Szukaj

Wycieczka do Londynu

12 – 18 marca 2017 r.

Po długiej podróży i niecodziennej przeprawie pod kanałem La Manche dotarliśmy do celu. Pełni entuzjazmu, tuż po przybyciu, odwiedziliśmy straszne londyńskie lochy (London Dungeon). Pomimo przerażającej nazwy wyszliśmy oczarowani. Żeby uspokoić emocje, wybraliśmy się na spacer w okolice Pałacu Westminsterskiego oraz słynnego Big Ben’a. Tego samego dnia widzieliśmy również zmianę warty w stajniach królewskich.

Drugiego dnia, po pierwszej nocy u niezwykle gościnnych Brytyjczyków, czekało na nas wiele atrakcji. Gościliśmy w multimedialnym świecie Shrek’a (Shrek’s Adventure), podziwialiśmy panoramę Londynu z London Eye, zwiedziliśmy stadion Chelsea i zjedliśmy karmelizowane orzechy na Millenium Bridge.

Trzeciego dnia wybraliśmy się do Watford – gdzie znajduje się Warner Bros Studio. Odkryliśmy tam tajemnice wszystkich części filmów o Harrym Potterze. Zwiedziliśmy takie miejsca jak The Great Hall, pomieszczenia Gryffindoru, sypialnie chłopców, chatę Hagrida, pokój profesora Umbridge’a w Ministerstwie Magii oraz ulicę Pokątną. Na koniec dnia mieliśmy szansę zapoznać się z historią Oxfordu – jednego z najważniejszych ośrodków akademickich na świecie.

Przedostatniego dnia odwiedziliśmy Tower of London oraz słynny Tower Bridge. Mieliśmy okazję podziwiać wspaniałe klejnoty korony brytyjskiej i muzeum z niesamowitymi eksponatami historycznymi. Tego samego dnia zobaczyliśmy także Buckingham Palace
i przeszliśmy słynną aleją The Mall. Fani piłki nożnej mieli też okazję zobaczyć stadion Arsenal. Dla wszystkich fanów słodyczy obowiązkowa była wizyta w Galerii M&M’S, gdzie czekało na nas wiele słodkości.

Ostatniego dnia spotkaliśmy się ze sławnymi postaciami u Madame Tussaud (Muzeum Figur Woskowych). Dzień umilił również spacer po Hyde Parku oraz zwiedzanie Muzeum Historii Naturalnej. W ten oto sposób pożegnaliśmy się z Londynem i ruszyliśmy w drogę powrotną do Polski.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i rodzicom! 

DSCN3908

Anna Waźbińska i Marta Kazimierczak-Con