Szukaj

Wycieczka do Wielkopolskiego Parku Narodowego – klasa IIa, IId

Dnia 5 października odbyła się wycieczka do Wielkopolskiego Parku Narodowego. Uczestnicy, klasy II a i II d, mieli możliwość w ciekawy sposób pogłębić wiedzę na temat przyrody.

Uczniowie swoją przyrodniczą przygodę rozpoczęli od spaceru nad Jeziorem Góreckim. W czasie wędrówki obserwowali drzewa, poznawali zwierzęta żyjące w parku, a także starali się odgadnąć nazwy zwierząt na podstawie pozostawionych przez nie tropów. Po zajęciach na świeżym powietrzu, dzieci wraz z wychowawcami udały się do Muzeum Przyrodniczego. Uczniowie korzystając z bogatego i atrakcyjnego zasobu zbiorów, rozwiązywali zagadki i łamigłówki w specjalnie przygotowanych kartach pracy. W sali audiowizualnej dzieci poznały walory przyrodnicze terenów objętych ochroną. Na zakończenie wzięły udział w konkursie plastycznym pt. ”Leśne obrazki”.

Wielkopolski Park Narodowy zachwycił swym bogactwem przyrody, która szczególnie pięknie prezentuje się jesienią. Wycieczka była nie tylko wspaniałą przygodą edukacyjną, ale również cudowną zabawą i możliwością integracji grup drugoklasistów.

Koszty związane z wyjazdem w całości zostały sfinansowane ze środków przekazanych przez Wydział Promocji Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu, w ramach nagrody za zajęcie I miejsc w konkursie EKOCIUSZEK.

20171005 100128

B. Majocha