Szukaj

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Przez cały tydzień poprzedzający Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia dzieci z klas czwartych, piątych i szóstych utrwalały tabliczkę mnożenia. Na gazetkach, szybach, szafkach pojawiły się różne działania matematyczne typu:
8 * 9= ?, 5 * ?= 30, 72 : ?= 9 i krótkie wierszyki o mnożeniu.
Dla uczniów klas V odbył się egzamin z tabliczki mnożenia, który wyłonił najlepszych- przyszłych Egzaminatorów ŚDTM- 2017. „Tabliczkowa rozgrzewka” w formie zabaw, zajęć sportowych, łamigłówek trwała do 28 września. 30 września w piątek rano odbyła się ważna odprawa Egzaminatorów i Asystentów Tabliczki Mnożenia. Zostały rozdzielone stanowiska, rozdane teczki (a w nich: karteczki z pytaniami; protokoły, na których komisja wpisywała uczniów biorących udział w zabawie), kolorowe znaczki i identyfikatory. Na wszystkich przerwach sześć Komisji Egzaminacyjnych sprawdzało znajomość tabliczki mnożenia wśród dzieci, odważnych rodziców i nauczycieli. Pięć prawidłowych odpowiedzi- to uzyskanie tytułu Ekspert TM, zapisanie na listę i otrzymanie specjalnej naklejki.

Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród wszystkich uczniów.

Tytuł Ekspert TM zdobyło 184 Uczniów, 6 Rodziców i 14 Nauczycieli.

Gratulujemy!

Nasze zajęcia z tabliczką mnożenia potrwają aż do lutego 2018 roku. Uczniów klas czwartych zapraszamy na Warsztaty Matematyczne z tabliczką mnożenia ( i nie tylko) oraz do udziału w konkursie matematycznym „Lider Tabliczki Mnożenia”.

Nauczyciele matematyki