Szukaj

Wystawa “Nowy poczet władców Polski”

Od Jana Matejki przez Waldemara Świerzego aż po utalentowanych portrecistów ze Szkoły Podstawowej w Zalasewie, czyli o tym jak historia i sztuka idą w parze oraz inspirują młode pokolenia.

Wystawa Waldemara Świerzego „Nowy poczet władców Polski” stała się pretekstem do wielkiej przygody, w której uczestniczyli uczniowie klas piątych i szóstych. Zaczęło się pozornie jak zwykle – od zwiedzania, oglądania, omawiania. Powiecie – nuda! Może i tak, a może jednak nie, ponieważ każdy uczeń wybrał portret jednego władcy, następnie zebrał informacje na temat tej postaci, a w czasie lekcji plastyki namalował własną wizję obrazu. Część z nich można podziwiać w galerii, znajdującej się na parterze i pierwszym piętrze.

Ale to nie wszystko! Serdecznie zapraszamy uczniów klas 4-6 do konkursu historyczno-plastycznego. Teraz trzeba rozpoznać władcę przedstawionego na portrecie – zasady konkursu znajdują się na tablicy przy sali 20.  Znajdziecie tam 6 tajemniczych portretów – podejmiecie wyzwanie? A może zmierzymy się: uczniowie kontra nauczyciele? Kto rozpozna tajemniczą szóstkę?

krolowie

J. Szulc