Szukaj

Wizyta w schronisku w Skałowie

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w pomoc bezdomnym zwierzakom. Zbieraliśmy głównie karmę dla psów oraz potrzebne akcesoria. Nawet w czasie ferii zimowych, Szkolny Wolontariat aktywnie działał i zjawił się 13.02 w schronisku w Skałowie. W wycieczce brali udział głównie uczniowie klas 6 oraz 7. Zostaliśmy oprowadzeni po schronisku oraz mieliśmy możliwość wzięcia udziału w zajęciach edukacyjnych, przeprowadzonych przez pracownika schroniska. Wszystkie poruszane zagadnienia były związane z działalnością schroniska, bezdomnością wśród zwierząt oraz różnymi zachowaniami psów i kotów. Podczas zajęć rozmawialiśmy między innymi  o tym, jak trafiają do schroniska zwierzęta, co zrobić w przypadku znalezienia bezdomnego zwierzęcia, co zrobić gdy zgubi się Twoje zwierzę, jak prawidłowo opiekować się psem i kotem w domu, dlaczego nie podchodzimy do obcych psów (w jaki sposób powinniśmy się zachować), jak się bronić przed atakującym psem!

Szanowni Państwo, informujemy również, że zbiórka karmy i potrzebnych akcesoriów nadal trwa!

Uwaga!
W ramach zbiórki można również dostarczyć gazety (czarno – białe) bądź ręczniki .

Zachęcamy również do działalności wolontariackiej. W ramach wolnego czasu, spędzonego z rodziną, zachęcamy do odwiedzin schroniska w Skałowie oraz pracy w formie wolontariuszy! Po wcześniejszym zatelefonowaniu do schroniska, możecie Państwo umówić się na wizytę oraz pomóc, np. przy wyprowadzaniu psów. Zachęcamy!

Dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom za udział w akcji. Pragniemy dodać, że wdzięczność w oczach samotnych psiaków była bezcenna.

*Jeżeli chcą Państwo uzyskać szczegółowe informacje dotyczące zbiórki , zachęcamy do kontaktu przez e – dziennik  z koordynatorami Szkolnego Wolontariatu.

schronisko

“Nieśmy razem moc pomagania”

koordynatorzy Szkolnego Wolontariatu
Anna Kaliszan Romana Grys – Matecka