Szukaj

Tydzień z Tabliczką Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, której celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia i utrwalenia tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

W tym roku szkolnym do egzaminu z tabliczki mnożenia przystąpili uczniowie klas IV. Egzaminatorami natomiast zostali piątoklasiści, którzy osiągnęli 100% w specjalnym teście „Egzaminatora Tabliczki Mnożenia”.

Komisja Egzaminacyjna odwiedziła wszystkie klasy czwarte. Każdy „uczestnik” miał 2 minuty na uzupełnienie karteczki z działaniem matematycznym.

Okazało się, że 49 uczniów z klas IV rewelacyjnie zna tabliczkę mnożenia. Nagrodą dla nich, jako Ekspertów Tabliczki Mnożenia był “plus z matematyki”. Dodatkowo Komisja Egzaminacyjna wylosowała z każdej klasy czwartej jedną osobę. Dla szczęśliwców była mała niespodzianka.

Szkolny Patrol Egzaminacyjny przepytał także nauczycieli, z nadzieją na to, że dorosłym czasami też myli się tabliczka mnożenia.

Akcja z tabliczką mnożenia” to również karty pracy na lekcji, gry planszowe i quizy. Czwartoklasiści przygotowali plakaty, z których powstała w szkole wystawa matematyczna.

Nauczyciele matematyki