Szukaj

Nowa szkoła w Zalasewie

Opowieść ta zaczyna się zwyczajnie.

Było miejsce, jakich tysiące, był czas i …

Od tego momentu wszystko potoczyło się błyskawicznie, z zaangażowaniem wielu ludzi, z ich determinacją i wiarą, że tworzą coś niezwykłego.
I tak, wśród pól, powstała nasza Szkoła Podstawowa w Zalasewie. Piękna, żółto – grafitowa, przykuwa wzrok już z daleka.
Otoczenie szkoły tworzy kompleks boisk szkolno – sportowych, z boiskiem do gry w piłkę nożną, boiskiem do siatkówki, bieżnią, dwoma placami zabaw dla najmłodszych dzieci. Nasycenie kolorów, różnorodność kształtów i realizacja projektów z pewnością zachwyci naszych uczniów i ich rodziców.

Wchodzimy do szkoły głównym wejściem, od strony ulicy Planetarnej. Z lewej strony dyżurka i uśmiechnięte panie woźne.
Skręcamy w lewo i znajdujemy się przed szkolną świetlicą niezwykłych rozmiarów.
Już wkrótce wypełni ją uczniowski gwar. Dalej korytarz prowadzi nas w głąb szkoły, mijamy sekretariat, gabinety dyrektora i wicedyrektora szkoły, pielęgniarki, pedagoga i logopedy.
Wzdłuż długiego korytarza rozmieszczone są sale lekcyjne i biblioteka z czytelnią.

W taki sposób, idąc dalej, zatoczymy koło, na pierwszym i na drugim piętrze budynku. Labirynt to tylko pozorny, ponieważ środek jego zajmuje sala gimnastyczna z pełnowymiarowym boiskiem do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki. Jedna ze ścian stanowi dzieło sztuki w modernistycznym wydaniu – to ścianka wspinaczkowa z wszelkimi możliwymi stopniami trudności. Trybuny na 1000 osób zapraszają wszystkich entuzjastów sportu.
Tuż obok sali gimnastycznej znajduje się aula – amfiteatralna sala audiowizualna, przeznaczona dla 300 osobowej widowni. Tutaj rozgrywać się będą wszystkie ważne dla szkoły i gminy Swarzędz wydarzenia.

Najmłodszych z pewnością zainteresuje Ogród na Niepogodę. Przyciąga wzrok kolorami i kusi do zabawy każdego, kto znajdzie się w centralnej części szkoły. Ulubioną zabawą z pewnością okaże się leżenie w kulkowym basenie i obserwacja przepływających na niebie chmur.


Zapraszamy.