Szukaj

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016

zakonczenie1O czym marzy uczeń? Czego pragnie już od pierwszego dnia września?

Odpowiedź jest bardzo prosta – uczeń chce wakacji. Zanim jednak usłyszy słowa „Życzymy udanego wypoczynku, udanych wakacji.”, bierze udział w zakończeniu roku szkolnego.
Zakończenie roku szkolnego 2015/2016 w Szkole Podstawowej w Zalasewie było wyjątkowym wydarzeniem. Wyjątkowym, bo pierwszym w historii szkoły. Wydawałoby się, że pierwsza taka uroczystość powinna być poważna, a może nawet patetyczna, podniosła.

Uczniowie klas 4-5 i nauczyciele przekonali się, że może być inaczej. Dziecięcy aktorzy z lekkim przymrużeniem oka przedstawili publiczności ucznia po pierwszym roku nauki w Szkole Podstawowej w Zalasewie. Okazało się, że ów uczeń pięknie się wysławia, dobrze czuje się w środowisku szkolnym, jest pewny siebie, chce się uczyć i bawić.

Uczniowie i nauczyciele byli wierni temu, co zapisali na pierwszej karcie historii naszej szkoły – „śmiejemy się głośno, lubimy się bawić, tworzymy wspomnienia…”.
Świetnie się bawiliśmy, bo byliśmy razem. Śmialiśmy się głośno, bo udało nam się zbudować coś niezwykłego – szkołę pełną roześmianych, radosnych dzieci. Do naszych wspomnień dopisaliśmy kolejne – razem je stworzyliśmy, pokazując, że przez szkolne życie można przejść tanecznym krokiem.