Szukaj

XVII Miejsko-Gminny Konkurs „Swarzędz – miasto, w którym mieszkam”

swarzedz11Już po raz XVII odbył się Miejsko-Gminny Konkurs „Swarzędz – miasto, w którym mieszkam”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 1 w Swarzędzu.

W szkolnych eliminacjach zwyciężyli Adam i Marcin Wojciechowscy z klasy 4. Chłopcy bardzo długo i starannie przygotowywali się do konkursu. Na początku marca wybrali się z rodzicami na niedzielną wycieczkę po Swarzędzu, aby obejrzeć i sfotografować najważniejsze zabytki naszego miasta. Fotografie te umieścili w prezentacji multimedialnej „Miasto moje, a w nim…”. Jednocześnie cały czas uczyli się historii miasta.

31 marca odbył się gminny etap konkursu. Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej z nich chłopcy zmierzyli się z pięcioma drużynami uczniowskimi ze szkół gminy Swarzędz. Zadania dotyczyły ważnych wydarzeń z dziejów Swarzędza.

Druga część to przedstawienie przygotowanej prezentacji. Chłopcy wykazali się dużym profesjonalizmem i otrzymali maksymalną ilość punktów. Zarówno komisja, jak i widzowie byli pod ogromnym wrażeniem wystąpienia naszych reprezentantów.

Ostatecznie Adam i Marcin zajęli 4 miejsce. Jest to wielki sukces, gdyż chłopcy byli najmłodszymi uczestnikami konkursu, a do miejsca na podium zabrakło im 1 punktu. Wszyscy jesteśmy z nich dumni!