Szukaj

Wyniki XIX Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla klas III

Dnia 4 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. J. Brzechwy w Swarzędzu odbył się XIX Międzyszkolny Konkurs Matematyczny. W konkursie brały udział trzyosobowe drużyny, składające się z uczniów klas III reprezentujących szkoły podstawowe w:  SP1, SP4 , SP5, SP w Kobylnicy oraz SP nr 2 w Zalasewie. Naszą szkołę reprezentowali: Hanna Kozielczyk, Zofia Staszkiewicz i Mikołaj Woźniak.

Konkurs składał się z dwóch etapów:

1) indywidualnego – uczniowie rozwiązywali 5 zadań tekstowych. Uczennica naszej szkoły Hanna Kozielczyk zajęła III miejsce, miejsce II uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Swarzędzu, a I miejsce zdobył uczeń ze Szkoły Podstawowej w Kobylnicy.

2) drużynowego – uczniowie w zespołach rozwiązywali siedem zadań, które bezpośrednio po zakończeniu były oceniane i punktowane na wywieszonej tablicy punktacyjnej. Uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce – 33 punkty, II miejsce – SP 4, III miejsce SP 4 oraz SP w Kobylnicy.

Po zakończonym konkursie dzieci zostały poczęstowane pysznym tortem. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom i nagrodę książkową.

Celem konkursu było umożliwienie uczniom wykazania się bystrością i wszechstronnością umysłu w rozwiązywaniu różnorodnych zadań matematycznych oraz konfrontacji własnych osiągnięć z osiągnięciami rówieśników i umożliwienie odniesienia sukcesu na szczeblu gminnym.

Wszystkim uczestnikom gratuluję i życzę kolejnych matematycznych sukcesów!

Beata Majocha