Szukaj

Warsztaty Christmas Time, czyli szaleństwo językowe…

warsztaty1115 grudnia 2015 roku uczniowie klas drugich wraz z rodzicami wzięli udział w warsztatach językowych „Christmas Time”.
Wybiła godzina 17:30, pani upodobniła się do reniferka  i zaczęło się… szaleństwo! Powitanie piosenką „Hello, Reindeer” – to była mała rozgrzewka przed tym, co działo się dalej.
Kilka zabaw utrwalających słownictwo związane ze Świętami Bożego Narodzenia, m.in: What’s missing?, Find your pair, Cards from hand to hand, następnie słówka dotyczące zabawek. Rodzice sprawdzali, na ile dzieciom udało się zapamiętać podane słowa. Gdy już wszyscy byli przepytani, rozruszaliśmy się przy piosence „What do You want for Christmas”, która sprawiła wszystkim najwięcej frajdy. Nie zabrakło też elementu rywalizacji między dziećmi a rodzicami. Po zaciętej walce wygrali uczniowie 6:5.

Ogromnym wyzwaniem dla wszystkim były gry: Bingo oraz Wordsearch. Bystrym okiem, znajomością słówek i szybkością, zajmując pierwsze miejsce, wykazała się Weronika z II a z Ciocią Moniką, zaraz po nich Helena z II d z mamą Nataszą oraz Kasia z II d z mamą Aleksandrą. Do zwycięzców, z poprawnym rozwiązaniem, dołączyli kolejni uczestnicy warsztatów.
Nie zabrakło również piosenki o Mikołaju „SANTA”, przy której wszyscy głośno wyklaskiwali S – A – N – T – A. Na zakończenie warsztatów pożegnaliśmy się piosenką o bałwanku – „Goodbye, Snowman”, życząc wszystkim Wesołych Świąt – „We wish you a Merry Christmas”!

Bardzo dziękuję Dzieciom i Rodzicom za udział w warsztatach oraz wspólną zabawę. Mam nadzieję, że nauka języka będzie kojarzyć się z przyjemnością i radością.
I wish you a Merry Christmas and a Happy New Year!

Izabela Kowalczewska