowaniu „książki na kolanach”. Grupka odważnych asystentów pełniła jednocześnie rolę „maskotek” poszczególnych grup pracujących nad stworzeniem oryginalnego i jedynego w swoim rodzaju dzieła.

Efekty starań i niepowtarzalnych pomysłów można podziwiać na zdjęciach.

Wszystkim bibliotekarzom dziękujemy za przekazanie swoich prac na rzecz naszej placówki, gdzie można je podziwiać wraz z ekspozycją RIPO.

Nauczyciele bibliotekarze Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie