Szukaj

Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas II „Mistrz Ortografii”

W dniu 16 maja 2018 roku został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Ortograficzny o tytule „Mistrz Ortografii” dla klas II. Celem konkursu było doskonalenie znajomości stosowania zasad ortograficznych, a także motywowanie uczniów do osiągania sukcesów już od najmłodszych lat.

Konkurs składał się z dwóch etapów: klasowego i szkolnego. W pierwszym etapie brali udział wszyscy uczniowie z poszczególnych klas drugich. Do etapu szkolnego zakwalifikowało się po dwóch uczniów z każdego oddziału, którzy popełnili najmniejszą liczbę błędów przy napisaniu 3 dyktand.

Poziom był bardzo wyrównany. Uczniowie doskonale znali zasady ortograficzne i potrafili je zastosować w praktyce. Dyktando, chociaż wydało się trudne, okazało się szczęśliwe dla Hanny Kozielczyk i Mai Golańskiej. Uczennice poradziły sobie z nim świetnie i napisały je bezbłędnie, ale mistrz mógł być tylko jeden. W celu wyłonienia „Mistrza Ortografii” uczennice pisały trzy dogrywki. Jednak po zaciętej i trudnej rywalizacji jury poradziło sobie z wyłonieniem zwycięzców:

  • I miejsce – Hanna Kozielczyk
  • II miejsce – Maja Golańska
  • III miejsce – Matylda Sobocińska

„Mistrz Ortografii” będzie reprezentować naszą szkołę w Gminnym Konkursie Ortograficznym “Jeżyk” w Szkole Podstawowej w Kobylnicy.

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie gratuluję i życzę dalszych sukcesów!

Organizator konkursu
Beata Majocha