Szukaj

Wiosenne warsztaty z językiem angielskim „SPRING dance&sing”

warsztaty3730 marca 2016 roku uczniowie klas drugich i trzecich wraz z rodzicami wzięli udział w warsztatach językowych „SPRING dance&sing”. Motywem przewodnim była wiosna, kolory, muzyka i taniec! Wiosenne szaleństwo wystartowało o godzinie 18:00. Przywitaliśmy się piosenkami: „Hello, hello”, „Make a circle”. Tańcząc, utrwalaliśmy kolory z piosenką „Colors Dance”. Najwięcej emocji i radości wywołały zabawy z chustą KLANZA! W zabawach liczyła się znajomość kolorów, szybkość oraz precyzja. Pogłębialiśmy znajomość słownictwa z zakresu części ciała poprzez zabawy: „Rope – true or false” oraz „People to people”. Dużym powodzeniem cieszyło się kolejne zadanie, w którym grupy rysowały Panią Wiosnę, a dodatkowym elementem była rywalizacja między grupami. Wszystkie prace wykonane były perfekcyjnie i na bardzo wysokim poziomie.
Troszkę przyspieszyliśmy piosenką „Walking walking”, a przy piosence „Hokey Pokey” było dużo śmiechu i radości. Następnie w parach utrwalaliśmy przeciwieństwa z piosenką „Open shut them” – testując, kto kogo bardziej przestraszy. W połowie warsztatów pojawiło się słońce, które przyciągnęliśmy piosenką „Spring is here!”. Przy okazji tej piosenki poszerzyliśmy słownictwo związane z wiosną, wymieniając jej atrybuty. Na zakończenie szukaliśmy ukrytych ciasteczek „Who took the cookie from the cookie jar”.
Wszyscy uczestnicy warsztatów byli bardzo zaangażowani, aktywni i kreatywni. Serdecznie dziękuję Dzieciom i Rodzicom za udział, wspaniałą atmosferę i wspólną zabawę. Do zobaczenia na kolejnych warsztatach.

Izabela Kowalczewska