Szukaj

Z Aleksandrem Dobą przez Ocean Atlantycki

 DSC63743 października 2015 roku o godzinie 10:30 na scenę w auli Szkoły Podstawowej w Zalasewie rześkim krokiem wszedł pan Aleksander Doba i wszystkich zgromadzonych w sali zabrał w niezwykłą podróż kajakiem po Oceanie Atlantyckim. Gość tak barwnie opowiadał o swoich przygodach, że każdy mógł poczuć, jak ponad trzymetrowy rekin ociera się o bok kajaka, jak sól oceaniczna wżera się w umęczone wiosłowaniem dłonie czy dziecięcą radość z zamoczenia nóg w wodzie.

Pan Doba zachęcał swoich słuchaczy do spróbowania surowych, latających ryb, które, jak twierdził, są lepsze niż sushi. Dużo mówił również o ludziach, którzy bezinteresownie go wspierali, ludziach, dzięki którym udało mu się zrealizować marzenie. Bo jak podkreślał w wielu wywiadach, marzenia trzeba przekształcać w plany, a plany realizować.

Na koniec spotkania pan Aleksander Doba odpowiedział na pytania dzieci, rozdał autografy i udał się w swoją dalszą podróż, tym razem lądem, by dalej dzielić się z innymi doświadczeniami, historiami z oceanicznej wyprawy.

Więcej zdjęć w galerii.