Szukaj

Uroczystość nadania imienia Szkole Podstawowej nr 2 w Zalasewie

Nie jestem już bezimienna…
– uroczyste nadanie imienia Szkole Podstawowej nr 2 w Zalasewie

Długo czekałam na ten dzień. Rozpoczął się on tupotem małych i większych stóp. Uczniowie wraz z nauczycielami niczym granatowo-białe fale korytarzami spływali do sali gimnastycznej, by uroczyście rozpocząć podróż z niezwykłym człowiekiem – panem Aleksandrem Dobą. Po przekroczeniu jej progu przenosili się do morskiej krainy, w której pośród lekko wzburzonych fal, delfinów, wielorybów, rozgwiazd, kalmarów, meduz… w delikatnym półmroku, jakby oświetlona Gwiazdą Polarną, stała scena.

Zaproszeni goście to z niej dzielili się wspomnieniami związanymi z Aleksandrem Dobą, najczęściej zwanym Olkiem, kierowali do dyrekcji szkoły, nauczycieli, uczniów i ich rodziców wiele ciepłych słów, gratulując wyboru patrona i życząc pięknej wspólnej podróży.

Pani Gabriela Doba, osoba, w której mąż miał największe wsparcie, podarowała cenną nagrodę – Super Kolosa. Nagrodę otrzymaną przez Aleksandra Dobę za całokształt osiągnięć, za konsekwentne dążenie do realizacji coraz bardziej ambitnych celów. Dla mnie i całej społeczności będzie ona symbolem niezłomności, wytrwałości w realizacji swoich pasji. Będzie nam przypominała, że warto spełniać swoje marzenia.

Jedno z moich marzeń już się spełniło – w dniu 30 listopada 2022 roku uroczyście nadano mi imię – imię Aleksandra Doby. Był to dla mnie niezwykły dzień, bo wymagał od całej społeczności ogromnej mobilizacji, zaangażowania, by godnie przyjąć zaproszonych gości i pokazać, że jesteśmy gotowi, po wielu miesiącach wytężonej pracy, wziąć na siebie odpowiedzialność związaną z nadaniem imienia patrona.

Wykorzystując gest, słowo, dźwięk i obraz, uczniowie występujący na scenie przybliżyli postać Aleksandra Doby. Ukazali jego dokonania, niezwykłość, charyzmę, siłę do walki ze zmęczeniem, słabościami i trudnościami. Uwieńczeniem uroczystości było odsłonięcie pamiątkowej tablicy poświęconej Aleksandrowi Dobie.

Uroczyste nadanie imienia szkole to piękny początek nowej historii, podróży. Od teraz razem z patronem będziemy tworzyć przyszłość, rozwijać pasje i realizować marzenia, bo to one dodają skrzydeł, motywują do działania. Wierzę, że w każdej nowej przygodzie będziemy się wspierać. Najważniejsze byśmy byli razem, blisko. Wtedy niestraszne będą nam wysokie fale.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Aleksandra Doby w Zalasewie
autor: Anna Kiżło

Fotorelacja – zobacz