Szukaj

Znakomity występ naszych młodych wioślarzy

Dnia 24.11.2017 w Szkole Podstawowej nr 35 w Poznaniu odbyła się jubileuszowa dziesiąta edycja zawodów na ergometrze wioślarskim z cyklu ,,Ergometr dla wszystkich”. W rywalizacji wzięło udział 15 szkół podstawowych z Poznania i okolic, łącznie ponad 200 uczniów. Zawodnicy z naszej szkoły osiągnęli znakomite wyniki. Do finałowej ósemki wśród dziewcząt klas szóstych awansowała Oliwia Szewczyk, zdobywając ostatecznie piąte miejsce. W kategorii chłopców trzecie miejsce zajął Kamil Bartel, a siódme Michał Prętki. Sportowcy z klas siódmych również mogli pochwalić się wysokimi notami. Martyna Malinowska zakończyła zawody uzyskując trzecie miejsce, Jakub Przybylski czwarte oraz Sergiusz Śliwa – siódme. Trzeci raz z rzędu w swojej kategorii wiekowej zwyciężył Piotr Szajda.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie ostatecznie wywalczyli I miejsce w klasyfikacji drużynowej.