Szukaj

Wiemy jak ratować życie!

ratownicyi2Kolejny raz Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża był organizatorem konkursu z zakresu pierwszej pomocy – „Wiem jak ratować życie”.
Do udziału w konkursie zgłosili się uczniowie: Marta Pliszka, Maja Mielczak, Julia Smółka, Oskar Prusinowski, Maksymilian Lach oraz Fabian Stanisławski. Ostatecznie naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Marta Pliszka, Oskar Prusinowski, Maksymilian Lach, Fabian Stanisławski. Uczniowie przygotowywali się długo i starannie. Utrwalali wiedzę teoretyczną, jednocześnie ćwiczyli praktyczne umiejętności w pozorowanych scenkach oraz na fantomie.

29 kwietnia odbył się konkurs, do którego przystąpiło 13 szkół powiatu poznańskiego. Składał się z trzech części: teoretycznej, praktycznej oraz plastycznej. W pierwszej z nich uczniowie zmierzyli się z testem oraz krzyżówką, w których sprawdzana była wiedza dotycząca pierwszej pomocy. Etap drugi to praktyczne zmaganie się z nagłymi zdarzeniami, które pozorują wolontariusze PCK. Na zakończenie zawodnicy musieli wykonać plakat promujący hasło konkursu.

Nasza reprezentacja wykazała się dużym profesjonalizmem i opanowaniem w działaniu. Zarówno sędziowie, jak i widzowie, byli pod ogromnym wrażeniem ich wiedzy z zakresu pierwszej pomocy oraz podjętych działań ratunkowych. Możemy czuć się bezpieczniej, wiedząc, że tacy uczniowie uczęszczają do Szkoły Podstawowej w Zalasewie.
Ostatecznie Marta, Oskar, Maksymilian i Fabian zajęli 3 miejsce w powiecie. Jest to wielki sukces! Jesteśmy z nich dumni! Gratulujemy!