Szukaj

Wizyta w schronisku w Skałowie

schronisko011„Chciałbym być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies” ( Janusz L. Wiśniewski)

To już ostatnie dni października, dlatego też dobiegła końca nasza akcja charytatywna na rzecz Schroniska w Skałowie. Wszystkie podarowane przez Was rzeczy przekazane zostały na ręce zastępcy kierownika przytuliska. Już w drzwiach pani Lidia przywitała mnie ciepłym uśmiechem i z radością przyjęła Wasze dary, dziękując za okazaną życzliwość i dobre serce. Oprowadziła mnie po nowym, otwartym 4 października br., nowoczesnym obiekcie.

Spacer zaczęłyśmy od obejścia całego budynku – wyszłyśmy na zewnątrz przez pięknie przyozdobione kolorowymi wizerunkami zwierząt drzwi, by pierwsze kroki skierować do jeszcze nieczynnego Hotelu dla zwierząt ( obecnie przebywają tam 24 psy objęte okresem kwarantanny, dlatego nie można ich ani odwiedzać, ani zobaczyć). Idąc wolnym krokiem, podziwiałam starannie zaprojektowany teren z ogromnym wybiegiem i zbiornikiem kąpielowym oraz dobrze wyposażone boksy dla psów. Jednocześnie słuchałam ciekawych informacji na temat dalszych planów rozwoju placówki. Po zakończonym obchodzie przyszła kolej na wnętrze i tu czekała mnie kolejna niespodzianka – barwne ściany i mnóstwo zakamarków, gdzie zobaczyłam: izolatkę, szpitalik, w którym przebywają obecnie dwa urocze kociaki, zwierzęce SPA, pokój wolontariuszy, salę operacyjną.

Tę niezwykle interesującą wędrówkę zakończyłyśmy w salce edukacyjnej – przeznaczonej na spotkania i lekcje dla Was. Wkrótce uruchomione zostaną programy adopcyjne, wolontariat i ścieżki edukacyjne, na które już otrzymaliśmy wstępne zaproszenie. Pani kierownik poinformowała mnie, że marzy, aby ściany tej pracowni zapełniły się Waszymi pracami plastycznymi. Zaproponowała nam gotowy do realizacji projekt.

Przy pożegnaniu zostałam obdarowana, w dowód wdzięczności, drobnym upominkiem (do obejrzenia w bibliotece). Z żalem opuszczałam gościnne progi i ich gospodarzy. Możecie wierzyć lub nie, ale wyraźnie słyszałam radosne merdanie futrzanych ogonków, dlatego obiecałam sobie tu wrócić, mam nadzieję, w Waszym towarzystwie. Naprawdę, warto pomagać!

Dla zainteresowanych:
http://schronisko-skalowo.pl
Facebook 

Relacja fortograficzna w “Aktualnościach”.