Szukaj

Uroczyste otwarcie naszej szkoły

otwarcie33 września 2015 roku miało miejsce uroczyste otwarcie Szkoły Podstawowej w Zalasewie.

Symboliczną wstęgę przecięli zaproszeni goście wraz z przedstawicielami społeczności szkolnej.

Na uroczystość przybyli: Podsekretarz Stanu Ministerstwa Edukacji Narodowej Ewa Dudek, Poseł na Sejm RP Bożena Szydłowska, Poseł na Sejm RP Stanisław Kalemba, Poseł na Sejm RP Tadeusz Dziuba, Poseł na Sejm RP Jacek Tomczak, Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek, Metropolita Poznański ks. abp. Stanisław Gądecki, Wielkopolski Kurator Oświaty Elżbieta Walkowiak, Starosta Poznański Jan Grabkowski, Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek, Radni Rady Powiatu, Radni Rady Miejskiej w Swarzędzu z przewodniczacą Barbarą Czachurą, była Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Anna Tomicka, burmistrzowie i wójtowie zaprzyjaźnionych gmin oraz projektanci i wykonawcy szkoły – przedstawiciele firm Marker, Ekobud i Agrobex. 

Szczególnie zachwycił wszystkich występ dzieci, które z radością zaprezentowały wizję Szkoły Podstawowej w Zalasewie, porównanej do białej karty, którą dziś zaczęto zapisywać.

Przedstawiono także film o szkole, który powstał przy współpracy Swarzędzkiej Telewizji Kablowej oraz Referatu Promocji Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu.

Goście w swych przemówieniach przekazywali wyrazy sympatii, a także życzenia wielu sukcesów i wspaniałego rozwoju placówki.

Na pierwszej karcie historii szkoły zapisano: “W tej szkole: doceniamy siebie, dajemy drugą szansę, staramy się być dobrymi ludźmi, mówimy prawdę, jesteśmy cierpliwi, śmiejemy się głośno, lubimy się bawić, tworzymy wspomnienia…”

 

Zobacz także: 

artykuł na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej

artykuł na stronie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego 

artykuł na stronie Kuratorium Oświaty w Poznaniu

artykuł na stronie Urzędu Miasta i Gminy Swarzędz

artykuł w Głosie Wielkopolskim

relacja w Swarzędzkiej Telewizji Kablowej – część I

relacja w Swarzędzkiej Telewizji Kablowej – część II